Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2739
دیروز7493
در هفته48285
در ماه130896
مجموع1655876

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت پيروزيهاي‌ رزمندگان‌ و برگزاري‌ مجلس‌ تجليلي‌ از فداكاري‌ شهيدان‌
در تاريخ 14/01/1364
بسم الله الرحمن الرحيم‏
«لو لا دفع‌ الله الناس‌ بعضهم‌ ببعض‌ لهدمت‌ صوامع‌ و بيع‌ و صلوة‌ و مساجد»

دشمنان‌ اسلام‌ با تحمل‌ شكست‌ در توطئه‌هاي‌ گوناگون‌ و مراحل‌ مختلف‌ جنگ‌ تحميلي‌ به‌ منظور ايجاد بحران‌ و شتابزدگي‌ مرحله‌ جديدي‌ در جنگ‌ به‌ وجود آورده‌ و ميدان‌ را از زمين‌ و دريا و هوا به‌ شهرها كشاندند تا شايد راه‌ فراري‌ براي‌ خود و صدام‌ رفتني‌ پيدا كنند.

اما حمله‌ها و مقاومتهاي‌ بي‌ نظير رزمندگان‌ اسلام‌ در ميدان‌ نبرد و مقابله‌ به‌ مثل‌هاي‌ به‌ جاي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ كوردلان‌ صدامي‌ را به‌ بن‌ بست‌ جديدي‌ گرفتار آورد كه‌ براي‌ خلاصي‌ از آن‌ تلاشهاي‌ جديدي‌ را شروع‌ كرده‌اند.

جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ پيش‌ از آنكه‌ فرمان‌ حمله‌ وسيع‌ و همه‌ جانبه‌ خود را در جبهه‌هاي‌ جنگ‌ صادر نمايد هم‌ آهنگ‌ با عمليات‌ مقابل‌ به‌ مثل‌ مرحله‌اي‌ از عمليات‌ بدر را در جبهه‌ جنوب‌ شروع‌ نمود كه‌ در فاصله‌ زماني‌ كوتاهي‌ عليرغم‌ تمام‌ مشكلات‌ جغرافيايي‌ و موانع‌ گوناگون‌ دشمن‌ با گذشتن‌ از آب‌ و گل‌ و خنثي‌ كردن‌ همه‌ اين‌ موانع‌ و وارد كردن‌ تلفات‌ سنگيني‌ به‌ دشمن‌ منطقه‌ وسيعي‌ را تا پاسگاه‌ ترابه‌ عراق‌ آزاد نموده‌ و تجربه‌ ديگري‌ در سطح‌ جهاني‌ براي‌ از خدا بي‌ خبران‌ بوجود آورد و با نهايت‌ تأثر در اين‌ عمليات‌ ظفرمند تعدادي‌ از فرزندان‌ اسلام‌ به‌ شهادت‌ رسيدند. و به‌ لقاء الله نائل‌ آمدند بدين‌ جهت‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ دلاوريهاي‌ سلحشوران‌ و رزمندگان‌ و شهادت‌ پر افتخار آنان‌ را به‌ حضور حضرت‌ بقية‌ الله اعظم‌ و نائب‌ بر حقش‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ تبريك‌ و تسليت‌ عرض‌ نموده‌ و خون‌ پاك‌ اين‌ شهيدان‌ گرانقدر را گرامي‌ داشته‌ جلسه‌اي‌ براي‌ تجليل‌ اين‌ عزيزان‌ برقرار نموده‌ است‌ از تمام‌ اقشار به‌ ويژه‌ علماء عظام‌ و فضلاء گرام‌ و طلاب‌ عزيز و اهالي‌ محترم‌ شهر خون‌ و قيام‌ و كليه‌ خانواده‌هاي‌ شهدا انتظار مي‌رود با شركت‌ خود بر شكوه‌ اين‌ مجلس‌ بيافزايند.

مكان‌: مدرسه‌ فيضيه‌

زمان‌: عصر روز جمعه‌ 16 فروردين‌ 64 (14 رجب‌ 1405) از ساعت‌ 4 الي‌ 6

سخنران‌: حضرت‌ حجت‌ الاسلام‌ و المسلمين‌ جناب‌ آقاي‌ يزدي‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom