Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1547
دیروز8722
در هفته50429
در ماه63512
مجموع1363292

بازدید کنندگان برخط

9
Online

اعلاميه ی شماره 1 جامعه ي روحانیون قم در باره ي اعلام تحصن در پی ممانعت از ورود امام به کشور‌
در بهمن ماه 1357ملت مسلمان و مبارز ایران!

همه می‌دانید از روزی که بختیار با انتخاب شاه غیرقانونی و رأی اعتماد مجلسین غیرقانونی، بر کرسی متزلزل نخست وزیری برای تأمین مطالع و منافع استعمارگران و جهانخواران تکیه زد، به دغلبازی‌ها و دروغگوی‌های فراوان دست زد و همین دغل بازی‌ها و دروغ بافی‌ها بود که چهره‌ی ضد مردمی او را آشکارتر و سرسپردگی وی را به امپریالیست آمریکا روشن‌تر کرد.

او گاهی به منظور تحکیم موقعیت خود، علمای اسلام را به موفقیت با خود متهم کرد و گفت 9 دهم آیات عظام با من و کارهای من موافق می‌باشند، در حالی که یک نفر از علمای ایران با او موافق نیست و گاهی شکستن اعتصابات همه کارکنان پست، گروهی از کارکنان مخابرات را که به دستور کمیته‌ی تنظیم اعتصابات منتخب امام خمینی برای تأمین رفاه مردم صورت گرفت، به حساب خود گذاشت و زمانی خود را پاسدار قانون اسایس معرفی کرد حتی کارناوال پشتیبانی از قانون اساسی به راه انداخت و گروهی را به دادن میتینگ به منظور پشتیبانی از قانون اساسی وادار کرد، ولی خود قانون اساسی را زیر پا گذاشت و مردمی را که هدفی جز آزادیخواهی و نجات یافتن از چنگال استعمار ندارند به وسیله مزدوران و دژخیمان خود به رگبار مسلسل بست و در تهران و رشت و دزفول و اهواز و سنندج، حمام خود راه انداخت و کشتار دوره‌های شریف امامی و ازهاری را تجدید کرد و بالاخره هم اکنون همین عنصر ضد مردمی که پاسداری ازقانون اساسی را همواره تکیه کلام خود قرار داده است، از بازگشت آیت الله العظمی امام خمینی به ایران که بر خلاف قانون اساسی 15 سال است در تبعید به سر می‌برد، جلوگیری می‌کند. گاهی می‌گوید تا سه هفته به ایران نیایند و زمانی فرودگاه را به روی معظم له می‌بندند و آخرین دغلبازی او این است که در عین حال که می‌گوید فرودگاه برای بازگشت وی باز است به هواپیمایی که به منظور آوردن امام خمینی به ایران چند روز است در نظر گرفته شده است، اجازه فرود آمدن به فرودگاه تهران را نمی‌دهد و بر آتش خشن میلیونها مردمی که از سراسر ایران به تهران رو آورده‌اند و همچنین  مردم تهران که بی صبرانه در انتظار به سر می‌برند تا بلکه از نزدیک چهره‌ی آن رهبری را که مظهر آزادی مردم این مرز و بوم است از یوغ بندگی و بردگی محمدرضا و نوکران سرسپرده و اربابان استعمار اوست، ببینند و درودها و سپاس‌ها پاک و بی شائبه خود را نثار قدوم این بزرگ مرد تاریخ اسلام و ایران بکنند، دامن می‌زند و بر خشم مردم و منفوریت خود می‌افزاید.

بختیار باید بداند که با این عمل ضد قانونی و غیر انسانی خود نه تنها نمی‌تواند جلو نهضت جوشان مردم به پا خاسته و بیدار شده مردم رشید ایران را بگیرد بلکه بر خشونت و صلابت آن می‌افزاید.

ما که چند روز است به منظور اعتراض بر ممانعت از بازگشت حضرت امام خمینی به ایران در مسجد اعظم قم متحصن شده‌ایم، همچنان به تحصن خود تا ورود معظم له ادامه خواهیم داد.


جامعه روحانیون قم
بهمن 1357

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom