Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5395
دیروز5622
در هفته34601
در ماه47684
مجموع1347464

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ اقدامات‌ حكومت‌ يوگسلاوي‌ عليه‌ مسلمانان‌ آن‌ كشور
در تاريخ 06/06/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

از آن‌ زمان‌ كه‌ انقلاب‌ مقدس‌ و پيرو اسلام‌ با شعار لااله‌ الا الله‌ و محو هر گونه‌ ظلم‌ و ستمي‌ بر مردم‌ محروم‌ و رنجديده‌ مسلم‌ جهان‌ از كشور نيرومند اسلامي‌ ايران‌ آغازيدن‌ گرفت‌، و همچون‌ تيري‌ بر قلب‌ تمامي‌مستكبرين‌ دنيا نشست‌، همواره‌ استكبار جهاني‌ و دشمنان‌ انسانيت‌ در راه‌ مبارزه‌ با اين‌ حركت‌ الهي‌ اسلامي‌ مي‌كوشيدند تا اين‌ نور الهي‌ را به‌ خاموشي‌ كشند، غافل‌ از آنكه‌ نور خدا با اين‌ دسيسه‌ها و جنايات‌ ددمنشانه‌ هرگز خاموش‌ نخواهد گشت‌، و سرانجام‌ اين‌ خفاشان‌ بدسيرتند كه‌ آرزوي‌ نابودي‌ نور را به‌ گور خواهند برد.

از آنجا كه‌ نهضت‌ كفر ستيز و مستضعف‌ پناه‌ اسلامي‌ در راه‌ نجات‌ انسانها مرز و بومي‌نمي‌شناسد و مسأله‌ تمامي‌ محرومين‌ و مستضعفين‌ را مسأله‌ خود مي‌داند و همچنين‌ مسلمين‌ جهان‌ با كمك‌ جستن‌ از نور الهي‌ اين‌ انقلاب‌ بدنبال‌ اين‌ فرياد بپا خاستند و سرتاسر گيتي‌ را با بانگ‌ الله‌ اكبر خود بلرزه‌ درآورند، و خواب‌ را از چشم‌ دشمنان‌ اهريمن‌ صفت‌ خود زدودند و بدنبال‌ اين‌ فرياد لحظه‌اي‌ از پا ننشستد، ما شاهد حركتهاي‌ مقدس‌ و انقلابي‌ در سرتاسر جهان‌ از فيليپين‌ تا فلسطين‌ و از آمريكا تا اروپا بوده‌ و هستيم‌.

در اين‌ راه‌ مردم‌ بيدار يوگسلاوي‌ همگام‌ با همه‌ انسانهاي‌ آزاديخواه‌، بپا خاسته‌ و بر عليه‌ منافع‌ دشمنان‌ بشريت‌ دست‌ به‌ افشاگري‌ زدند و با شور و شوقي‌ وصف‌ناپذير همچون‌ همه‌ آگاهان‌ جهان‌ به‌ سوي‌ مكتب‌ رهايي‌ بخش‌، اسلام‌ عزيز، و پايگاه‌ و سنگر مبارزه‌، مسجد، روي‌ آوردند و همراه‌ با مسيحيان‌ روشن‌ دل‌ و آگاه‌ بر عليه‌ تمامي‌ دشمنان‌ خروشيدند.

لكن‌ ديديم‌ چگونه‌ استكبار جهاني‌ نيز با اين‌ حركت‌ به‌ مبارزه‌ برخاست‌ و كوشيد تا اين‌ فرياد را در گلو خفه‌ كند.

آري‌ اينك‌ ايادي‌ استعمار بيش‌ از ده‌ نفر از عزيزان‌ فداكار و مبارز را به‌ جرم‌ دفاع‌ از انقلاب‌ مقدس‌ اسلام‌ و علاقه‌ و اشتياق‌ به‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و امام‌ سازش‌ناپذير آن‌ به‌ بند كشيده‌ و بپاي‌ ميز محاكمه‌ برده‌، و مساجد و منابر را به‌ تعطيل‌ كشانده‌اند.

ما به‌ رهبران‌ يوگسلاوي‌ اخطار مي‌كنيم‌ كه‌ از عواقب‌ وخيم‌ اينگونه‌ حركتها كه‌ امروزه‌ مهره‌هاي‌ كثيف‌ استكبار جهاني‌ در كشورهايي‌ همچون‌ فيليپين‌، عراق‌، لبنان‌، اريتره‌ و مرتجعين‌ منطقه‌ با آن‌ مواجهند بشدت‌ اجتناب‌ ورزند و براي‌ خوشنودي‌ خونخواران‌ جهاني‌ مرتكب‌ اينگونه‌ اعمال‌ نگردند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ ابراز تأسف‌ شديد از وقوع‌ چنين‌ حركتها و همدردي‌ با همه‌ آزاديخواهان‌ دنيا و برادران‌ در بند يوگسلاوي‌ از خداوند عزيز پيروزي‌ و عظمت‌ مسلمين‌ و ذلت‌ و نابودي‌ استكبار جهاني‌ را خواستار است‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌ ‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom