Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5410
دیروز5622
در هفته34616
در ماه47699
مجموع1347479

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالگرد شهادت‌ شيخ‌ فضل‌ الله‌ نوري‌ و برگزاري‌ مجلس‌ بزرگداشت‌
در تاريخ 10/05/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«ولاتحسبن‌ الذين‌ قتلوا في‌ سبيل‌ الله‌ امواتا بل‌ احياء عندربهم‌ يرزقون‌»

تاريخ‌ صداي‌ گامهاي‌ استوار مردي‌ را ثبت‌ كرده‌ است‌ كه‌ براي‌ نگهباني‌ از ارزشهاي‌ اسلامي‌ و حفظ‌ مشروعيت‌ نهضت‌ مشروطه‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ در يازدهم‌ مرداد ماه‌ 1288 به‌ پاي‌ دار رفت‌، اين‌ بار طناب‌ دار به‌ دست‌ ليبرالها و روشنفكر نمايان‌ فرنگ‌ زده‌ بود كساني‌ كه‌ از اربابان‌ خويش‌ دريافته‌ بودند كه‌ بزرگترين‌ سدّ راه‌ خيانتها و جنايتهاي‌ آنان‌ و مزدورانشان‌ اسلام‌ و پاسداران‌ واقعي‌ آن‌ يعني‌ روحانيت‌ هميشه‌ زنده‌ است‌.

به‌ همين‌ جهت‌ خواستند با اعدام‌ علني‌ يك‌ مجتهد عاليقدر جامع‌ الشرايط‌ و بيدارگرِ چشمهاي‌ آلوده‌ به‌ خواب‌، حضرت‌ آيت‌ا... حاج‌ شيخ‌ فضل‌ الله‌ نوري‌، اسلام‌ را براي‌ هميشه‌ بدار بياويزند و نور الهي‌ را در مملكت‌ امام‌ زمان‌ عليه‌السلام‌ خاموش‌ كنند و براي‌ فرنگي‌ كردن‌ مردم‌، فرهنگ‌ اسلام‌ را از سطح‌ جامعه‌ بزدايند و بدين‌ ترتيب‌ انقلاب‌ مشروطه‌ ملت‌ ايران‌ را به‌ انحراف‌ بكشانند و همواره‌ اين‌ چنين‌ بوده‌ است‌ كه‌ دشمن‌ براي‌ خنثي‌ كردن‌ انقلابهاي‌ مردمي‌ نخست‌ صاحبان‌ اصلي‌ آنها را با برچسبهاي‌ ناروا متهم‌ و سپس‌ آنها را اعدام‌، تبعيد و بالاخره‌ بگونه‌اي‌ از صحنه‌ خارج‌ نموده‌ است‌ و هم‌ اكنون‌ كه‌ علماء و روحانيون‌ اين‌ حافظان‌ فقه‌ سنتي‌ و پاسداران‌ حريم‌ قرآن‌ و ولايت‌ در صف‌ مقدم‌ حراست‌ از دستاوردهاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌كوشند بايستي‌ بكوشند كه‌ ديگر بار فاجعه‌ مشروطه‌ تكرار نگردد.

ولي‌ تاريخ‌ نشان‌ مي‌دهد كه‌ دشمنان‌ همواره‌ در اشتباه‌ بوده‌اند و «ومكروا و مكرالله‌ والله‌ خيرالماكرين‌.»

لذا گرچه‌ شيخ‌ شهيد براي‌ حراست‌ از اسلام‌ مظلومانه‌ به‌ دار آويخته‌ شد در حالي‌ كه‌ لبش‌ آيات‌ الهي‌ را زمزمه‌ مي‌كرد و دلش‌ مالامال‌ از عشق‌ به‌ خدا بود اما به‌ گفته‌ سيد جمال‌الدين‌ اسدآبادي‌: با اعدام‌ صاحب‌ نيت‌، نيت‌ او از بين‌ نمي‌رود. به‌ همين‌ دليل‌ بيش‌ از هفتاد سال‌ از شهادت‌ اين‌ عالم‌ فرزانه‌ نگذشته‌ بود كه‌ نهالي‌ كه‌ او خونش‌ را به‌ پايش‌ ريخته‌ بود به‌ ثمر نشست‌ و حكومت‌ قرآن‌ كه‌ آرزويش‌ بود به‌ رهبري‌ مردي‌ از فرزندان‌ روحانيش‌، مجدد قرن‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ دام‌ ظله‌ و با پايمردي‌ مردم‌ ايثارگر و و فداكار ايران‌ برقرار گرديد.

به‌ همين‌ جهت‌ براي‌ بزرگداشت‌ اين‌ بزرگمرد جاودانه‌ و همه‌ شهداي‌ اسلام‌ و انقلاب‌ از طرف‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ مجلسي‌ در مدرسيه‌ فيضيه‌ روز پنجشنبه‌ يازدهم‌ مرداد ماه‌ جاري‌ از ساعت‌ 5 تا 7 بعد از ظهر برقرار مي‌باشد، مقتضي‌ است‌ تمام‌ اقشار ملت‌ بويژه‌ علماي‌ اعلام‌ و آيات‌ عظام‌ و طلاب‌ محترم‌ در اين‌ محفل‌ شركت‌ نموده‌ و از بيانات‌ شيواي‌ خطيب‌ توانمند حجة‌الاسلام‌ فلسفي‌ استفاده‌ بفرمايند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom