Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2126
دیروز8722
در هفته51008
در ماه64091
مجموع1363871

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت برگزاري‌ مجلس‌ بزرگداشت‌ دومين‌ سالگرد شهادت‌ آيت‌ الله‌ قدوسي‌
در تاريخ 10/06/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏
«ولا تحسبن‌ الذين‌ قتلو في‌ سبيل‌ الله‌ امواتا بل‌ احياء عندربهم‌ يرزقون‌»

شهادت‌ اي‌ گوهر گرانبهايي‌ كه‌ در طول‌ تاريخ‌ انسانهاي‌ آزاد ترا در آغوش‌ كشيده‌اند، اي‌ كه‌ در ديده‌ خدا جويان‌ آنچنان‌ تجلي‌ نموده‌اي‌ كه‌ هستي‌ خود را فراموش‌ كرده‌ ـ راه‌ تو را در پيش‌ گرفته‌اند. شهادت‌ اي‌ سرانجام‌ زندگي‌هاي‌ شرافتمندانه‌ كه‌ از شوق‌ وصال‌ تو ـ قطرات‌ اشك‌ ـ چون‌ مرواريد بر گونه‌ بندگان‌ خالص‌ خدا نشسته‌ و در فراق‌ تو از سينه‌هاي‌ خسته‌شان‌ آهي‌ سوزان‌ برخاسته‌ ـ و آن‌ روز كه‌ از تو كام‌ گيرند، چهره‌شان‌ برافروخته‌ و بر لب‌هاي‌ خاموششان‌ تبسمي‌ پر معنا نقش‌ مي‌بندد و آنچنان‌ شاد و مسرور مي‌شوند كه‌ گويي‌ هرگز حلاوتي‌ چون‌ وصل‌ تو نچشيده‌ و منظره‌اي‌ به‌ زيبايي‌ تو نديده‌اند و شهادت‌ اي‌ واژه‌ آشنايي‌ كه‌ رهروان‌ طريق‌ سعادت‌ تو را خوب‌ دريافته‌اند، گاه‌ در محراب‌ و زماني‌ بر منبر و روزهاي‌ مكرر در مسلخهاي‌ ديگر.

و در چهاردهم‌ شهريورماه‌ سال‌ 60 در دادستاني‌ كل‌ انقلاب‌ هنگامي‌ كه‌ عزيز ديگري‌ از كاروان‌ شهيدان‌ ـ در حال‌ خدمت‌ ـ از دوري‌ ياراني‌ كه‌ در اين‌ ميدان‌ بر او سبقت‌ گرفته‌ و پر گشوده‌ ـ بسوي‌ بي‌ نهايت‌ به‌ پرواز درآمده‌ بودند ـ آهي‌ سوزان‌ بر سينه‌ داشت‌.

ناگاه‌ سروشي‌ آشنا شنيد و ترا در آغوش‌ كشيد. شهادت‌ تو رمز پيروزي‌ حق‌ بر باطل‌ است‌. و آنان‌ كه‌ ترا انتخاب‌ كردند جاودانه‌اند ـ چرا كه‌ ميهمان‌ خداوند لم‌ يزل‌ و لايزالند. آري‌ قدوسي‌ عزيز كه‌ سالها در سنگر مبارزه‌ عليه‌ ظلم‌ و فساد و جهل‌ و طغيان‌ به‌ جهاد پرداخته‌ و خدمات‌ شايان‌ توجهي‌ به‌ جامعه‌ اسلامي‌ و حوزه‌ علميه‌ قم‌ نمود ـ كه‌ آثار بركت‌ او ساليان‌ سال‌ باقي‌ خواهد بود و مدرسه‌ حقاني‌ و مكاتب‌ ديگران‌ گوشه‌اي‌ از خدمات‌ آن‌ مرد بزرگ‌ است‌. سرانجام‌ در چنين‌ روزي‌ شربت‌ شهادت‌ نوشيد و به‌ لقاءالله‌ دوست‌ راه‌ يافت‌. يادش‌ گرامي‌ و راهش‌ پر روهرو باد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ گراميداشت‌ خاطره‌ اين‌ همرزم‌ عزيز ـ كه‌ سالها دوش‌ بدوش‌ اساتيد محترم‌ حوزه‌ علميه‌ مظلومانه‌ خود آخرين‌ ضربه‌ را بر پيكر پوسيده‌ كفر و نفاق‌ وارد آورد مراتب‌ تبريك‌ و تسليت‌ خود را به‌ پيشگاه‌ مقدس‌ ولي‌ عصر(عج‌) و نايب‌ گرانقدرش‌ امام‌ خميني‌ رهبر كبير انقلاب‌ و تمامي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و خانواده‌ آن‌ شهيد تقديم‌ داشته‌ و علو درجات‌ آن‌ فقيد را از درگاه‌ ربوبي‌ مسألت‌ دارد. در خاتمه‌ يادآوري‌ مي‌شود مراسمي‌ به‌ همين‌ مناسبت‌ روز پنجشنبه‌ 10/6/62 در مدرسه‌ فيضيه‌ قم‌ از ساعت‌ 4 الي‌ 30/6 بعد از ظهر برقرار مي‌باشد. در اين‌ مراسم‌ استاد خزعلي‌ سخنراني‌ خواهد كرد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom