Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6851
دیروز6812
در هفته52406
در ماه122338
مجموع1422118

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پي‌ تذكر حضرت‌ امام‌ به‌ مسؤولين‌ صدا و سيما
در تاریخ 10/11/1367
 بسم الله الرحمن الرحیم
 «ولكم‌ في‌ رسول‌ الله اسوة‌ حسنه‌»
 «براي‌ شما اي‌ مسلمانان‌ در زندگي‌ پيامبر خدا نيكوترين‌ الگو و نمونه‌ است‌ كه‌ بايد به‌ آن‌ اقتدا كنيد»

 نامه‌ حضرت‌ امام‌ را به‌ مدير عامل‌ صدا و سيماي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ كه‌ در جرائد منتشر شد ملاحظه‌ فرموديد حضرت‌ امام‌ ادام‌ الله ظله‌ الشريف‌ در ارتباط‌ با برنامه‌ توهين‌آميزي‌ كه‌ روز شنبه‌ 8 بهمن‌ 67 به‌ عنوان‌ زن‌ نمونه‌ پخش‌ شده‌ بود با صراحت‌ و قاطعيت‌ حكم‌ مربوط‌ به‌ افراد را بيان‌ داشته‌ و قوه‌ قضاييه‌ را مسؤول‌ رسيدگي‌ و اجراء قرار داده‌ بودند. درست‌ است‌ كه‌ ايشان‌ گزارش‌ مصاحبه‌ شونده‌ و موضوع‌ بحث‌ را فقط‌ با ذكر تاريخ‌ و عنوان‌ گزارش‌ اشاره‌ فرمودند اما همه‌ كساني‌ كه‌ مستقيماً اين‌ مطالب‌ را از راديو شنيده‌ بودند متوجه‌ شده‌ و بسياري‌ در همان‌ موقع‌ با تعجب‌ به‌ خود مي‌گفتند اين‌ حرفها چگونه‌ از صدا و سيماي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ پخش‌ مي‌شود؟

 اگر رهبران‌ و بزرگان‌ و شخصيتهاي‌ درجه‌ اول‌ عالم‌ اسلام‌ الگو و نمونه‌ نباشند پس‌ چه‌ كساني‌ مي‌توانند الگو باشند؟ براي‌ زنان‌ جامعه‌ اسلامي‌ چه‌ الگويي‌ جامعتر و كاملتر از صديقه‌ طاهره‌ فاطمه‌ زهرا دختر پيامبر خير نساء العالمين‌ را مي‌توان‌ معرفي‌ نمود؟

 الگوگيري‌ براي‌ پيروان‌ يك‌ مكتب‌ و دين‌ آسماني‌ بخصوص‌ اسلام‌ عزيزمان‌ همان‌ اطاعت‌ و پيروي‌ از روش‌ و سيره‌ و دستورات‌ پيامبر و ائمه‌ معصومين‌ و صديقه‌ طاهره‌ فاطمه‌ زهرا عليها سلام‌ است‌.

 صدا و سيما كه‌ توسط‌ حضرت‌ امام‌ يك‌ دانشگاه‌ لقب‌ يافته‌، صدا و سيما كه‌ در قانون‌ اساسي‌ در اصل‌ يكصد و هفتاد پنجم‌ موظف‌ شده‌ كه‌ طبق‌ موازين‌ اسلامي‌ زير نظر مشترك‌ قواي‌ سه‌ گانه‌ كار كند و قانون‌ مصوب‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ نظارت‌ سه‌ قوه‌ را از طريق‌ حضور نمايندگان‌ آنها در شوراي‌ سرپرستي‌ قرار داده‌ صدا و سيما كه‌ نقش‌ آن‌ در رشد و هدايت‌ عمومي‌ بر هيچ‌ كس‌ پوشيده‌ نيست‌ لازم‌ است‌ با دقت‌ و مراقبت‌ بيشتر به‌ وظايف‌ خود عمل‌ كند.

 مقامات‌ بالاي‌ صدا و سيما، مدير عامل‌ محترم‌ و مجريان‌ برنامه‌ها نبايد فراموش‌ كنند كه‌ در يك‌ كشور انقلابي‌ و اسلامي‌ كه‌ پس‌ از هشت‌ سال‌ جنگ‌ با هزاران‌ شهيد و صدها مفقود و معلول‌ عاليترين‌ درجه‌ مقاومت‌ خود را در برابر دشمن‌ نشان‌ داده‌ زندگي‌ مي‌كنند و براي‌ چنين‌ مردمي‌ كه‌ سالها برابر فساد ايستادگي‌ كرده‌ تا پيروزي‌ انقلاب‌ و پس‌ از ده‌ سال‌ كوشش‌ و كار و تحمل‌ مشكلات‌ اولين‌ دهه‌ فجر خود را جشن‌ مي‌گيرد، برنامه‌ تهيه‌ مي‌كنند.

 طبيعي‌ است‌ كه‌ مردم‌ اين‌ كشور تحمل‌ توهين‌ به‌ مقدسات‌ را نداشته‌ و ندارد.

 جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ تأييد و پشتيباني‌ از فرمايشات‌ حضرت‌ امام‌ و اميد رسيدگي‌ قوه‌ قضاييه‌ با سرعت‌ لازم‌ و اعلام‌ نتيجه‌ به‌ مردم‌ از فرصت‌ استفاده‌ نموده‌ يادآور مي‌شود كه‌ در اين‌ ايام‌ مبارك‌ دهه‌ فجر لازم‌ است‌ برنامه‌هايي‌ كه‌ از صدا و سيما پخش‌ مي‌شود و همچنين‌ برنامه‌ هايي‌ كه‌ ستاد مركزي‌ و ستادهاي‌ مراسم‌ دارند شرائط‌ كشور و انقلاب‌ و اسلام‌ را در نظرگرفته‌ و متناسب‌ با آنها برنامه‌هاي‌ خود را تنظيم‌ كنند.

 در پايان‌ ضمن‌ اميد توجه‌ بيشتر به‌ دستورات‌ حضرت‌ امام‌ و اجراء فرامين‌ ايشان‌، دقت‌ و توفيق‌ همه‌ دست‌ اندر كاران‌ را از خداوند بزرگ‌ خواهانيم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom