Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6721
دیروز6812
در هفته52276
در ماه122208
مجموع1421988

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ حمله‌ صهيونيستها به‌ مردم‌ لبنان‌ و حمله‌ رژيم‌ صدام‌ به‌ اهواز و دزفول‌ و تسليت‌ به‌ بازماندگان‌ شهدا
در تاريخ 16/12/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«وقاتلوهم‌ حتي‌ لاتكون‌ فتنه‌»

تاريخ‌ اسلام‌ و امت‌ اسلامي‌باز نظاره‌گر يكي‌ از سياه‌ترين‌ ورقهاي‌ دفتر شوم‌ زندگي‌ دشمنان‌ ددمنش‌ خود مي‌باشند.

تكرار حوادثي‌ سبعانه‌ و جناياتي‌ وحشيانه‌ كه‌ از ابتداي‌ بعثت‌ پيامبر اسلام‌(ص‌) و نزول‌ وحي‌ همواره‌ مسلمين‌ شاهد و تاريخ‌ اسلام‌ ناظر آن‌ بوده‌ است‌، وقايعي‌ كه‌ نشانگر عجز و ضعف‌ و شكست‌ دشمنان‌ در مقابل‌ اراده‌ بحق‌ امت‌ اسلامي‌و تأييدات‌ الهي‌ بوده‌ است‌، همه‌ و همه‌ حكايت‌ از به‌ بن‌ بست‌ رسيدن‌ و ناتواني‌ دشمنان‌ زبون‌ دارند.

امروز مسلمانان‌ جهان‌ در قبال‌ آن‌ همه‌ ظلم‌ و جنايتي‌ كه‌ در عالم‌ اسلام‌ و بر مسلمين‌ مي‌گذرد به‌ جز استقامت‌ و پايداري‌ وتجديد پيمان‌ بر آنچه‌ از صدر اسلام‌ تاكنون‌ بوده‌ يعني‌ مبارزه‌ و جهاد مقدس‌ در راه‌ آزادي‌ و حريت‌ و رهايي‌ از چنگال‌ كفر و شرك‌ و تحرير سرزمينهاي‌ مقدس‌ خويش‌ به‌ چيز ديگري‌ نمي‌انديشند و امروز در كنار همه‌ اين‌ فشارها و جنايات‌، مسلمين‌ و آزادي‌ خواهان‌ جهان‌ به‌ خوبي‌ به‌ اين‌ نتيجه‌ رسيده‌اند كه‌ مدعيان‌ حقوق‌ بشر و طرفداران‌ اجراي‌ قوانين‌ سازمانهاي‌ بين‌المللي‌ تبعيت‌ ازاينگونه‌ قوانين‌ را فقط‌ براي‌ محرومين‌ مي‌دانند و بس‌. و لبنان‌ و افغانستان‌ و ايران‌ و دهها نقطه‌ و بلاد ديگر جهان‌ اسلام‌ شاهد اين‌ مدعاست‌ و دردناكتر از همه‌ آنكه‌ مسلمين‌ و محرومين‌ زير اين‌ همه‌ فشار و آتش‌ و خون‌ مي‌پرسند سران‌ مرتجع‌ كشورهاي‌ منطقه‌ و آنانكه‌ بر امتهاي‌ اسلامي‌ حكم‌ مي‌رانند چگونه‌ به‌ نظاره‌ اين‌ صحنه‌ها نشسته‌ و لب‌ فرو بسته‌ و در عوض‌ هر روز در راه‌ نوكري‌ براي‌ دشمنان‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و نزديكي‌ با اسرائيل‌ غاصب‌ و حاميان‌ مستكبر او در جهان‌ بيش‌ از پيش‌ مي‌كوشند.

اينكه‌ محرومان‌ و مستضعفان‌ جهان‌ تنها راه‌ نجات‌ و پيروزي‌ خويش‌ را ايستادگي‌ در مقابل‌ دشمن‌ و مقابله‌ به‌ اشد احوال‌ دانسته‌ و پيمان‌ بسته‌ انتقام‌ خون‌ مقدس‌ شهيدان‌ را از چكمه‌ پوشان‌ بين‌المللي‌ خواهند گرفت‌.

جنايات‌ وحشيانه‌ صهيونيست‌ شكست‌ خورده‌ در لبنان‌ و انفجار مسجد بر سر نمازگزاران‌ در معركه‌ و يورش‌ ددمنشانه‌ به‌ «سلعا» و دهها شهر و روستاي‌ لبنان‌ و همزماني‌ آن‌ با حمله‌ عاجزانه‌ و عجولانه‌ نوكر حلقه‌ به‌ گوش‌ صهيونيست‌ و استكبار جهاني‌، صدام‌ در اهواز و موشك‌ باران‌ دزفول‌ مظلوم‌ و قهرمان‌ و ساير نقاط‌ مسكوني‌ مملكت‌ اسلامي‌ايران‌ نشانگر ناتواني‌ دشمن‌ و پيام‌آور پيروزي‌ و نصرت‌ هر چه‌ نزديك‌ لشكريان‌ اسلام‌ و امت‌ مسلم‌ جهان‌ است‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تبريك‌ و تسليت‌ به‌ بازماندگان‌ شهداء و آسيب‌ ديدگان‌ اين‌ حوادث‌، فتح‌ و پيروزي‌ نهايي‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را به‌ امامت‌ و زعامت‌ اميد مسلمين‌ و مستضعفين‌ جهان‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌العالي‌ از خداوند متعال‌ خواستار است‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom