Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6637
دیروز6812
در هفته52192
در ماه122124
مجموع1421904

بازدید کنندگان برخط

2
Online

پيام‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ محضر امام‌ امت‌ در پي‌ حمله‌ آمريكا به‌ هواپيماي‌ مسافربري
در تاریخ 14/04/1367
 بسم الله الرحمن الرحیم

 محضر مقدس‌ رهبر بزرگوار و بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌

 حضرت‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ العالي‌

 پس‌ از سلام‌ و تحيّت‌ فاجعه‌ جانگداز هواپيماي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و شهادت‌ صدها عزيزان‌ ما از مرد و زن‌ و كودك‌ كه‌ بدست‌ دژخيمان‌ آمريكايي‌ و انسانهاي‌ مسخ‌ شده‌اي‌ واقع‌ شد، به‌ محضر عالي‌ تبريك‌ و تسليت‌ مي‌گوئيم‌.

 تبريك‌ از آن‌ جهت‌ كه‌ ملت‌ عزيز ما با تحمل‌ اين‌ مصيبتها وفاداري‌ خود را به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ ثابت‌ مي‌كند، تبريك‌ از آن‌ جهت‌ كه‌ داعيه‌هاي‌ دروغين‌ بشر دوستانه‌ آمريكا هر روز براي‌ مردم‌ جهان‌ بيشتر افشاء مي‌گردد، تبريك‌ از آن‌ جهت‌ كه‌ دنياي‌ متمدن‌ به‌ درنده‌ خوئي‌ استكبار آمريكا و شوروي‌ و اسرائيل‌ در اثر نقض‌ كنوانسيونهاي‌ بين‌المللي‌ و نقض‌ قراردادهاي‌ انسان‌ دوستانه‌ رسوا و رسواتر مي‌گردند. تبريك‌ از آن‌ جهت‌ كه‌ ملت‌ خفته‌ آمريكاي‌ جنايتكار با اين‌ جنايات‌ بيدار شده‌ و دست‌ سردمداران‌ خود را در آنها بوضوح‌ مي‌بينند، دولتي‌ كه‌ با كمال‌ بدمستي‌ و بيرحمي‌ زنان‌ و كودكان‌ و پيرمردان‌ و غير نظاميان‌ را به‌ خاك‌ و خون‌ مي‌كشد. همان‌ زناني‌ كه‌ براي‌ آنها اشك‌ تمساح‌ مي‌ريزد.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ بازماندگان‌ اين‌ عزيزان‌ تسليت‌ گفته‌ و نويد انتقام‌ آنها را توسط‌ آن‌ رهبر الهي‌ و فرزندان‌ رزمنده‌اش‌ را به‌ شما مي‌دهد. روزي‌ فرا رسد كه‌ انتقام‌ همه‌ مظلومان‌ و شهيدان‌ تاريخ‌ گرفته‌ خواهد شد و آن‌ روز صداي‌ «ويل‌ و ثبور» مستكبرين‌ بلند خواهد شد. «لا تدعوا اليوم‌ ثبورا واحدا و ادعوا ثبوراً كثيرا» خدايا، بدتر از آمريكا نخست‌وزير انگليس‌ است‌ كه‌ در سياست‌ فريبكارانه‌ خود گرفتار تضاد شده‌ است‌ اگر عراق‌ براي‌ بكارگيري‌ سلاحهاي‌ شيميايي‌ ولو در دفاع‌ از خود محكوم‌ است‌ چرا آمريكا در سقوط‌ هواپيماي‌ مسافربري‌ ولو در دفاع‌ از خود محكوم‌ نباشد؟

 خدايا انتقام‌ مظلومين‌ عالم‌ را از ستمكاران‌ شرق‌ و غرب‌ بازستان‌. آمين‌ رب‌ العالمين‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom