Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6928
دیروز6812
در هفته52483
در ماه122415
مجموع1422195

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد رحلت‌ ميرزاي‌ شيرازي‌
در تاريخ 16/11/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

"اليوم‌ استعمال‌ دخانيات‌ و توتون‌ بايّ نحو كان‌ در حكم‌ محاربه‌ با امام‌ زمان‌ (عج‌) است‌"

شانزدهم‌ بهمن‌ مصادف‌ با يكصد و سي‌ و سومين‌ (133) سالگرد ارتحال‌ آية‌ الله مرحوم‌ ميرزا محمد حسن‌ شيرازي‌، صاحب‌ فتواي‌ معروف‌ تحريم‌ تنباكو در روند گسترده‌ مبارزات‌ و مجاهدات‌ روحانيت‌ معظم‌ اسلام‌ به‌ شمار مي‌رود.

بزرگ‌ مرجعي‌ كه‌ با حكم‌ يك‌ سطري‌ خود مبني‌ بر تحريم‌ "استعمال‌ تنباكو و توتون‌" شاه‌ مستبد قاجار (ناصر الدين‌ شاه‌) و دولت‌ استعمارگر انگليس‌ را در برابر قدرت‌ و جذبه‌ روحاني‌ و اراده‌ آهنين‌ امت‌ به‌ زبوني‌ و شكست‌ نشانيد و فصلي‌ ديگر از فخر و عظمت‌ مقام‌ مرجعيت‌ اسلام‌ را در متون‌ تاريخ‌ پر افتخار اسلام‌ رقم‌ زد، كه‌ به‌ فرموده‌ امام‌ خميني‌ مد ظله‌ العالي‌: "ميرزاي‌ بزرگ‌ يك‌ سطر نوشت‌ و همه‌ قواي‌ خارجي‌ و داخلي‌ نتوانستند در مقابل‌ اين‌ سطر استقامت‌ كنند".

لذا از اين‌ رهگذر پيوسته‌ غاصبان‌ حكومتهاي‌ اسلامي‌ (شاهان‌) و قدرتمندان‌ آزمند بيگانه‌ درصدد فرسايش‌ دژهاي‌ مستحكم‌ و تضعيف‌ اين‌ كانونهاي‌ حركت‌ آفرين‌ و جنبش‌ زا بوده‌اند، زيرا در عينيت‌ تاريخ‌ اين‌ واقعيت‌ محسوس‌ را به‌ وضوح‌ درك‌ و لمس‌ كرده‌اند كه‌ هر گاه‌ روحانيت‌ اسلام‌ شريعت‌ مقدس‌ را در معرض‌ خطر احساس‌ نموده‌ و اشارتي‌ داشته‌اند، بي‌ درنگ‌ آحاد امت‌ مسلم‌ و مؤمن‌ با فداكاري‌ و رشادتهاي‌ زائد الوصفي‌ منويات‌ ايشان‌ را جامه‌ عمل‌ پوشانده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، رحلت‌ اين‌ عالم‌ بزرگوار را به‌ محضر مقدس‌ امام‌ امت‌ و حوزه‌هاي‌ علميه‌ و امت‌ اسلام‌ تسليت‌ عرض‌ نموده‌، و از درگاه‌ قادر متعال‌ تداوم‌ و استمرار همسوئي‌ و همبستگي‌ امت‌ شريف‌ و روحانيت‌ جليل‌ القدر اسلام‌ را جهت‌ حفظ‌ دست‌ آوردهاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و تحقق‌ آرمانهاي‌ متعالي‌ و جامع‌ الاطراف‌ مكتب‌ نجات‌ بخش‌ اسلام‌ در سراسر جهان‌ اسلامي‌ مسئلت‌ مي‌نمايد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom