Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6695
دیروز6812
در هفته52250
در ماه122182
مجموع1421962

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد در گذشت‌ آيت‌ الله‌ كاشاني‌
در تاريخ 21/12/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

جمعه‌ بيست‌ و سوم‌ اسفند، بيست‌ و چهارمين‌ سالگرد ارتحال‌ آية‌ الله سيد ابوالقاسم‌ كاشاني‌ است‌، از جمله‌ خصوصيات‌ منحصر به‌ فرد روحانيت‌ عظيم‌ الشأن‌ اسلام‌، در صحنه‌ مبارزات‌ سياسي‌ اتكال‌ بذات‌ اقدس‌ خداي‌ سبحان‌ و تكيه‌ بر اراده‌ پولادين‌ امت‌ بدون‌ هيچ‌گونه‌ گرايش‌ و تمايل‌ به‌ طاغوتي‌ عليه‌ طاغوت‌ ديگر مي‌باشد.

مرحوم‌ آية‌ الله كاشاني‌ از چهره‌هاي‌ نادر روزگار معاصر محسوب‌ مي‌گردد، به‌ طوري‌ كه‌ معظم‌ له‌ صرف‌ نظر از كمالات‌ والاي‌ انساني‌، مكتبي‌، در بعد مبارزات‌ سياسي‌ لحظه‌اي‌ آرام‌ نگرفت‌ و پيوسته‌ چه‌ در عراق‌، ايران‌، لبنان‌، با طمأنينه‌اي‌ وصف‌ناپذير عليه‌ استعمار انگليس‌ و استبداد پهلوي‌ و جريانهاي‌ منحرف‌ آنروز پيشاپيش‌ و جلودار حركتهاي‌ مردمي‌ بود، و در اين‌ روند پرفراز و نشيب‌ قسمت‌ عمده‌ عمر خود را در حبسها و تبعيدگاههاي‌ مختلف‌ سپري‌ كرد، نه‌ تنها مرحوم‌ آية‌ الله كاشاني‌ خود پي‌ ريز و بنيانگذار نهضت‌ ملي‌ نفت‌ بود بلكه‌ به‌ بركت‌ وجود رهبري‌ ايشان‌ نهضت‌ ملي‌ از توقف‌ و سستي‌ ايمني‌ يافته‌ و تداوم‌ و استمرار مي‌يافت‌ و به‌ ديگر سخن‌ تنها محرك‌ بنيادي‌ مردم‌ وجود معنوي‌ و الهي‌ مرحوم‌ آية‌ الله كاشاني‌ و عشق‌ عميق‌ و ريشه‌ دار مردم‌ به‌ اساس‌ اسلام‌ و روحانيت‌ معظم‌ اسلام‌ بود، و در آن‌ هنگامه‌ از تاريخ‌ كه‌ فرصت‌ طلبان‌ منافق‌، آن‌ بزرگوار را با تبليغات‌ ناجوانمردانه‌ خود از صحنه‌ سياست‌ طرد كردند، دولت‌ به‌ اصطلاح‌ ملي‌ پشتوانه‌ عظيم‌ مردمي‌ را از كف‌ داد و با تظاهرات‌ اندكي‌ هوچي‌ سقوط‌ كرد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، ارتحال‌ آن‌ عالم‌ جليل‌ القدر را به‌ محضر مقدس‌ امام‌ عصر عجل‌ الله تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌ و نائب‌ بر حقش‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ مد ظله‌ العالي‌ و امت‌ مقاوم‌ تسليت‌ عرض‌ نموده‌ و به‌ عموم‌ مسلمين‌ جهان‌ اعلام‌ مي‌نمايد كه‌ نعمت‌ لايزال‌ اسلام‌ و روحانيت‌ اصيل‌ را غنيمت‌ شمرده‌ و آن‌ را سر لوحه‌ حركتها و نهضتهاي‌ رهايي‌ بخش‌ خود قرار داده‌ و بدانند كه‌ هر گاه‌ روحانيت‌ معظم‌ و امت‌ اسلام‌ خود را در همسويي‌ و وحدت‌ متبلور سازند ممالك‌ اسلامي‌ به‌ مدفني‌ ابدي‌ براي‌ استعمار و استبداد تبديل‌ خواهد گشت‌ انشاء الله.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom