Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6868
دیروز6812
در هفته52423
در ماه122355
مجموع1422135

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت دعوت‌ از مردم‌ براي‌ پيوستن‌ به‌ كاروان‌ راهيان‌ كربلا و حضور در جبهه‌ها
در تاريخ 16/09/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

راهيان‌ كربلا، در آستانه‌ فتح‌ نهايي‌

پس‌ از پيروزي‌ شكوهمند انقلاب‌ اسلامي‌ و شكست‌ شيطان‌ بزرگ‌ كه‌ سلطه‌ و غارت‌ ذخائر و منابع‌ عظيم‌ را پايان‌ يافته‌ احساس‌ مي‌نمود، با اعمال‌ سياستهاي‌ مختلفي‌ چون‌ غائله‌ كردستان‌، پاوه‌، سنندج‌ و حمله‌ نظامي‌ به‌ طبس‌ و ... و در نهايت‌ اقدام‌ به‌ تحريك‌ رژيم‌ بعثي‌ صدام‌ مبني‌ بر حمله‌ نظامي‌ عليه‌ كشور جمهوري‌ اسلامي‌، كه‌ تا از اين‌ رهگذر اقتدار و ثبات‌، سياسي‌، نظامي‌، اقتصادي‌ و فرهنگي‌ ايران‌ اسلامي‌ را دستخوش‌ تزلزل‌ و فرسايش‌ قرار دهد. اعمال‌ اين‌ سياست‌ شوم‌ آنقدر براي‌ محافل‌ سياسي‌ و سردمداران‌ جهانخوار اميدوار كننده‌ بود كه‌ روسيه‌ شوروي‌ و كشورهاي‌ اروپايي‌ و دول‌ مرتجع‌ منطقه‌ به‌ سر كردگي‌ شيطان‌ بزرگ‌ در مساعدت‌ حمايت‌ بيدريغ‌ از رژيم‌ صدام‌ بر يكديگر سبقت‌ مي‌جستند.

مع‌ ذالك‌، بعد از آزاد سازي‌ پياپي‌ اراضي‌ اشغالي‌ توسط‌ جان‌ بر كفان‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و سپاه‌ پاسداران‌ و بسيج‌ مردمي‌ و نفوذ بر قلب‌ دشمن‌، بموازات‌ تثبيت‌ پايه‌هاي‌ حكومتي‌ و كشوري‌ و همچنين‌ عدم‌ موفقيت‌ رژيم‌ عراق‌ علي‌ رغم‌ جانبداريهاي‌ گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ موجب‌ وحشت‌ و حيرت‌ جهانخواران‌ شرق‌ و غرب‌ گرديد، به‌ دنبال‌ اين‌ شكست‌ مفتضحانه‌، با تمسك‌ به‌ منشور ملل‌ متحد و اعلاميه‌ حقوق‌ بشر، پرچم‌ صلح‌ را علم‌ كردند كه‌ ملت‌ ايران‌ با اتكاء به‌ ضوابط‌ مكتبي‌ و درك‌ عميق‌ ابعاد اين‌ توطئه‌ با شعار جنگ‌، جنگ‌ تا پيروزي‌، پاسخ‌ دندانشكني‌ به‌ خيمه‌ شب‌بازيهاي‌ صحنه‌ سياست‌ تزوير ارائه‌ داد.

شهر خون‌ و قيام‌ كه‌ در مقاطع‌ حساس‌ و حياتي‌ چون‌ نهضت‌ 15 خرداد 42 و 19 دي‌ 56 كانون‌ حركت‌هاي‌ وسيع‌ اسلامي‌ به‌ شمار مي‌رفت‌، در اين‌ برهه‌ از موقعيت‌ زماني‌ نيز به‌ عنوان‌ مبدع‌ طرح‌ راهيان‌ كربلا، در تاريخ‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌، نقطه‌ عطف‌ ديگري‌ را تصوير كرد.

آري‌ استمداد حضرت‌ اباعبدالحسين‌ (ع‌) كه‌ از پس‌ قرون‌ و اعصار مرگبار و مسكوت‌ فرياد برآورد (هل‌ من‌ ناصر ينصرني‌) اينك‌ با خروشهاي‌ لبيك‌ يا خميني‌ و با حضور گسترده‌ در جبهه‌هاي‌ نور عليه‌ ظلمت‌، جامه‌ اجابت‌ بخود پوشيد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تشكر و تقدير از امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ بيدار، انتظار دارد كه‌ آحاد ملت‌ با تمسك‌ بحبل‌ متين‌ الهي‌ دين‌ خود را نسبت‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ ادا نموده‌ و با پيوستن‌ به‌ كاروان‌ راهيان‌ كربلا نام‌ خويش‌ را در زمره‌ عاشقان‌ حضرت‌ سيد الشهداء (عليه‌ السلام‌) ثبت‌ نمايند.

به‌ اميد نصرت‌ كامل‌ سلحشوران‌ حسيني‌ عليه‌ يزيديان‌ زمان‌، از درگاه‌ قادر متعال‌ عزت‌ و سيادت‌ مسلمين‌ جهان‌، و رهايي‌ مستضعفين‌ عالم‌ را از چنگال‌ جهانخواران‌ شرق‌ و غرب‌ مسئلت‌ مي‌نماييم‌.

والسلام‌ علي‌ عبادالله الصالحين

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom