Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5300
دیروز5622
در هفته34506
در ماه47589
مجموع1347369

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ بمباران‌ شهرهاي‌ گيلانغرب‌ و انديمشك‌ و تسليت‌ شهادت‌ جمعي‌ از مردم‌
در تاريخ 23/05/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا للّه‌ و انا اليه‌ راجعون‌»

هنوز خاطره‌ اسفبار شهادت‌ دهها تن‌ از مردم‌ مسلمان‌ شهر قهرمان‌ پرور گيلانغرب‌ در اثر بمباران‌ وحشيانه‌ هواپيماهاي‌ عراقي‌ فراموش‌ نشده‌، كه‌ بار ديگر شهر مقاوم‌ و شهيد پرور انديمشك‌ مورد هجوم‌ ناجوانمردانه‌ و حمله‌ موشكي‌ كفار بعثي‌ قرار گرفت‌.

بعثيان‌ كافر در واپسين‌ ايام‌ حيات‌ ننگين‌ خود به‌ تلافي‌ شكستهاي‌ پي‌ در پي‌ از لشكريان‌ اسلام‌ و براي‌ تحت‌ الشعاع‌ قرار دادن‌ پيروزيهاي‌ چشمگيري‌ كه‌ اخيراً بدست‌ آمد و پادگان‌ مهم‌ حاج‌ عمران‌ آزاد، و ارتفاعات‌ استراتژيكي‌ در منطقه‌هاي‌ عملياتي‌ والفجر 2 و 3 از لوث‌ وجود بعثيون‌ كافر پاك‌ گرديد، و براي‌ انتقام‌ از امت‌ رشيد ايران‌ كه‌ در جبهه‌ و پشت‌ جبهه‌ ضربات‌ مهلكي‌ را بر پيكر جنود شيطان‌ وارد مي‌آورد مرتكب‌ اين‌ جنايات‌ هولناك‌ گرديد و بار ديگر كودكان‌ معصوم‌ و پيرمردان‌ و زنان‌ غيرنظامي‌را بخاك‌ و خون‌ كشيد.

گرچه‌ اين‌ حركت‌ مذبوحانه‌ صداميان‌ پس‌ از سه‌ سال‌ تجاوز و خونريزي‌ عملي‌ غير منتظره‌ نبود لكن‌ تكرار اينگونه‌ ددمنشيها پس‌ از بازديد نمايندگان‌ اعزامي‌از سوي‌ سازمان‌ ملل‌ متحد گوياي‌ بي‌ اعتباري‌ و عدم‌ كفايت‌ محافل‌ بين‌المللي‌ و از جمله‌ آن‌ سازمان‌ و كميته‌ حقوق‌ بشر است‌ كه‌ با توجه‌ به‌ مشاهده‌ خرابيها و آثار تجاوزهاي‌ وحشيانة‌ صدام‌ همچنان‌ با گستاخي‌ بر اين‌ روش‌ ضد انساني‌ ادامه‌ مي‌دهد و محافل‌ باصطلاح‌ بين‌المللي‌ و طرفدار حقوق‌ بشر نه‌ تنها اعتراضي‌ بر اينگونه‌ اعمال‌ ناجوانمردانه‌ ننموده‌اند بلكه‌ با سكوت‌ مرگبار خود اين‌ جنايات‌ را تأييد و متجاوز را در تجاوز خود تشويق‌ و به‌ ادامه‌ ددمنشيهايش‌ ترغيب‌ نموده‌اند.

ننگتان‌ باد اي‌ ديو صفتان‌ بدسيرت‌ كه‌ شرافت‌ انساني‌ را در تاريخ‌ بشريت‌ لكه‌دار نموديد شما منافقين‌ كوردل‌ هنوز عظمت‌ اسلام‌ و ملت‌ رشيد ايران‌ را نشناخته‌ايد و گمان‌ داريد با فشارهاي‌ سياسي‌، اقتصادي‌، نظامي‌ تبليغاتي‌ و غيره‌ مي‌توانيد اين‌ ملت‌ را بزانو درآوريد تا در مقابل‌ ظالم‌ سر تسليم‌ فرود آورده‌ و يا به‌ صلح‌ ذلت‌ بار تحميلي‌ تن‌ دهند زهي‌ خيال‌ باطل‌ صدام‌ براي‌ نجات‌ خود از منجلاب‌ هلاكت‌ مي‌كوشد با پرتاب‌ موشك‌ و بمباران‌ مناطق‌ مسكوني‌ سلحشوران‌ بلند همت‌ ما را از ادامه‌ نبرد و رويارويي‌ با ارتش‌ شكست‌ خورده‌ و زبون‌ خود باز دارد و لكن‌ تاريخ‌ 3 ساله‌ جنگ‌ اين‌ مطلب‌ را بخوبي‌ ثابت‌ كرده‌ كه‌ اين‌ درنده‌ خوييها نه‌ تنها ملت‌ را سست‌ نكرده‌ و از ادامه‌ كارزار باز نمي‌دارد بلكه‌ هرگاه‌ جنايتي‌ اين‌ چنين‌ اتفاق‌ افتاده‌ آمادگي‌ رزمي‌ سربازان‌ اسلام‌ بيشتر گرديده‌ و مدافعان‌ اسلام‌ با خروش‌ و جوشش‌ بيشتري‌ روانه‌ جبهه‌ها گرديده‌ و با كمال‌ قدرت‌ در برابر جنود شيطان‌ ايستاده‌ و به‌ نبرد بي‌ امان‌ خود ادامه‌ داده‌ و مي‌دهند تا آنروز كه‌ با عنايات‌ الهي‌ و امدادهاي‌ غيبي‌ پرچم‌ ظفر را بر آخرين‌ قله‌هاي‌ پيروزي‌ استوار ساخته‌ و متجاوز را به‌ سزاي‌ اعمال‌ ننگين‌ خود برساند انشاءا... .

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ ابراز تأثر و تأسف‌ شديد از فجايع‌ دلخراش‌ وقايع‌ گيلانغرب‌ و انديمشك‌ مراتب‌ تبريك‌ و تسليت‌ خود را به‌ پيشگاه‌ ولي‌ عصر(عج‌) و نائب‌ گرانقدرش‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ و ملت‌ رشيد ايران‌ بويژه‌ مردم‌ مقاوم‌ گيلانغرب‌ و انديمشك‌ تقديم‌ نموده‌ و صبر و استقامت‌ و پايداري‌ را براي‌ خانواده‌ شهدا از خداوند متعال‌ مسئلت‌ دارد.

وسيعلم‌ الذين‌ ظلموا اي‌ منقلب‌ ينقلبون‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌ ‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom