Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1729
دیروز8722
در هفته50611
در ماه63694
مجموع1363474

بازدید کنندگان برخط

1
Online

اطلاعیه ی نمایندگان جامعه مدرسین در باره کارشکنی برخی افراد خودسر
مورخ 1357/12/02بسمه تعالی

انما اعظكم‌ بواحده‌ ان‌ تقوموا الله‌ مثنی و فرادی
(تنها شما را يك‌ نصيحت‌ میكنم‌ كه‌ فقط‌ برای خدا قيام‌ كنيد تنها يا در جمع‌)

 اهالی محترم‌ شهرستان‌ قم‌!

 میدانيد گروهی كه‌ چندان‌ وضعشان‌ برای ما روشن‌ نيست‌ تحت‌ عنوان‌ حمايت‌ از نهضت‌ اسلامی و بستگی به‌ رهبر و پيشوای بزرگ‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمی امام‌ خمينی بدون‌ اجازه‌ از هيچ‌ مقام‌ مسؤولی ساختمان‌ سازمان‌ زنان‌ را كه‌ واقع‌ در انتهای خيابان‌ صفائيه‌ است‌ اشغال‌ نموده‌ و به‌ يك‌ سلسله‌ تبليغات‌ دست‌ زده‌اند، با آنكه‌ در بدو امر با نهايت‌ خوش‌بينی و برخورد دوستانه‌ نصيحت‌ و موعظه‌ شده‌اند و به‌ حكم‌ آيه‌ شريفه‌ و (واعتصوا بحبل‌ اللّه‌ جميعاً و لا تفرقوا) و طی دو جلسه‌ ديگر از طرف‌ ستاد انقلاب‌ تذكراتی دوستانه‌ و برادرانه‌ به‌ آنان‌ داده‌ شده‌ است‌ و در نهايت‌ بطور رسمی حكم‌ شرعی نسبت‌ به‌ واگذاری محل‌ به‌ آنان‌ ابلاغ‌ گرديده‌، در عين‌ حال‌ بهيچ‌ وجه‌ اعتنا نكرده‌ و حكم‌ را ناديده‌ گرفته‌اند.

 در اينجا ما از شما و آنان‌ میپرسيم‌:

1 ـ آيا صحيح‌ است‌ كه‌ نهضت‌ اسلامی را در اين‌ شرايط‌ حساس‌ با چنين‌ مسائلی درگير نمائيم‌ و تحت‌ عناوين‌ گوناگون‌ دسته‌بندی بوجود آورده‌ و اتحاد را به‌ خطر اندازيم‌ با آنكه‌ وحدت‌ بزرگترين‌ عامل‌ موفقيت‌ بوده‌ و مكرر مورد سفارش‌ و تأكيد پيشوای ما قرار گرفته‌ است‌.

2 ـ آيا افراد انگشت شماری را كه‌ مقامات‌ مسؤول‌ روحانی را برای اظهار نظر و حكم‌ كردن‌ صالح‌ نمیدانند میتوان‌ در جهت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ دانست‌!

3 ـ آيا كسانی كه‌ حكم‌ رسمی و شرعی نمايندگان‌ جامعه‌ مدرسين‌ و ستاد انقلاب‌ را كه‌ مربوط‌ به‌ رهبر انقلاب‌ است‌ زير پا گذارده‌ و عملاً اعتنا نمیكنند میتوانند برای اسلام‌ باشند؟

اطمينان‌ داريم‌ كه‌ اهالی قهرمان‌ و مبارز شهرستان‌ قم‌ اين‌ مسائل‌ كودكانه‌ و خودسرانه‌ را تحمل‌ ننموده‌ و اجازه‌ ادامه‌ چنين‌ كارهايی را نخواهند داد.

 با توجه‌ به‌ مطالب‌ فوق‌ آنان‌ را موعظه‌ و نصيحت‌ میكنيم‌ كه‌ اگر امروز محل‌ را واگذار ننمائيد مردم‌ متدين‌ قم‌ به‌ وظايف‌ شرعی خود عمل‌ خواهند كرد.


 نمايندگان‌ جامعه‌ مدرسين‌ ـ ستاد انقلاب‌ اسلامی قم
 محمد يزدی ـ محمد مؤمن‌ ـ محمد علی شرعی ـ سيد حسن‌ طاهری

 والسلام‌ علی من‌ تبع‌ الهدی
57/12/2

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom