Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5418
دیروز5622
در هفته34624
در ماه47707
مجموع1347487

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالروز فاجعه‌ 8 شهريور
در تاريخ 07/06/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

هشتم‌ شهريور ياد حادثه‌ جانسوز و غم‌انگيز سوختن‌ انسانهايي‌ پاك‌ و مطهر در شعله‌ آتش‌ خشم‌ دشمنان‌ بشريت‌ را در خاطره‌ زنده‌ مي‌كند ياد و خاطره‌ دولت‌ مرداني‌ نستوه‌ و فداكار كه‌ چيزي‌ جز عشق‌ به‌ اسلام‌ و خدمت‌ به‌ مسلمين‌ نمي‌شناختند.

آري‌ سال‌ 60 سالي‌ كه‌ در لحظه‌ لحظه‌ آن‌ درخت‌ تنومند انقلاب‌ اسلامي‌ با خونهاي‌ پاك‌ و مقدسش‌ شهيداني‌ بزرگ‌ و عارفاني‌ وارسته‌ همچون‌ بهشتي‌ و ياران‌، رجائي‌ و باهنر، مدني‌ و دستغيب‌ و خلاصه‌ همه‌ كساني‌ كه‌ سوختند تا انقلاب‌ عظيم‌ اسلامي‌را با سيل‌ خروشاني‌ از خون‌ پاك‌ خود ياري‌ دهند و بنياد نفاق‌ و كفر جهاني‌ را از ريشه‌ بركنند، همواره‌ در تاريخ‌ پرافتخار امت‌ فداكار و سلحشور ايران‌ اسلامي‌به‌ مثابه‌ خورشيدي‌ تابناك‌ در پي‌ افشاي‌ چهره‌هاي‌ كثيف‌ جنايتكاراني‌ خون‌ آشام‌ كه‌ خود را در زير پرچم‌ حمايت‌ از مردم‌ و نقاب‌ مسلمان‌ بودن‌ پنهان‌ كرده‌ بودند، مي‌درخشيد.

اينك‌ امت‌ حزب‌ا... و فداكار ايران‌ در پي‌ اين‌ همه‌ ايثارها و جانفشانيها به‌ خوبي‌ خدمتگزاران‌ را از خيانتكاران‌ شناخته‌ و در اين‌ راه‌ بدنبال‌ رهبريهاي‌ پيامبرگونه‌ امام‌ بزرگوار خود مصمم‌ است‌ تا پاي‌ جان‌ در راه‌ حمايت‌ از همه‌ دولتمردان‌ و مسؤولين‌ مملكتي‌ كه‌ خود را وقف‌ حمايت‌ از اسلام‌ و مسلمين‌ نموده‌اند دريغ‌ نورزد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ گراميداشت‌ دومين‌ سالگرد شهادت‌ رئيس‌ جمهور مكتبي‌ و نخست‌ وزير دانشمند و متعهد شهيد رجائي‌ و باهنر متذكر مي‌شود عشق‌ و علاقه‌ شهيد بزرگوار رجائي‌ به‌ اسلام‌ فقاهتي‌ و مقلد امام‌ بودن‌ آن‌ شهيد، و زحمات‌ بيدريغ‌ دكتر باهنر در راه‌ شناخت‌ اسلام‌ راستين‌ بايد سرمشق‌ همه‌ مسؤولين‌ و دولتمردان‌ جمهوري‌ اسلامي‌بوده‌ تا اين‌ انقلاب‌ و اين‌ مملكت‌ الهي‌ را بيمه‌ كرده‌ و از هر گزندي‌ محفوظ‌ دارد.

والسلام‌ علي‌ عبادا... الصالحين‌‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌ ‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom