Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5708
دیروز5622
در هفته34914
در ماه47997
مجموع1347777

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت برگزاری‌ مجلس‌ یادبود آیت‌ الله‌ كاشانی‌ و آیت‌ الله‌ ربانی‌ شیرازی‌
در تاریخ 22/12/1360
بسم الله الرحمن الرحیم

 سالگرد رحلت‌ مجاهد نستوه‌ آیه‌ الله كاشانی‌ شخصیتی‌ كه‌ از میان‌ ظلمتها درخشید و بار دیگر تاریخ‌ پر افتخار شیعی‌ را با حماسه‌ پرشورش‌ رقم‌ زد.

 او كه‌ با نصایح‌ مشفقانه‌ و مواعظ‌ پدرانه‌اش‌ سنگدلی‌ ملی‌ گرایان‌ را برای‌ آینده‌ تاریخ‌ روشن‌ نمود و نفاق‌ ایشان‌ را برای‌ امت‌ اسلام‌ بر ملاساخت‌.

 هم‌ او كه‌ قامت‌ استوارش‌ گویای‌ كوهی‌ از استقامت‌ و اراده‌ خلل‌ ناپذیرش‌ نقش‌ استعمار گران‌ بین‌ المللی‌ را بر آب‌ نمود.

 و اینك‌ در حالی‌ یاد این‌ مرد بزرگ‌ را گرامی‌ می‌داریم‌ كه‌ بار دیگر هاله‌ای‌ از غم‌ بر چهره‌ حوزه‌های‌ علمیه‌ سایه‌ افكنده‌ است‌ آیه‌ الله ربانی‌ شیرازی‌ عالم‌ بزرگواری‌ كه‌ مجاهداتش‌ نمونه‌ حركت‌ روحانیت‌ اصیل‌ در طول‌ تاریخ‌ شیعه‌ می‌باشد.

 فقدان‌ این‌ عالم‌ ربانی‌ كه‌ در اثر حادثه‌ جانگدازی‌ در راه‌ نگهبانی‌ از اسلام‌ به‌ وقوع‌ پیوست‌ را به‌ پیشگاه‌ ولی‌ عصر(عج‌) و امام‌ و امت‌ تسلیت‌ عرض‌ نموده‌  بدین‌ مناسبت‌ از آیات‌ عظام‌ وحجج‌ اسلام‌، مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ فضلاء محترم‌ و امت‌ حزب‌ الله دعوت‌ می‌شود در مراسمی‌ كه‌ بدین‌ منظور برگزار می‌شود شركت‌ نموده‌ بار دیگر نشاندهنده‌ پیوند خویش‌ با روحانیت‌ مبارز باشند.

 مكان‌: مدرسه‌ فیضیه‌

 زمان‌: 5/3 بعدازظهر دوشنبه‌ 24/12/60

 سخنران‌: خطیب‌ محترم‌ حجه‌ الاسلام‌ و المسلمین‌ آقای‌ فلسفی‌

 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom