Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5721
دیروز5622
در هفته34927
در ماه48010
مجموع1347790

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ حمله‌ وحشيانه‌ رژيم‌ بعثي‌ به‌ شهر نهاوند
در تاريخ 17/03/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«الغريق‌ يتشبث‌ بكل‌ حشيش‌»

براستي‌ بايد گفت‌ اين‌ مثل‌ عربي‌ در باره‌ صدام‌ عفلقي‌ بخوبي‌ صدق‌ مي‌كند رژيم‌ صهيونيستي‌ عراق‌ كه‌ مدتي‌ است‌ در آستانه‌ سقوط‌ قرار گرفته‌ براي‌ نجات‌ خود سخت‌ بدست‌ و پا افتاده‌ و خود را به‌ آب‌ و آتش‌ مي‌زند كه‌ تا شايد مرگ‌ حتمي‌ خود را حتي‌ اگر براي‌ چند روزي‌ هم‌ كه‌ شده‌ تأخير بياندازد اينجا و آنجا رفتن‌ وام‌ و سلاح‌ گرفتن‌ حمايت‌ شرق‌ و غرب‌ و ارتجاع‌ منطقه‌ را جذب‌ كردن‌ كاري‌ از پيش‌ نبرده‌ و نمي‌برد.

اخيراً براي‌ توسعه‌ جنگ‌ و باز كردن‌ پاي‌ ابرقدرتها را به‌ منطقه‌ تلاش‌ نموده‌ و براي‌ ناامن‌ نمودن‌ خليج‌ حركاتي‌ را شروع‌ و عملياتي‌ را انجام‌ داده‌ كه‌ موضع‌ قاطع‌ و صريح‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ كه‌ خليج‌ يا براي‌ همه‌ امن‌ است‌ يا براي‌ همه‌ ناامن‌ نه‌ تنها صدام‌ را به‌ وحشت‌ انداخته‌ بلكه‌ حاميان‌ زورگو و اشغالگر و استكبار جهاني‌ را نيز به‌ و حشت‌ انداخته‌ است‌ كه‌ اگر دنيا دست‌ به‌ چنين‌ ديوانگي‌ بزند پي‌آمدهاي‌ ناامني‌ خليج‌ نه‌ تنها گريبانگير بغداد و حاشيه‌ نشينان‌ خليج‌ خواهد بود بلكه‌ آثار سياسي‌ و اقتصادي‌ آن‌ از اروپا گذشته‌ تا آنطرف‌ دنيا گلوي‌ كارتر را هم‌ خواهد فشرد.

در چنين‌ شرايط‌ حساسي‌ كه‌ مردم‌ آمريكا صريحاً مي‌گويند مايل‌ نيستند جنازه‌هاي‌ فرزندانشان‌ را از آبهاي‌ خليج‌ فارس‌ بگيرند و هر بيگانه‌اي‌ مي‌داند كه‌ امنيت‌ خليج‌ فارس‌ بعهده‌ ايران‌ و كشورهاي‌ منطقه‌ است‌ و هر نوع‌ دخالتي‌ با مقابله‌ شديد جمهوري‌ اسلامي‌ روبرو خواهد شد.

براي‌ سرپوش‌ گذاشتن‌ روي‌ اين‌ حركات‌ حمله‌ وحشيانه‌ به‌ مردم‌ بانه‌ كه‌ در حال‌ راهپيمايي‌ و اعلام‌ وفاداري‌ به‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ بودند جز نفرت‌ از حكومت‌ عراق‌ و تسريع‌ مردم‌ غيور كرد در سرنگون‌ ساختن‌ اين‌ رژيم‌ منحوس‌ چه‌ نقشي‌ مي‌تواند داشته‌ باشد، حمله‌ ديشب‌ به‌ مردم‌ نهاوند و به‌ خاك‌ و خون‌ كشيدن‌ زن‌ و بچه‌ و افراد غيرنظامي‌ كه‌ در خانه‌ و زندگي‌ خود در شب‌ ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ سرگرم‌ راز و نياز و مناجات‌ با خداي‌ بزرگ‌ بوده‌ و يا در حال‌ استراحت‌ چه‌ نقشي‌ مي‌تواند داشته‌ باشد جز گور خود را بدست‌ خويش‌ كندن‌ و در انسجام‌ بيشتر مردم‌ ما براي‌ مقابله‌ با اين‌ حكومت‌ وحشي‌ و آدمكش‌ و متجاوز چه‌ اثر ديگري‌ دارد.

آيا آنهمه‌ كشتارها و حمله‌ به‌ شهرها كه‌ در طول‌ بيش‌ از سه‌ سال‌ جنگ‌ از طرف‌ حكومت‌ بعثي‌ انجام‌ شده‌ جز تسريع‌ در زوال‌ و نابودي‌ و ضعف‌ و سستي‌ رژيم‌ بغداد چه‌ اثري‌ داشته‌ است‌.

ما مطمئن‌ هستيم‌ اين‌ قبيل‌ اعمال‌ وحشيانه‌ كه‌ نشان‌ شتابزدگي‌ يك‌ غريق‌ در حال‌ مرگ‌ است‌ كه‌ بهر علف‌ هرزه‌ روي‌ آب‌ هم‌ باميد نجات‌ چنگ‌ مي‌زند براي‌ ستمگران‌ بزرگ‌ تأثيري‌ نخواهد داشت‌ تا براي‌ نجات‌ رژيم‌ بغداد.

جامعه‌ مدرسين‌ ضمن‌ محكوم‌ ساختن‌ اين‌ برخوردهاي‌ وحشيانه‌ و تبريك‌ و تسليت‌ به‌ خانواده‌ه‌اي‌ شهيدان‌ شهر نهاوند اطمينان‌ مي‌دهيد كه‌ سلحشوران‌ اسلام‌ پاسخ‌ همه‌ اين‌ جنايات‌ را هم‌ در زمين‌ هم‌ در دريا و هم‌ در هوا خواهند داد. به‌ اميد پيروزي‌ حق‌ بر باطل‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom