Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2004
دیروز8722
در هفته50886
در ماه63969
مجموع1363749

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسیدن‌ 22 بهمن‌
در تاریخ 21/11/1360
بسم الله الرحمن الرحیم
«الیوم‌ یئس‌ الذین‌ كفروا من‌ دینكم‌ فلا تخشوهم‌ و اخشون‌»

 آفتاب‌ بیست‌ و دوم‌ بهمن‌، سومین‌ سالگرد پیروزی‌ انقلاب‌ عظیم‌ ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ به‌ رهبری‌ زعیم‌ عالیقدر، مرجع‌ بزرگ‌، حضرت‌ آیت‌ الله العظمی‌ امام‌ خمینی‌ مد ظله‌ العالی‌ در مطلع‌ فجر غلبه‌ حق‌ بر باطل‌ طلوع‌ می‌كند، سومین‌ سالروز 22 بهمن‌ در حالی‌ فرا می‌رسد كه‌ دیو و دد از هر سو بر انقلاب‌ بت‌ شكن‌ اسلامیمان‌ می‌تازد، از محاصره‌ اقتصادی‌ گرفته‌ تا جنگ‌ تحمیلی‌ و جنایتهای‌ داخلی‌ توسط‌ مزدوران‌ امپریالیسم‌ و صهیونیسم‌ و تبلیغات‌ امپریالیستی‌ وسیع‌ علیه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌، و تشكیل‌ كمیسیونها و شوراهای‌ همكاری‌ آمریكایی‌ جبهه‌ متحد ضد اسلام‌ سران‌ مرتجع‌ منطقه‌ و اعلام‌ جنگ‌ جهانیان‌ پست‌ فطرتی‌ همچون‌ حسین‌ اردنیها، حسن‌ مراكشی‌ها و مبارك‌ها و نمیری‌ و دیگر نقشه‌ هایی‌ كه‌ شیطان‌ بزرگ‌ مستقیم‌ و غیر مستقیم‌ برای‌ انهدام‌ امت‌ اسلام‌ در دست‌ اجرا دارد، تا بلكه‌ این‌ انقلاب‌ بزرگ‌ كه‌ چشم‌ امید هزاران‌ مستضعف‌ گیتی‌ را به‌ همراه‌ دارد و همچون‌ سیلی‌ بنیانكن‌ كاخهای‌ سرخ‌ و سفید و خانه‌های‌ جنایت‌ را می‌لرزاند ریشه‌ كن‌ نمایند، ولی‌ شما، نه‌ شما، كه‌ همه‌ دنیا شاهد است‌ كه‌ با تمام‌ نقشه‌ها و تاكتیكها و تكنیكها جبهه‌های‌ استكبار یكی‌ پس‌ از دیگری‌ سقوط‌ می‌كند. و به‌ جای‌ این‌ كه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ شكسته‌ شود كمر اربابان‌ قدرت‌ شكسته‌، و كاخهای‌ ناپایدار شان‌ لرزان‌ و به‌ زودی‌ انشاءالله سقوط‌ خواهد كرد. این‌ كوردلان‌ كم‌ اندیش‌ نمی‌دانند كه‌ كلمه‌ طیبه‌ همچون‌ درختی‌ محكم‌ و استوار است‌ كه‌ ریشه‌ هایش‌ در اعماق‌ زمین‌ جای‌ گرفته‌، و كلمه‌ خبیثه‌ همچون‌ درختی‌ است‌ كه‌ «اجتثت‌ من‌ فوق‌ الارض‌ و مالها من‌ قرا» ثبات‌ ندارد و با ضربه‌ای‌ از پای‌ در می‌آید و اما مسلمان‌ ایران‌ این‌ حقیقت‌ را با مشت‌ خالی‌ در مقابل‌  آمریكا و سگهای‌ زنجیری‌اش‌ مثل‌ محمد رضا و صدام‌ تجربه‌ كرده‌ است‌.

امت‌ مسلمان‌ ایران‌

 سالروز 22 بهمن‌ در حالی‌ فرا می‌رسد كه‌ رزمندگان‌ عزیزتان‌ در جبهه‌های‌ نبرد با كفر، چند گامی‌ با پیروزی‌ فاصله‌ ندارند و انقلاب‌ بزرگ‌ اسلامی‌ شما ملت‌ عزیز و شهید پرور در دلهای‌ مسلمین‌ جهان‌ رسوخ‌ كرده‌ و شما امروز صدای‌ انقلابتان‌ را از لبهای‌ خشكیده‌ مردم‌ رنج‌كشیده‌ سودان‌ و تونس‌ و مصر و عراق‌ و همه‌ آفریقا، و مستضعفین‌ آمریكا و از دل‌ میلیونها مسلمان‌ روس‌ و از تمام‌ نقاط‌ هند و پاكستان‌ و بنگال‌ و خلاصه‌ همه‌ جا، ونیز در میان‌ ناله‌ جگر خراش‌ برادران‌ شیعه‌ خود از جنوب‌ لبنان‌ آنان‌ كه‌ اسطوره‌ مقاومت‌ و قهرمان‌ میدانهای‌ جنگ‌ با مزدوران‌ صهیونیزمند . . . و از فلسطین‌ عزیز و مردم‌ مسلمان‌ و شرافتمند سوریه‌ می‌شنوید. و بالاخره‌ سالروز 22 بهمن‌ زمانی‌ فرا می‌رسد كه‌ سازمان‌ امپریالیستی‌ ـ صهیونیستی‌ منافقین‌ با از دست‌ دادن‌ رهبران‌ پلید خود آخرین‌ نفسهای‌ خود را كشید و آن‌ رئیس‌ جمهور باصطلاح‌ سخت‌تر از فولاد و نخست‌ وزیر قهرمانش‌ سر یأس‌ و ناامیدی‌ بگریبان‌ نكبت‌ و ذلت‌ بردند، آری‌ آنان‌ كه‌ گلها را پرپر می‌كنند نباید انتظار شكفتن‌ داشته‌ باشند، امسال‌ ما با جنایات‌ این‌ پلیدان‌ در جشن‌ پیروزی‌ خود از حضور بهشتی‌ عزیز و رجایی‌ و باهنر این‌ دو سرباز فداكار، و مدنی‌ و دستغیب‌ این‌ اسطوره‌های‌ تقوی‌، و قدوسی‌ و هاشمی‌ نژاد و منتظری‌ و حقانی‌ و صدها عزیز دیگر محرومیم‌، ولی‌ خون‌ اینان‌ بود كه‌ راه‌ را برای‌ پیروزی‌ مسلمین‌ جهانی‌ گشود و نظام‌ استكبار را درهم‌ پیچید.

 در خاتمه‌ سومین‌ سالروز 22 بهمن‌، روز پیروزی‌ خون‌ بر شمشیر را به‌ حضرت‌ بقیه‌ الله، ولی‌ عصر امام‌ زمان‌ ارواحنا له‌ الفداء و نایب‌ بر حقش‌ امام‌ خمینی‌ مدظله‌ العالی‌ و امت‌ مسلمان‌ ایران‌ و همه‌ مسلمین‌ و مستضعفین‌ جهان‌ تبریك‌ و تهنیت‌ عرض‌ نموده‌، پیروزی‌ اسلام‌ را بر كفر و نفاق‌ جهانی‌ از درگاه‌ ایزد منان‌ خواستاریم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom