Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6386
دیروز6812
در هفته51941
در ماه121873
مجموع1421653

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالگرد در گذشت‌ سيد جمال‌ الدين‌ اسد آبادي‌
در تاريخ 17/12/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

هجدهم‌ اسفند مصادف‌ با هشتاد و نهمين‌ سالگرد در گذشت‌ نخستين‌ منادي‌ وحدت‌ امت‌ اسلامي‌ در قرن‌ معاصر مرحوم‌ سيد جمال‌ الدين‌ اسدآبادي‌ است‌.

در موقعيتي‌ كه‌ دستهاي‌ مسموم‌ و نامرئي‌ و خيانت‌ و تجاوز پيشه‌ غاصبان‌ حكومتهاي‌ اسلامي‌ و خودكامگيهاي‌ بي‌ حد و حصر (شاهان‌) و استكبار غرب‌، ممالك‌ اسلامي‌ را كه‌ زماني‌ از مجد و عظمت‌ چشمگيري‌ برخوردار بود و از قدرتهاي‌ بزرگ‌ جزيه‌ دريافت‌ مي‌داشت‌ در سايه‌ شوم‌ و هلاكت‌بار تشتت‌ و تفرقه‌ افكني‌هاي‌ مذهبي‌، نژادي‌ به‌ انحطاط‌ و جمودي‌ دهشتزا گرفتار ساخته‌ بود، سيد جمال‌ در انديشه‌ بازگشت‌ به‌ سرچشمه‌ زلال‌ وحي‌ و آيين‌ مقدس‌ قرآن‌ به‌ اين‌ مهم‌ كمر همت‌ بست‌ و اعتصام‌ به‌ حبل‌ الله متين‌ كه‌ محور دعوتهاي‌ انبياء عظام‌ الهي‌ در بستر گسترده‌ تاريخ‌ بشريت‌ بوده‌ است‌ به‌ آن‌ ترغيب‌ و تحريص‌ نمود و از اين‌ رهگذر سيد با سفرهاي‌ متعدد به‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ و غير اسلامي‌ از جمله‌، افغانستان‌ و تركيه‌، مصر، هندوستان‌، اروپا، اقدام‌ به‌ تشكيل‌ حوزه‌هاي‌ درس‌ و ارشاد و ملاقات‌ با شخصيتهاي‌ علمي‌، سياسي‌ و چاپ‌ نشريات‌ از جمله‌ نشريه‌ عروة‌ الوثقي‌ در پاريس‌ قدم‌هاي‌ متين‌ و استوار او در نيل‌ به‌ اين‌ هدف‌ مقدس‌ بود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ بزرگداشت‌ خاطره‌ مرحوم‌ سيد جمال‌ الدين‌ اسد آبادي‌ كه‌ اينك‌ آرمانهاي‌ متعالي‌ مُلْهَم‌ از قرآن‌ وي‌ به‌ زعامت‌ و رهبري‌ حضرت‌ آية‌ الله امام‌ خميني‌ مدّ ظله‌ العالي‌ تبلور يافته‌ و به‌ ثمر نشسته‌ است‌ توجه‌ امت‌ اسلام‌ را به‌ اين‌ نكته‌ معطوف‌ مي‌دارد كه‌: بازگشت‌ به‌ آغوشِ مكتب‌ پربار و جامع‌ الاطراف‌ اسلام‌ كه‌ كليه‌ نيازهاي‌ مادي‌، اجتماعي‌، فطري‌ جوامع‌ بشري‌ را براي‌ هميشه‌ به‌ عاليترين‌ شيوه‌ پيش‌بيني‌ كرده‌ است‌ و همسوئي‌ و وحدت‌ فكري‌ و علمي‌ جهت‌ مقابله‌ با توطئه‌هاي‌ استكبار غرب‌ و الحاد شرق‌ و صهيونيزم‌ بين‌ المللي‌ با اتكاء به‌ مكتب‌ عزت‌ بخش‌ اسلام‌ و اعتماد به‌ نفس‌ و بدون‌ هر گونه‌ گرايش‌ و وابستگي‌ و در رأس‌ الگوقرار دادن‌ حاكميت‌ قرآن‌ در ايران‌ اسلامي‌ و مجاهدت‌ ملت‌ شريف‌ ايران‌ و پيروي‌ از رهنمودهاي‌ امام‌ بزرگوار است‌ كه‌ تنها راه‌ نجات‌ مسلمين‌ مي‌باشد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم
بخش‌ سياسي

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom