Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4762
دیروز5622
در هفته33968
در ماه47051
مجموع1346831

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالگرد 19 دی‌ قیام‌ مردم‌ قم‌
در تاریخ 19/10/1360
بسم الله الرحمن الرحیم
«یریدون‌ لیطفؤوا نور الله بافواههم‌ و الله متم‌ نوره‌ و لو كره‌ الكافرون‌»

 امت‌ مسلمان‌ و شهید پرور ایران‌

 سالروز نوزده‌ دی‌، سرآغاز دومین‌ دور انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ به‌ رهبری‌ قائد بزرگ‌ و زعیم‌ عالیقدر حضرت‌ آیت‌ الله العظمی‌ امام‌ خمینی‌ مد ظله‌ العالی‌ رسید نوزده‌ دی‌ روزیست‌ كه‌ عزیزانی‌ از طلاب‌ حوزه‌ علمیه‌، این‌ خارهای‌ چشم‌ پلید آمریكا و مزدورانش‌، و مردم‌ مسلمان‌ و قهرمان‌ قم‌، در راه‌ مكتب‌ حیاتبخش‌ و كفر ستیز اسلام‌، خون‌ خود را ایثار نمودند و با این‌ فداكاری‌ به‌ ركود ظاهری‌ مبارزه‌ علنی‌ با طاغوت‌ ایران‌، محمد رضای‌ خائن‌ و ارباب‌ جنایتكارش‌ آمریكا، خاتمه‌ داده‌ حركت‌ جدید انقلاب‌ اسلامی‌ را پس‌ از پانزده‌ خرداد بنانهادند.

 ما ضمن‌ بزرگداشت‌ نوزده‌ دی‌ روز طلاب‌، این‌ روز بزرگ‌ در تاریخ‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ و یاد شهدای‌ همیشه‌ زنده‌ و مظلوم‌ این‌ روز، برای‌ چندمین‌ بار به‌ ضد انقلاب‌ خارجی‌ و داخلی‌ هشدار می‌دهیم‌، كه‌ اگر شما با مغز الكلی‌ و وابسته‌ خود می‌اندیشید كه‌ با ایجاد جو فشار و كشتار مردم‌ با سلاحهای‌ مدرن‌ آمریكایی‌، روسی‌، فرانسوی‌ و ترور شخصیتهای‌ محبوب‌ و مورد احترام‌ مردم‌ مسلمان‌ ایران‌ می‌توانید این‌ امت‌ بپاخاسته‌ را به‌ سازش‌ و تسلیم‌ در مقابل‌ خواسته‌های‌ شوم‌ و كثیف‌ خود بكشانید، در خیالی‌ خام‌ و ابلهانه‌ بسر می‌برید، زیرا با یك‌ نگاه‌ به‌ دوران‌ نزدیك‌ گذشته‌ درس‌ یابید كه‌ محمد رضا، جلاد معروف‌ و سگ‌ زنجیری‌ آمریكا با كشتارها و جنایات‌ وحشیانه‌اش‌ در نوزده‌ دی‌ و هفده‌ شهریور و اول‌ محرم‌ و مسجد كرمان‌ و تبریز و یزد و سینما ركس‌ آبادان‌، با پشتیبانی‌ تمام‌ ابرجنایتكاران‌ نتوانست‌ ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ را حتی‌ برای‌ لحظه‌ای‌ از تصمیمی‌ كه‌ گرفته‌ بودند بازدارد، و شما ای‌ كوردلان‌ كج‌ اندیش‌ دیدید كه‌ چگونه‌ آن‌ مزدور كه‌ ارباب‌ شما بود به‌ زباله‌دان‌ تاریخ‌ افتاد و نیز بدانید كه‌ شما با این‌ ترورها شخصیت‌ كاذب‌ خود را ترور كردید، و ملت‌ مسلمان‌ و رزمنده‌، با تصمیمی‌ آهنین‌ و عزمی‌ راسخ‌ و ایمانی‌ محكم‌ همچنان‌ مثل‌ گذشته‌ در مقابل‌ شما و توطئه‌های‌ شوم‌ و پوچتان‌ ایستاد، او از قطرات‌ خون‌ شهیدان‌ عزیزش‌ كه‌ سرمایه‌های‌ گرانبهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ می‌باشند پاسداری‌ می‌كند و با تمام‌ توان‌ از انقلاب‌ شكوهمند اسلامی‌ خود دفاع‌ نموده‌ و در صدور آن‌ به‌ عالم‌ لحظه‌ای‌ درنگ‌ نخواهد نمود و مكرها و حیله‌های‌ دشمنان‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در منطقه‌ نظیر مطرح‌ كردن‌ طرح‌ ورشكسته‌ فهد، این‌ عامل‌ پلید آمریكا و حمله‌ نظامی‌ صدام‌ خونخوار، پیمان‌ نظامی‌ سران‌ مرتجع‌ منطقه‌ و شناسایی‌ اسرائیل‌ از سوی‌ این‌ مزدوران‌، هیچ‌ تأثیری‌ در همه‌ گیر شدن‌ انقلاب‌ اسلامی‌ نخواهند داشت‌، و جز شكست‌ برای‌ این‌ نیرنگها مخصوصاً طرح‌ آمریكایی‌ فهد برای‌ دومین‌ بار سرنوشتی‌ نخواهد بود.

 «و مكروا مكرالله و الله خیر الماكرین‌»

 باشد كه‌ كج‌ اندیشان‌ عبرت‌ گیرند و مغرضان‌ و بدخواهان‌ مأیوسانه‌ روانه‌ گور سیاهشان‌ گردند.

 به‌ امید پیروزی‌ اسلام‌ بر كفر و نفاق‌ جهانی‌، سلام‌ بر شهدای‌ نوزده‌ دی‌، مرگ‌ و نفرین‌ بر جبهه‌ متحد و استكبار و كفر و الحاد جهانی‌ به‌ سرگردگی‌ آمریكایی‌ جهانخوار.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom