Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5682
دیروز5622
در هفته34888
در ماه47971
مجموع1347751

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ جنايات‌ رژيم‌ صهيونيستي‌ در شهادت‌ رساندن‌ رزمندگان‌لبناني‌
در تاريخ 29/11/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

اين‌ بار جنايتكاران‌ صهيونيستي‌ و غاصبان‌ بيت‌المقدس‌ دست‌ به‌ جنايتي‌ تازه‌ زدند، كساني‌ كه‌ قوتشان‌ را از خون‌ مظلومان‌ مي‌گيرند و جغدصفت‌ بر ويرانه‌هاي‌ مستضعفان‌ لبنان‌ و فلسطين‌ لانه‌ كرده‌اند در پي‌ احساس‌ خطر و به‌ صدا در آمدن‌ ناقوس‌ مرگ‌ در گوش‌ نحسشان‌ و قيام‌ يكپارچه‌ مسلمانان‌ متحد در سراسر لبنان‌، شيشه‌ عمرشان‌ را در تيررس‌ تكبير رزمندگان‌ مي‌بينند، اين‌ بي‌ چاره‌هايي‌ كه‌ حاضر به‌ شنيدن‌ مرگ‌ بر آمريكا و اسرائيل‌ شدند و در جنوب‌ لبنان‌ در ضمن‌ سخنراني‌، افسران‌ صهيونيستي‌ گفتند: مرگ‌ بر اسرائيل‌ و آمريكا بگوئيد ولي‌ از انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و رهبر انقلاب‌ نامي‌ نبريد، طرفداري‌ از هر گروه‌ و حزبي‌ مي‌خواهيد بكنيد ولي‌ از انقلاب‌ اسلامي‌ايران‌ حمايت‌ نكنيد.

هراسناك‌ به‌ جنگ‌ با نور خدا شتافتند بلكه‌ خاموش‌ كنند و بزرگترين‌ خطر را از پيش‌ پا بردارند، آمدند تا از اسلام‌ و انقلاب‌ اسلامي‌ انتقام‌ بگيرند، كينه‌ها و عقده‌هاي‌ خود را جمع‌ كردند و يكجا در گلوله‌اي‌ يكي‌ از اسوه‌هاي‌ مبارزه‌ و انقلاب‌ اسلامي‌ لبنان‌ يعني‌ مجاهد شهيد شيخ‌ راغب‌ حرب‌ را نشانه‌ گرفتند.

«يريدون‌ ليطفؤا نور الله‌ بافواههم‌ والله‌ متم‌ نوره‌ ولوكره‌ المشركون‌» آيا استكبار جهاني‌ نمي‌فهمد اگر شاخه‌اي‌ از نهاد اسلام‌ را زدند شاخه‌اي‌ زيباتر و قويتر بجايش‌ مي‌رويد و اگر سمباده‌ بر لبة‌ تيغ‌ كشيدند برّانتر مي‌شود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ شهادت‌ اين‌ بزرگمرد سنگر نماز جمعه‌ و جهاد را به‌ پيشگاه‌ حضرت‌ مهدي‌ ارواحنا فداه‌ و نايب‌ برحقش‌ امام‌ خميني‌ دام‌ ظله‌ و همة‌ مسلمانان‌ بويژه‌ رزمندگان‌ لبنان‌ تبريك‌ و تسليت‌ گفته‌ و تداوم‌ راهش‌ را بر جهادگران‌ لبنان‌ فريضه‌ مي‌داند.

والسلام‌ علي‌ من‌ التبع‌ الهدي‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom