Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5554
دیروز5622
در هفته34760
در ماه47843
مجموع1347623

بازدید کنندگان برخط

7
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت توافقنامه امنیتی عراق

در تاریخ 12/3/1387

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت مبارز و مقاوم عراق ؛

پس از گذشت سالیان متمادی از حاکمیت دیکتاتوری و استبدادی صدام خائن و جنایت پیشه و قتل و کشتار بیرحمانه او از ملت صبور و مقاوم عراق که با تائید قدرت های سلطه گر و زورگو صورت می‌گرفت استعمار گران طمّاع و خبیث با هدف شوم و خیال خام تسلط بر منابع عظیم نفتی، اثرگذاری جدی بر جغرافیای سیاسی منطقه، جلوگیری از بیداری ملت های مسلمان منطقه و چنگ اندازی بر ثروت‌های مادی و معنوی مردم عزیز عراق خود بی واسطه دست به اشغال سرزمین عراق زده، با قتل انسانها ، زنان و مردان بی گناه دست خود را آلوده کرده و ذخائر ارزشمند مردم عراق را به غارت بردند.

سرزمین عراق با آن همه سابقه ی تمدن تاریخی و فرهنگی اینک به محلی برای جولانگاه سلطه گران ، استثمارگران و جنایتکاران آمریکایی تبدیل شده است که بی محابا و با بی شرمی، شرافت مردم منطقه به خصوص مردم عراق را زیر پا نهاده و در فکر سلطه ی جاودان و همیشگی در این سرزمین به سر می برند. و در حالی که فقر، فلاکت، بیماری و غیره مردم و جوانان را می آزارد، استعمارگران آمریکایی با غارت منابع نفتی، سودای ماندگاری و ادامه ی اشغال را پیگیری می کنند.

چنین است که آمریکا این رژیم جنایت پیشه و سفّاک، حامی اصلی غاصبان سرزمین اسلامی قدس و اشغال گر عراق مظلوم و افغانستان غریب در پی وادار سازی دولت و ملت عراق به امضای توافقنامه ای ننگین، شرم آور و بیرحمانه برای ادامه‌ی حضور اشغال گرانه در عراق است. این در حالی است که این توافقنامه که ضامن هدم اساسی و به زیر یوغ برده شدن تمامی ارکان اصلی دولت و سرزمین و ملت عراق است مورد انکار، اعتراض و خشم و غضب تمامی اندیشمندان ، متفکران ، مراجع معظم تقلید «دامت برکاتهم اجمعین» و ملت و طوایف و مذاهب گوناگون عراقی قرار گرفته است و البته جز این نیز انتظاری از این فرهیختگان نیست.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت اکید توافقنامه ی امنیتی و هشدار جدی به مسئولان دولت عراق مبنی بر عدم امضاء توافقنامه ی به اصطلاح امنیتی که ملت آزاد و مستقل عراق را برای همیشه به بردگی و بندگی کفّار آمریکایی و صهیونیستی خواهد کشانید به دولت استعمارگر آمریکایی یاد آور می شود که ملت عراق همچنان که در تاریخ پر افتخار و ضد استعماری خود نشان داده است با مقاومت و ایستادگی با فضاحت تمام اشغالگران را به بیرون از کشور اسلامی عراق رانده و دست آنان را از منابع مادی و معنوی خود کوتاه خواهد نمود.

بی شک بیداری و هوشیاری مردم به رهبری و زعامت مرجعیت والامقام و ضد اشغالگر عراق مانع از آن خواهد شد که اشغالگران و استعمارگران به اهداف شوم و سلطه طلبانه و ضد اسلامی و ضد مردمی خود نائل آیند.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom