تلگرام جمعی از اساتید و فضلای حوزه‌ی علمیه‌ی قم به علمای مشهد درباره حمله‌ی مزدوران رژیم شاه به حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)‌
مورخ 1357/10/06

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مبارک آیتین علمیین آیت الله شیرازی و آیت الله قمی و سایر آیات و حجج اسلام مشهد – دامت برکاتهم.

بار دیگر حمله‌ی وحشیانه‌ی جلادان شاه جنایتکار در جوار حرم مطهر ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا – علیه السلام – و در منزل آیات و علمای اسلام به مردم بی پناه مشهد که طبق گزارشها صدها کشته و چندین برابر آن زخمی از بهترین فرزندان اسلام به جای گذاشت، قلب مقدس حضرت امام عصر – عج الله تعالی فرجه الشریف – را سخت به درد آورد.  شاه که خود را از هر جهت در تنگنای می‌بیند و مرتباً  رفراندوم‌های سراسری را با شعار «مرگ بر شاه» در هر خیابان و کوی و برزن مشاهده می‌کند اعصاب خود را از دست داده سبعانه به هر سو حمله‌ور می‌شود. شهر مقدس مشهد در این قتل عام تنها نیست که این خونخوار در شهر مذهبی قم و در هر یک از شهرهای: قزوین، دزفول، تهران، رشت، تبریز، کرمانشاه، خرم‌آباد، اردبیل، تویسرکان، نهاوند و... جوی خون راه انداخته در سراسر کشور، ملت مسلمان را به خاک و خون می‌کشد. او به خوبی می‌داند که دیگر نمی‌تواند به هیچ وجه پایگاه مردمی برای خود داشته باشد، لذا به فکر خالی کردن عقده‌ها و انتقام گرفتن از ملت رشید اسلام برآمده است که همگی به پیروی روحانیت و رهبری مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی آقای خمینی – دام ظله – قیام کرده در هر شب و روز او را نفی می‌کنند، غافل از آنکه خدای قاهر وغالب پیروزی را برای ملت مسلمان به پا خاسته مقدر فرموده است. «کتب الله لاغلبن انا و رسلی ان قوی عزیز».

ما این مصیبت مؤلمه را به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله الاعظم – ارواحنا له الفداء – و به حضور جمیع آیات و روحانیون عالی مقام آن سامان – علت کلمتهم – و بر تمام مسلمانان به ویژه برادران و خواهران شهر مذهبی مشهد تسلیت عرض کرده، مجدداً همبستگی و همگامی خود را با ملت همرزم اعلام داشته، قطع دست این جلاد خون آشام و پیروزی نهایی ملت اسلام و برقراری حکومت اسلامی را از خداوند مسألت داریم.

علی المشكينی ، سيد يوسف‌ مدنی تبريزی،  محمد مهدی ربانی، يوسف‌ صانعی، حسين‌ راستی كاشانی، ابوطالب‌ تجليل‌، محسن‌ الحرم‌ پناهی، الاحقرمحمد الشاه‌آبادی عفی عنه‌، محسن‌ دوزدوزانی، مسلم‌ ملكوتی، علی اكبر مسعودی، سيد حسن‌ طاهری ، محمد حسين‌ مسجد جامعی،  محمد علی شرعی ، سيد اسدالله‌ مدنی،  ابوالفضل‌ موسوی، سيد محمد ابطحی كاشانی، ابوالفضل‌ النجفی خوانساری ، رضا بهاءالدينی،  حسين‌ نوری، محمد يزدی، محمد علی فيض‌، رضا توسلی ، سيد محمد حسينی كاشانی، ابوالحسن‌ مصلحی، احمد جنتی، مهدی الحسينی الروحانی، علی احمدی ، هاشم‌ تقديری،  عباس‌ محفوظی، رضا استادی، احمد آذری قمی، حسن‌ تهرانی، محمد فاضل‌، محمد مؤمن‌، مرتضی بنی فضل‌، يحيی انصاری.

1357/10/6