Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6411
دیروز6812
در هفته51966
در ماه121898
مجموع1421678

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسين حوزه علميه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ دهة‌ فجر 1363
در تاريخ 10/11/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«جاءالحق‌ و زهق‌ الباط‌»

مردم‌ ميهن‌ اسلامي‌ ما بيش‌ از دو هزار و پانصد سال‌، نظام‌ شاهنشاهي‌ و ارزشهاي‌ حاكم‌ بر جامعه‌ را تجربه‌ كرد و رنگهاي‌ مختلفش‌ را در چهره‌اي‌ گوناگونش‌ مشاهده‌ نمود و سرانجام‌ دريافت‌ اينگونه‌ نظامها و ارزشهاي‌ اسلامي‌ دو چيز ناهمگون‌ و از دو سنخيت‌ متفاوتند و بخاطر هوشمندي‌ و حق‌ طللبي‌اش‌ از ديرزمان‌ حق‌ و عدالت‌ را تنها در اسلام‌ يافته‌ بود لذا از اين‌ مكتب‌ حياتبخش‌ نمي‌توانست‌ چشم‌ بپوشد تنها راه‌ چاره‌ نابودي‌ استبداد و خودكامگي‌ بود اما چگونه‌ دست‌ و پاي‌ خو درا از زنجير حلقه‌ به‌ گوشان‌ استبداد و دوش‌ خود را از زير بار چكمه‌ پوشان‌ استعمار رهايي‌ بخشد و چگونه‌ پرده‌ ظلماني‌ حكومت‌ گناه‌ پيشه‌گان‌ را از هم‌ بشكافد.

انقلابهاي‌ متعددي‌ در طول‌ تاريخ‌ كشورمان‌ بوقوع‌ پيوسته‌ است‌ از انقلاب‌ سربداران‌ خراسان‌ گرفته‌ تا نهضت‌ تنباكو و از جنبش‌ مشروطه‌ تا نهضت‌ جنگل‌ و سيد جمال‌ الدين‌ اسدآبادي‌ و شهيد مدرس‌ و آية‌الله‌ كاشاني‌، در همه‌ يك‌ چيز مورد نظر بود، نابودي‌ استبداد، يعني‌ نابودي‌ ظلم‌ و گناه‌ و عمل‌ به‌ احكام‌ الهي‌ و دستورات‌ ديني‌ و پاي‌ بندي‌ حاكمان‌ به‌ قوانين‌ اسلام‌، اما شاهان‌ كه‌ همواره‌ منافع‌ خود و اربابانشان‌ را با دستورات‌ قرآن‌ در تضاد مي‌ديدند همچون‌ ديوان‌ از «بسم‌الله‌» مي‌رميدند و با حيله‌هاي‌ مختلف‌ مردم‌ را مي‌فريفتند و پس‌ از فروكش‌ كردن‌ نواهاي‌ انقلاب‌ به‌ رفتار گذشته‌ خود و اجدادشان‌ ادامه‌ مي‌دادند. در نيم‌ قرن‌ اخير كه‌ خاندان‌ پهلوي‌ سلسله‌ جنبان‌ اينگونه‌ نظامها بود علاوه‌ بر مفاسد سلفشان‌ در صدد بودند تمام‌ شعائر اسلامي‌مثل‌ تاريخ‌ هجري‌ و حجاب‌ بانوان‌ و فرهنگ‌ اسلامي‌ را از بيخ‌ و بن‌ برانداخته‌ و فرهنگ‌ غرب‌ استعمارگر را بعنوان‌ تمدن‌ و پيشرفت‌ جايگزين‌ سازند. در حالي‌ كه‌ ما را در همه‌ چيز محتاج‌ آمريكا و اقمارش‌ كرده‌ بودند.اما اين‌ بار فروغي‌ جاودانه‌ از قم‌، خانه‌ اهلبيت‌ افق‌ كشور اسلامي‌ ايران‌ را كه‌ مي‌رفت‌ به‌ ظلمتكده‌اي‌ تبديل‌ شود روشن‌ ساخت‌ و باران‌ رحمتي‌ سرزمين‌ قرآن‌ را كه‌ مي‌رفت‌ به‌ كويري‌ خشك‌ تبديل‌ شود شاداب‌ ساخت‌ و همچون‌ سيلي‌ بنيان‌ كن‌ نظام‌ طاغوتي‌ را براي‌ هميشه‌ به‌ گرداب‌ فنا افكند. خورشيد فروزان‌ اسلام‌ كه‌ اين‌ بار در چهرة‌ مردي‌ از فرزندان‌ حسين‌ عليه‌السلام‌ يعني‌ حضرت‌ آية‌ا....العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌العالي‌ جلوه‌گر شده‌ بود پس‌ از تبعيد به‌ تركيه‌، نجف‌ و پاريس‌ بر خلاف‌ هميشه‌ از مغرب‌ طلوع‌ كرد و هم‌ چنان‌ صحنه‌ گيتي‌ را روشن‌ ساخت‌ تا اينكه‌ صبحگاه‌ دوازده‌ بهمن‌ 1357 پرتوهاي‌ پربركتش‌ را بر سراسر ميهن‌ اسلاميمان‌ گسترد. و براي‌ هميشه‌ جغدان‌ استكبار جهاني‌ كه‌ دل‌ به‌ ويرانه‌ بسته‌ بودند پا به‌ فرار گذاردند. به‌ اميد اينكه‌ ملت‌ سربلند و با ايمان‌ و فداكار قدر خونهاي‌ ريخته‌ شده‌ در راه‌ اسلام‌ را بدانند و ثمرات‌ اين‌ انقلاب‌ عظيم‌ الهي‌ را پاسدارند و امانتداران‌ بسيار خوبي‌ براي‌ نسل‌ آينده‌ باشند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تبريك‌ و تهنيت‌ يوم‌ا... 12 بهمن‌ از خداوند منان‌ پايداري‌ و استقامت‌ در تمام‌ ميدانهاي‌ نبرد با دشمنان‌ اسلام‌ و انقلاب‌ اسلامي‌را براي‌ امت‌ شهيدپرور و هميشه‌ در صحنه‌ خواستار است‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom