Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5107
دیروز5622
در هفته34313
در ماه47396
مجموع1347176

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت گرامي‌ داشت‌ سالگرد رحلت‌ آيت‌ الله‌ كاشاني‌
در تاريخ 22/12/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏
«آية‌ الله‌ كاشاني‌ تا آخر عمر مظلوم‌ زندگي‌ كرد و مظلوم‌ مرد» (امام‌ خميني‌)

روز بيست‌ و سوم‌ اسفند ماه‌ يادآور خاطرات‌ مردي‌ است‌ كه‌ چون‌ شمع‌ در صفحات‌ ظلماني‌ حكومت‌ محمدرضا شاهي‌ درخشيد مردي‌ كه‌ آئينه‌ تمام‌ نماي‌ خواسته‌هاي‌ مردم‌ در مجلس‌ شوراي‌ ملي‌ آن‌ زمان‌ بود، كسي‌ كه‌ مي‌كوشيد مجلس‌ را همچون‌ دل‌ بي‌ زنگارش‌ تجليگاه‌ واقعيتها و مشروعيتها قرار دهد. كسي‌ كه‌ به‌ عنوان‌ يك‌ مجتهد در سنگر مجلس‌ شجاعانه‌ مبارزات‌ مردم‌ را در جهت‌ قطع‌ چنگال‌ انگليس‌ ديو پير استعمار، رهبري‌ كرد تا بالاخره‌ در تاريخ‌ بيست‌ و نهم‌ اسفند 1329 پيروزي‌ نصيب‌ مردم‌ شده‌ و نفت‌ ملي‌ اعلام‌ شد.

حضرت‌ آيت‌الله‌ كاشاني‌ فرزند مردم‌ كه‌ در دامن‌ حوزه‌ تربيت‌ يافته‌ بود مي‌رفت‌ تا براي‌ هميشه‌ پايگاه‌ استعمار را در اين‌ كشور در هم‌ شكسته‌ و اركان‌ كشور را بر مباني‌ اسلام‌ استوار سازد، اما كوته‌ نظري‌ مغزهاي‌ ساخته‌ شده‌ در فرنگ‌ به‌ او اين‌ اجازه‌ را نداد و بار ديگر روحانيت‌ و در رأس‌ آنها آيت‌ا... كاشاني‌ در انزوا قرار گرفت‌ او كه‌ انديشه‌ پرفروغش‌ براي‌ بي‌ انديشه‌هاي‌ روشنفكر مآب‌ قابل‌ تحمل‌ نبود، از صحنه‌ خارج‌ شد و زمينه‌ براي‌ يك‌ كودتاي‌ آمريكايي‌ آماده‌ شد، كودتايي‌ كه‌ ماشين‌ آنرا غرب‌ زده‌ها با غرور و خودبيني‌هاي‌ مخصوص‌ به‌ خودشان‌ تغذيه‌ كرده‌ و شرق‌ زده‌ها رانندگي‌ آن‌ را به‌ عهده‌ گرفته‌ و به‌ استقبال‌ شاه‌ فراري‌ شتافتند و او را به‌ كشور بازگرداندند و لكن‌ از آنجا كه‌ سنت‌ الهي‌ بر اين‌ قرار گرفته‌ كه‌ سرانجام‌ حكومت‌ بر زمين‌ از آن‌ صالحان‌ و نيكو عملان‌ گردد، در پي‌ اين‌ خيانت‌ خود فروختگان‌ حركت‌ از پاي‌ نايستاد و پرچمدار مبارزه‌ و جهاد دوباره‌ از فيضيه‌ و باز فرزندي‌ از سلاله‌ پاك‌ حسين‌ عليه‌السلام‌ مردم‌ را به‌ انقلاب‌ خواند تا آنكه‌ خونهاي‌ پاك‌ هزاران‌ كاشاني‌ بثمر نشست‌ و پيروزي‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و زمينه‌ قيام‌ جهاني‌ حضرت‌ مهدي‌ عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌ در 22 بهمن‌ خونين‌ به‌ وقوع‌ پيوست‌.

اينك‌ در آستانه‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ خاطرة‌ فرزانه‌اي‌ در اذهان‌ زنده‌ مي‌شود كه‌ روش‌ و منش‌ و مبارزاتش‌ براي‌ مردم‌ ما و نمايندگان‌ مردم‌ الگو و نمونه‌ است‌، باشد تا ملت‌ با تجربيات‌ تلخ‌ و شيرين‌ گذشته‌ با هوشياري‌ تمام‌ و با رهنمودهاي‌ پيامبرگونه‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(مدظله‌) بار ديگر كاشاني‌ها را به‌ مجلس‌ بفرستند و راه‌ را براي‌ هميشه‌ به‌ روي‌ غرب‌ و شرق‌ ببندند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
سيد حسين‌ امامي‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom