Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6690
دیروز6812
در هفته52245
در ماه122177
مجموع1421957

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد جعفر امامی(رحمه‌الله علیه)

در تاریخ 15/05/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

ارتحال عالم ربانی و خدوم، مفسّر قرآن کریم حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد جعفر امامی (رحمه‌الله علیه) مایه تأسف و تأثر عمیق گردید.

این عالم گرانقدر عمر پر برکت خویش را صرف جهاد علمی و فقهی کرد. بویژه آنکه تلاش جدی و همکاری ایشان در تدوین و نگارش مجموعه‌هایی همچون تفسیر نمونه، پیام قرآن و پیام امام، مایه پربرکتی برای زندگی اخروی ایشان خواهد بود.

ایشان از جمله شخصیت‌هایی بود که در شکل‌گیری نهضت اسلامی به رهبری امام راحل عظیم‌الشان نقش بسزایی ایفا کرد. پس از پیروزی انقلاب نیز در صحنه‌های گوناگون همواره پشتیبان انقلاب و امام بود. چنانچه حضور ایشان در شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نشان از بینش عمیق علمی، حوزوی و انقلابی آن عالم وارسته بود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت آن عالم فرهیخته و مهذب را به محضر مبارک حضرت ولیعصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم) و حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات آن فقید سعید را از ذات باریتعالی مسألت می‌نماید.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom