Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6322
دیروز6812
در هفته51877
در ماه121809
مجموع1421589

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالروز شهادت‌ فدائيان‌ اسلام‌
در تاريخ 25/10/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«ولا تحسبن‌ الذين‌ قتلو في‌ سبيل‌ الله‌ امواتا بل‌ احياء عند ربهم‌ يرزقون‌»

در روزگاري‌ كه‌ كشور ايران‌ به‌ سرعت‌ رو به‌ زال‌ مي‌رفت‌، در سالهايي‌ كه‌ فرهنگ‌ منحط‌ و مبتذل‌ غرب‌ بعنوان‌ تمدن‌ بر مردم‌ مسلمان‌ تحميل‌ مي‌شد، در سالهاي‌ تحقير ارزشهاي‌ انساني‌ و تسلط‌ بيگانگان‌ برمقدرات‌ كشور، نطفة‌ پاك‌ مبارزه‌اي‌ مقدس‌ شكل‌ گرفت‌.

مبارزاني‌ در مقابل‌ كفر، قد علم‌ كردند كه‌ سينة‌ مطهر آنان‌ سرشار از عشق‌ به‌ اسلام‌ بود. آري‌ همواره‌ مردان‌ خدا جوي‌ بويژه‌ سادات‌ و علويين‌ در برهه‌هاي‌ حساس‌ و در اوج‌ خفقان‌ براي‌ تحكيم‌ مباني‌ اسلام‌ و جلوگيري‌ از هتك‌ حرمت‌ قوانين‌ حيات‌ بخش‌ اسلام‌، بپا مي‌خواستند.

خون‌ پاك‌ روحانيت‌ مبارز همواره‌ هديه‌اي‌ بود براي‌ زنده‌ نگهداشتن‌ درخت‌ پرثمر اسلام‌ و صفحات‌ تاريخ‌ روحانيت‌، گواه‌ صادقي‌ بر اين‌ مدعا.

چه‌ بسيارند روحانيوني‌ كه‌ در راه‌ اعتلاي‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌(ص‌) سر و جان‌ باخته‌اند و با رشادت‌ و شهامت‌ كم‌ نظير، براي‌ استقرار عدل‌ و حاكميت‌ اسلام‌ مبارزه‌ كردند.

شهيد سيد مجتبي‌ نواب‌ صفوي‌ و همرزمان‌ صادقش‌، مصلحان‌ بزرگ‌ اجتماعي‌ و بنيانگذاران‌ مبارزه‌ مسلحانه‌ با كفر و الحاد، فداكاراني‌ هستند از اين‌ تبار.

شهيد نواب‌ صفوي‌، آنگاه‌ كه‌ كشور خود را زير چكمه‌ اجنبي‌ پرستان‌ مي‌بيند و كسرويها مرموزانه‌ در صدد تخريب‌ فرهنگ‌ اسلامي‌بودند، با احساس‌ وظيفة‌ خطير، از نجف‌ به‌ سوي‌ ايران‌ حركت‌ كرده‌ تا آفريدگار قيامي‌ دليرانه‌ باشد و غلامان‌ حلقه‌ به‌ گوش‌ استكبار را به‌ خاك‌ مذلت‌ بكشاند.

قيام‌ نواب‌ و همرزمان‌ او در سياه‌ترين‌ و تاريكترين‌ فصول‌ تاريخ‌ بي‌ عدالتي‌ حكام‌ ستم‌ پيشه‌ بود. قيامي‌ كه‌ منجر به‌ تطهير مملكت‌ از وجود نحس‌ رزم‌آرا، كسروي‌ و حسنعلي‌ منصور مي‌شود.

دشمن‌ زخم‌ خورده‌ توان‌ تحمل‌ نواب‌ را نداشت‌ و او و يارانش‌ را كه‌ چون‌ شيران‌ غران‌ بودند در قفس‌ پوسيده‌ قرار داده‌ و مبارزان‌ صادقي‌ همچون‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ در صدد رهايي‌ اين‌ فرزند صالح‌ و مصلح‌ پيامبر اكرم‌(ص‌) برآمده‌ اما تلاش‌ آنان‌ به‌ نتيجه‌ نمي‌رسد.

و در سحرگاه‌ 27 دي‌ ماه‌ 1344 در حالي‌ كه‌ به‌ همرزمان‌ خود مي‌گفت‌: «با تكبير به‌ پيش‌ به‌ جانب‌ ميدان‌ تير» همراه‌ با شهيد مظفر ذوالقدر و شهيد سيد محمد واحدي‌ و شهيد خليل‌ طهماسبي‌ هدف‌ گلوله‌هاي‌ مزدوران‌ استكبار قرار گرفته‌ و به‌ شهادت‌ رسيدند.

و هم‌ او مي‌گويد: «خون‌ سرخ‌ ما وطن‌ اسلامي‌را براي‌ يك‌ انقلاب‌، بارور مي‌سازد».

و باز: «اگر با مرگ‌ من‌ نهال‌ آزادي‌ غرس‌ مي‌شود، من‌ شهادت‌ خود را به‌ سينه‌ تاريخ‌ مي‌كوبم‌ و اختناق‌ و تجاوز را به‌ محاكمه‌ مي‌كشم‌».

جامعه‌ مدرسين‌ شهادت‌ اين‌ بزرگواران‌ را به‌ همه‌ انقلابيون‌ بويژه‌ سلسله‌ جليله‌ روحانيت‌ تبريك‌ و تسليت‌ گفته‌ و از خداوند بزرگ‌ توفيق‌ ادامه‌ راه‌ مقدس‌ آن‌ پاك‌ باختگان‌ را براي‌ همگان‌ مسئلت‌ مي‌نمايد.

والسلام‌ علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom