Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز37
دیروز1702
در هفته4961
در ماه40583
مجموع2183594

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ پيروزي‌هاي‌ رزمندگان‌ اسلام‌
در تاریخ 07/01/1361
 بسم الله الرحمن الرحیم
 «ان‌ الله يحب‌ الذين‌ يقاتلون‌ في‌ سبيله‌ صفا كانهم‌ بنيان‌ مرصوص‌»

 مظهر حب‌ خدا مردم‌ ايران‌ تصميم‌ خود را گرفته‌اند.

 جنگ‌ در تاريخ‌ انسان‌ها پديده‌ تازه‌اي‌ نيست‌ اما انگيزه‌ آن‌ در بيشتر موارد قدرت‌طلبي‌ و سلطه‌ جويي‌ بوده‌ است‌ نمونه‌هاي‌ فراوان‌ جنگ‌ در تاريخ‌ مذاهب‌ كه‌ بيشتر جنبه‌ دفاعي‌ داشته‌ در اسلام‌ عنوان‌ جهاد في‌ سبيل‌ الله دارد و انگيزه‌ اصلي‌ آن‌ برقراري‌ قسط‌ و عدل‌ در ميان‌ انسانها حاكميت‌ الله بر زمين‌ و اجراي‌ حدود الهي‌ در ميان‌ بندگان‌ خداست‌ كه‌ «قاتلو ائمة‌ الكفر حتي‌ لا تكون‌ فتنه‌ و لو لا دفع‌ الله الناس‌ بعضهم‌ ببعض‌ لفسدت‌ الارض‌» و ادامه‌ آن‌ تا زماني‌ است‌ كه‌ هدف‌ تأمين‌ شود و عبادتگاه‌هاي‌ الهي‌ از سلطه‌ كفر و شيطانهاي‌ كوچك‌ و بزرگ‌ آزاد گردند و دليل‌ مشروعيت‌ آن‌ گذشته‌ از دفاع‌ واجب‌، پاسداري‌ از مساجد و نگهباني‌ از معابد و آزادسازي‌ انسانها از پرستش‌ انسان‌ و برقراري‌ بندگي‌ و اطاعت‌ خداست‌ كه‌ تمام‌ روابط‌ انسانها، الهي‌ و انساني‌ گردند.

 به‌ همين‌ دليل‌ است‌ كه‌ وقتي‌ در كشور ما اسلام‌ مجدداً طلوع‌ مي‌كند و با قيام‌ خود به‌ رهبري‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ دام‌ ظله‌ جمهوري‌ اسلامي‌ را برقرار مي‌سازد و مردم‌ مسلمان‌ ايران‌ تصميم‌ مي‌گيرند كه‌ بر اساس‌ روابط‌ الهي‌ زندگي‌ كنند و جز خدا و دين‌ خدا و قانون‌ خدا هيچ‌ چيز ديگري‌ بر آنان‌ حاكم‌ نباشد. شيطان‌ها به‌ دست‌ و پا مي‌افتند و شيطان‌ بزرگ‌ رهبري‌ آنان‌ را به‌ عهده‌ مي‌گيرد و يكي‌ از شيطان‌ بچه‌ها در همسايگي‌ اين‌ كشور الهي‌ و اسلامي‌ فريب‌ وعده‌هاي‌ شيطان‌ بزرگ‌ را مي‌خورد و با محاسبه‌ هايي‌ كه‌ براي‌ او مي‌كند به‌ جنگ‌ با ايران‌ بر مي‌خيزد و اطمينان‌ پيدا مي‌كند كه‌ به‌ سرعت‌ اين‌ كشور را از پاي‌ درمي‌ آورد. درست‌ است‌ كه‌ حسابهاي‌ شيطانها و شيطان‌ بزرگ‌ در دستگاههاي‌ كامپيوتري‌ دقيق‌ انجام‌ مي‌گيرد و نتيجه‌ در صورت‌ ظاهر، روشن‌ است‌ اما آنان‌ هرگز نمي‌توانند قدرت‌ رحمان‌ را تصور كنند تا چه‌ رسد به‌ محاسبه‌ بياورند. صدام‌ افلقي‌ كه‌ به‌ تحريك‌ آمريكا به‌ جنگ‌ با ايران‌ اسلامي‌ برمي‌خيزد و در همان‌ مراحل‌ اول‌ متوجه‌ اشتباه‌ خود مي‌شود و از ديگر شياطين‌ منطقه‌ و شيطان‌ بزرگ‌ استمداد مي‌طلبد شيطانهاي‌ كوچك‌ و بزرگ‌ و حتي‌ فرانسه‌ با اشاره‌ آمريكا به‌ ياري‌ وي‌ مي‌شتابند و در حقيقت‌ همگي‌ دست‌ به‌ دست‌ هم‌ مي‌دهند كه‌ تا شايد صدام‌ را از اين‌ دام‌ خودساخته‌ نجات‌ دهند و رژيم‌ طاغوتي‌ را در عراق‌ براي‌ خود نگه‌ دارند اما اراده‌ خداوند بدان‌ تعلق‌ گرفته‌ كه‌ حكومت‌ مستضعفين‌ در جهان‌ شكل‌ بگيرد و فتنه‌ برچيده‌ شود و كلمة‌ الله و حكم‌ خدا برتر و حاكم‌ گردد. و قرار است‌ اين‌ اراده‌ الهي‌ به‌ دست‌ بندگان‌ پاك‌ و صالح‌ خدا شكل‌ بگيرد كه‌ تحت‌ فرمان‌ ولي‌ فقيه‌ و نيابت‌ امام‌ زمان‌(عج‌) و رهبري‌ بزرگ‌ نعمت‌ خدا بر مردم‌ زمان‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ تا پاي‌ جان‌ ايستاده‌اند. اين‌ اراده‌ الهي‌ كه‌ مراتبي‌ از آن‌ تحقق‌ يافته‌ و در شكل‌ حكومت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ تجلي‌ نموده‌ در اين‌ روزها و شبهاي‌ سال‌ جديد در ميدان‌هاي‌ جنگ‌ و نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ جلوه‌ بيشتري‌ به‌ خود گرفته‌ مي‌رود كه‌ تحقق‌ و تثبيت‌ زيادتري‌ بدست‌ آورد و بايد گفت‌ در فاصله‌ زماني‌ كمتر از هشتاد ساعت‌ اسارت‌ متجاوز از هشت‌ هزار سرباز بعثي‌ و باز پس‌ گرفتن‌ صدها كيلومتر سرزمين‌ اشغال‌ شده‌ و بسياري‌ غنائم‌ از تجهيزات‌ جنگي‌ بدست‌ آوردن‌ جز با نيروي‌ ايمان‌ و اتكال‌ به‌ خداي‌ بزرگ‌  به‌ كار گرفتن‌ ابزار لازم‌ و استفاده‌ از همه‌ تدابير در راه‌ خدا و براي‌ خدا و با ايجاد و انسجام‌ و يكپارچگي‌ كامل‌ ميسر نيست‌.

 تفوق‌ نيروهاي‌ حق‌ بر باطل‌ و پيروزي‌هاي‌ رزمندگان‌ اسلام‌ عليه‌ كفر بحدي‌ بود كه‌ شيطان‌ بزرگ‌ هم‌ اعتراف‌ نمود كه‌ ايران‌ اسلامي‌ به‌ پيروزي‌ هايي‌ دست‌ يافته‌ و اسرايي‌ گرفته‌ است‌ جهان‌ بداند كه‌ مردم‌ مصمم‌ ايران‌ با قدرت‌ اسلام‌ ونيروي‌ ايمان‌ به‌ هيچ‌ قيمت‌ اجازه‌ نخواهد داد كه‌ چون‌ گذشته‌ ديگران‌ براي‌ آنان‌ تصميم‌ بگيرند مردم‌ مسلمان‌ اين‌ كشور مي‌خواهند در سايه‌ اسلام‌ و قرآن‌ سرنوشت‌ خويش‌ را بدست‌ گرفته‌  واسلامي‌ زندگي‌ كنند و در راه‌ حاكميت‌ الله بر زمين‌ و نجات‌ مستضعفين‌ جهان‌ تا پاي‌ جان‌ ايستاده‌اند ما اين‌ پيروزي‌هاي‌ بزرگ‌ هفته‌ اول‌ سال‌ را به‌ رهبر انقلاب‌ و رزمندگان‌ و فرماندهان‌ و مردم‌ ايران‌ تبريك‌ مي‌گوييم‌ و براي‌ شهداي‌ والا مقام‌ اين‌ روزها رحمت‌ و رضوان‌ الهي‌ خواستاريم‌ و براي‌ باز ماندگانشان‌ صبر و اجر فراوان‌ را خواهانيم‌ اميد آنكه‌ بتوانيم‌ راه‌ پاكشان‌ را ادامه‌ داده‌ و پيرو آنان‌ باشيم‌.

  
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom