Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4800
دیروز5622
در هفته34006
در ماه47089
مجموع1346869

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت دعوت‌ به‌ شركت‌ در راهپيمايي‌ بيعت‌ با امام‌
در تاریخ 08/05/1367
 بسم الله الرحمن الرحیم

 ملت‌ مسلمان‌ و مقاوم‌ ايران‌

 انقلاب‌ مقدس‌ و اسلامي‌ ما بر اساس‌ احياء ارزشهاي‌ الهي‌ و پايبندي‌ به‌ احكام‌ شريعت‌ مقدسه‌ اسلام‌ عزيز شكل‌ گرفته‌ و ادامه‌ يافته‌ است‌ و در تمام‌ مراحل‌ آن‌ به‌ يمنِ رهبري‌ پيامبر گونه‌ امام‌ بزرگوار چيزي‌ جز انجام‌ وظيفه‌ الهي‌ مورد نظر نبوده‌ است‌، از قيامي‌ كه‌ براي‌ خدا و اجراي‌ فرامين‌ عاليه‌ او باشد چيزي‌ جز اين‌ انتظار نيست‌ "قل‌ انما اعظكم‌ بواحدة‌ ان‌ تقوموا لله" ملتي‌ كه‌ براي‌ خدا قيام‌ كند تمام‌ همّش‌ پياده‌ كردن‌ اوامر اوست‌ و رهبري‌ كه‌ در محدوده‌، فرامين‌ حق‌ راهبري‌ مي‌نمايد تمام‌ سعيش‌ يافتن‌ وظيفه‌ الهي‌ و هدايت‌ مردم‌ به‌ اين‌ راه‌ است‌ و اين‌ وظيفه‌ با توجه‌ به‌ ويژگيهاي‌ زمان‌ متفاوت‌ است‌، كه‌ تشخيص‌ آن‌ با توجه‌ به‌ اصول‌ اسلامي‌ بر عهده‌ مقام‌ ولي‌ امر است‌ و بر مردم‌ است‌ كه‌ از تصميمات‌ ولي‌ امر كه‌ در راستاي‌ اجراي‌ فرامين‌ حضرت‌ حق‌ است‌ تبعيت‌ كامل‌ بنمايد.

 و با اين‌ مقدمه‌ كوتاه‌ روشن‌ است‌، ديروز كه‌ ولي‌ فقيه‌ و امام‌ بزرگوار مصلحت‌ امت‌ را جنگ‌ با صدام‌ تا آخرين‌ نفس‌ و آخرين‌ نفر مي‌دانستند وظيفه‌ امت‌ پيروي‌ از آن‌ مقام‌ معظم‌ بود و اكنون‌ نيز كه‌ مصلحت‌ امت‌ را قبول‌ قطعنامه‌ 598 مي‌داند، وظيفه‌ الهي‌ امت‌ گردن‌ نهادن‌ به‌ اين‌ فرمان‌ است‌. بويژه‌ آن‌ كه‌ با گذشت‌ مدتي‌ بس‌ كوتاه‌ از قبول‌ قطعنامه‌ از جانب‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، بركات‌ آن‌ روشن‌ شده‌، مقاومت‌ ملت‌ ما را افزونتر و نقشه‌هاي‌ شوم‌ مدعيان‌ دروغين‌ صلح‌ را نقش‌ بر آب‌ ساخته‌ است‌ و موجب‌ عزت‌ و سربلندي‌ ديگري‌ براي‌ انقلاب‌ هميشه‌ سر بلند ما گرديده‌ است‌.

 بنابراين‌ جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ پيشنهاد قائم‌ مقام‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله العظمي‌ منتظري‌ را مبني‌ بر راهپيمايي‌ بيعت‌ با امام‌ در "هفته‌ ولايت‌" در روز مبارك‌ عيد غدير كه‌ روز تجلي‌ ولايت‌ مطلقه‌ است‌ استقبال‌ نموده‌ و آن‌ را پيشنهادي‌ به‌ جا و به‌ موقع‌ دانسته‌ و از امت‌ هوشيار و مقاوم‌ مي‌خواهد با حضور همگاني‌ در اين‌ راهپيمايي‌ بار ديگر تبعيت‌ مطلق‌ خود را از مقام‌ معظم‌ ولايت‌ فقيه‌ اعلام‌ و مشت‌ محكم‌ ديگري‌ بر دهان‌ ياوه‌ سرايان‌ و كج‌ انديشان‌ فرود آورند و آمادگي‌ براي‌ عمل‌ به‌ وظايف‌ الهي‌ خود را در اين‌ زمينه‌ نشان‌ دهند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom