Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6725
دیروز6812
در هفته52280
در ماه122212
مجموع1421992

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

مورخ 3/7/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

با گذشت بیش از شصت سال جنایت، ظلم و تجاوز به فلسطین عزیز؛ پاره قلب جهان اسلام، عمق خوی استکباری، ستم‌پیشگی، تعدی و تجاوز و غارت رژیم پلید صهیونیستی عیان‌تر از قبل در معرض دیدگان تمام بشریت قرار گرفته و ادعای واهی و پوچ دفاع از حقوق انسان‌ها و آزادی که توسط مدعیان دروغین و تجاوزگر این رژیم سرداده می‌شد رسواتر از همیشه به نمایش در آمده است.

اگر دیروز عده‌ای ساده لوح و مرتجع با ترس و خوش انگاری در پی گمانه‌های برقراری صلح در سایه حضور رژیم جنایت پیشه و اشغالگر صهیونیستی بودند، امروز این گمانه‌ها نیز به یاسی مداوم تبدیل شده و اندیشه مقاومت و ایستادگی تا باز پس گیری‌ کامل سرزمین‌های اشغالی بیش از گذشته در جهان اسلام و بخصوص در سرزمین‌های اشغالی مطرح شده است.

چنانچه هیمنه پوشالی و اسطوره خیالی شکست ناپذیری این رژیم پلید نیز با مقاومت و دلیری مردان فهیم لبنان، سوریه و فلسطین نقش بر آب شده است و راه بی‌بازگشت و موفقیت آمیز مقاومت، تنها راه مشروع و معقول پایان جنایات اسرائیل قلمداد می‌شود و این است که اعتراف سران خبیث و جنایتکار و اشغالگر این رژیم برای محو خاطره «اسرائیل بزرگ» خود نتیجه‌ای بزرگ از مقاومت و بیداری ملت‌ها و مبارزه برای رهایی از چنگال ستم و فراری دادن دشمن شمرده می‌شود و دیری نخواهد پائید که سودای خام «اسرائیل» با مقاومت و دلیری ملت‌ها به طور کامل به فراموشی سپرده و پاره سرزمین اسلام به آغوش جهان اسلام بازگردد.

برای نیل به این دستاورد که دست یافتنی و قریب می‌نماید، پی‌گیری آرمان «قدس» از سوی جهان اسلام برای وحدت بخشی به امر مبارزه مقدس با غاصبان سرزمین الهی فلسطین که نماد آن در راهپیمایی «روز قدس» متجلی می‌شود امری مهم و حقیقتی غیر قابل تردید تلقی می‌شود. این ابتکار نو و تازه که هر سال عمق ضرورت آن بیش از پیش آشکار می‌شود نشان از بلندای تفکر و  عمق بینش حضرت امام خمینی(ره) دارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن امام راحل عظیم الشأن و با تاکید بر ضرورت پی‌گیری مجدانه آرمان سرزمین قدس و دفاع از مظلومین فلسطین از عموم مسلمانان و جامعه بشری بخصوص ملت سلحشور ایران دعوت می‌نماید که در راهپیمایی الهی و معنوی روز قدس به صورت فعال شرکت نموده و گامی دیگر در جهت محو اسرائیل این غده سرطانی قرن بردارند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom