Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5021
دیروز5622
در هفته34227
در ماه47310
مجموع1347090

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد در گذشت‌ آیت‌ الله‌ كاشانی‌ و برگزاری‌ مجلس‌ سوگواری‌
در تاریخ 22/12/1360
بسم الله الرحمن الرحیم

 تاریخ‌ پرشور و حادثه‌ آفرین‌ خونبارمان‌ مكرر حقایقی‌ بس‌ عظیم‌ و كم‌ نظیر است‌، تاریخی‌ كه‌ سالها رنج‌ و درد باغبانانی‌ بزرگ‌ و معلمانی‌ با عظمت‌ را در راه‌ رویش‌ این‌ انقلاب‌ در سینه‌ دارد.

 بیست‌ و سه‌ اسفند یاد فرزندی‌ پاك‌ از سلاله‌ خونبار كربلاها و راهبری‌ پر صلابت‌ و استوار از تبار حسین‌ (ع‌) را فریاد می‌كند، مردی‌ كه‌ با عزمی‌ جزم‌ و حركتی‌ پویا و انقلابی‌ بر ظلمت‌ استبداد شورید و نوید صبح‌ پیروزی‌ را سر داد.

 آیت‌ الله كاشانی‌، منادی‌ پیشتاز استقلال‌ و آزادی‌، پرخاشگری‌ مصمم‌ و قاطع‌ بر شرق‌ و غرب‌ تجاوزگر و استثمار جو، او كه‌ حركتش‌ بر اساس‌ "سیاست‌ ما عین‌ دیانت‌ ماست‌" و بطلان‌ تبلیغات‌ خائنانه‌ "اسلام‌ و دین‌ جدای‌ از سیاست‌" را برای‌ همه‌ نسلها در تمام‌ عصرها به‌ پیغام‌ آورد، اوئی‌ كه‌ می‌خروشد و در تنگناها ندای‌ انقلابی‌ مردمی‌ بر مبنای‌ قرآن‌ را سر می‌داد و تنها راه‌ حل‌ جامعه‌ مستضعف‌ را تمسك‌ به‌ اسلام‌ فقاهتی‌ و به‌ دور از التقاط‌ می‌دانست‌.

 آری‌، مرحوم‌ كاشانی‌ در سنگر پاسداری‌ از اسلام‌ و فرهنگ‌ غنی‌ و پربار آن‌ در مقابل‌ همه‌ خود باختگان‌ و بهت‌زدگان‌ سراب‌ پوچ‌ شرق‌ و غرب‌ به‌ مبارزه‌ ایستاد، بت‌ ملیت‌ و ملیگرایی‌ كه‌ می‌رفت‌ معبدهای‌ پاك‌ حق‌پرستان‌ را به‌ بتكده‌ تبدیل‌ كند موسی‌ گونه‌ برای‌ همیشه‌ تاریخ‌ سرنگون‌ كرد و به‌ عنوان‌ الگو و اسوه‌ در صدر تاریخ‌ پر عظمت‌ ما جای‌ گرفت‌.

 آیت‌ الله كاشانی‌ نه‌ اولین‌ سنبل‌ این‌ حركت‌ است‌ و نه‌ آخرین‌، كه‌ از هابیل‌ تا ابراهیم‌ (ع‌) و از ابراهیم‌ تا حسین‌(ع‌) و از حسین‌ تا سرزمین‌ كربلا گونه‌ ایران‌ همه‌ و همه‌ در نیل‌ به‌ تكامل‌ و لقاء معبود به‌ مسابقه‌ برخاستند.

 در این‌ میان‌ باز چهره‌ای‌ از میان‌ رخت‌ بربست‌ و جمع‌ ما را به‌ غم‌ خویش‌ فرو برد. آیت‌ الله ربانی‌، كه‌ با استقامتش‌ بر صلابت‌ صخرها پیشی‌ گرفت‌ و كوهی‌ جلو یورش‌ دشمنان‌ اسلام‌ بود، او كه‌ با شجاعتش‌ یاد ابوذر را در خاطره‌ها زنده‌ كرد، مرحوم‌ آیت‌ الله ربانی‌ پاكبازی‌ كه‌ زندگیش‌ سراپا عشق‌ و ایثار و فداكاری‌ در راه‌ هدف‌ بود به‌ دیدار دوست‌ شتافت‌ و در راه‌ انجام‌ وظیفه‌ پیمان‌ خود را به‌ پایان‌ برد.

 بدین‌ منظور روز دوشنبه‌ 24 اسفند 1360 در مدرسه‌ فیضیه‌، پایگاه‌ كاشانیها و ربانیها به‌ سوگ‌ می‌نشینیم‌ و با استماع‌ سخنان‌ خطیب‌ محترم‌ حجت‌ الاسلام‌ فلسفی‌ یادشان‌ را گرامی‌ می‌داریم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom