Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5032
دیروز5622
در هفته34238
در ماه47321
مجموع1347101

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت برگزاري‌ مجلس‌ بزرگداشت‌ سالگرد شهادت‌ آيت‌ الله‌ مدني‌
در تاريخ 20/06/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

بيستم‌ شهريور صحنه‌ خونين‌ شهادت‌ جانگداز عالم‌ بزرگوار و عارف‌ فقيه‌ آيت‌ الله‌ مدني‌ را در خاطره‌ها ز نده‌ مي‌كند مدني‌ مردي‌ از مدينه‌ دين‌ و فرزندي‌ از فيضيه‌ و ياري‌ نستوه‌ در كنار امام‌ امت‌ او كه‌ زندگي‌ پر از رنج‌ و دردش‌ در راه‌ اسلام‌ و انقلاب‌ نشانگر صلابت‌ و پايداري‌ و تقوي‌ و اخلاق‌ و ايمانش‌ گواه‌ بر صداقت‌ و راستي‌ او و بيان‌ امام‌ بت‌ شكنمان‌ در رساي‌ آن‌ شهيد كه‌ فرمودند «اين‌ چهره‌ نوراني‌ عمري‌ را در تهذيب‌ نفس‌ و خدمت‌ به‌ اسلام‌ گذرانده‌» نشانه‌ عظمت‌ و بزرگي‌ آن‌ شهيد عظيم‌الشأن‌ مي‌باشد.

آري‌ بدن‌ پاره‌ پاره‌ اين‌ شهيد سندي‌ رسواگر و پرده‌ در عليه‌ منافقين‌ كوردل‌ و ازخدا بي‌ خبر است‌ كه‌ ادعاي‌ مبارزه‌ عليه‌ امپرياليسم‌ را داشتند اين‌ خفاشان‌ بدسيرت‌ شخصيتي‌ را در محراب‌ عبادت‌ قطعه‌ قطعه‌ كردند كه‌ علم‌ و تقوا و مجاهدت‌ آن‌ بزرگوار و شهرت‌ مبارزه‌ او عليه‌ شرق‌ و غرب‌ بر همگان‌ روشن‌ بود چه‌ در زمان‌ ستم‌ شاهي‌ و حاكميت‌ نوكران‌ اجانب‌ در ايران‌ كه‌ سراسر كشور ايران‌ از جمله‌ شهرهاي‌ گنبد، خرم‌ آباد، نورآباد ممسني‌، سراب‌ شاهد تبعيد آن‌ بزرگوار بودند و چه‌ پس‌ از انقلاب‌ در راه‌ دفاع‌ از مستضعفين‌ و در سنگر حمايت‌ از اسلام‌ و مسلمين‌ در ميدانهاي‌ جنگ‌ تحميلي‌ و در محراب‌ جمعه‌ و جماعت‌ و... همه‌ و همه‌ گواه‌ عظمت‌ و بزرگي‌ و رشادت‌ و صلابت‌ و استواري‌ آن‌ پير عارف‌ بود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تبريك‌ و تسليت‌ دومين‌ سالگرد شهادت‌ اولين‌ شهيد محراب‌ آيت‌الله‌ مدني‌ به‌ رهبر عزيز و بزرگوار حضرت‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ و خاندان‌ محترمش‌ از همه‌ امت‌ حزب‌ الله‌ دعوت‌ مي‌نمايد در مجلس‌ بزرگداشت‌ آن‌ شهيد كه‌ ساعت‌ 5/4 الي‌ 5/6 بعد ازظهر 20/6/62 در فيضيه‌ برگزار مي‌گردد شركت‌ نموده‌ و خاطره‌ آن‌ شهيد را گرامي‌ دارند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom