Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6433
دیروز6812
در هفته51988
در ماه121920
مجموع1421700

بازدید کنندگان برخط

7
Online

پیام تبريك‌  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالروز ميلاد حضرت‌ زهرا(س‌) و روز زن‌
در تاريخ 16/10/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا اعطيناك‌ الكوثر فصل‌ لربك‌ وانحر ان‌ شانئك‌ هوالابتر»

روز بيستم‌ جمادي‌ الثاني‌ سال‌ پنجم‌، بيت‌ وحي‌ و نبوت‌ به‌ نور اختري‌ منور گشت‌ كه‌ روشنايي‌ و نور هدايت‌ او تا روز قيامت‌ جلوه‌ دارد، آنگاه‌ كه‌ وجود نازنينش‌ پا به‌ عرصه‌ هستي‌ گذارد، نوري‌ از جبين‌ او ظاهر شد كه‌ تمام‌ خانه‌هاي‌ مدينه‌ روشن‌ شد و اهل‌ آسمانها يكديگر را بشارت‌ دادند و درآسمان‌ نوري‌ درخشنده‌ پديد آمد كه‌ ملائكه‌ تا آن‌ زمان‌ چنين‌ نوري‌ نديده‌ بودند. او نور خدا بود و از هر گونه‌ پليدي‌ به‌ دور بود، بانويي‌ كه‌ خانه‌ محقرش‌ دانشگاه‌ بزرگ‌ اسلام‌ درسهايي‌ بنيادين‌ و مكتبي‌ را به‌ همگان‌ آموخت‌ و شاگرداني‌ چون‌ حسن‌ و حسين‌ و زينب‌ سلام‌ الله‌ عليهم‌ را تحويل‌ جهانيان‌ داد كه‌ اگر نبودند قطعاً اسلام‌ هم‌ نبود.

شخصيت‌ والايي‌ كه‌ تجسم‌ حقيقي‌ وجود مقدس‌ رسول‌ خدا(ص‌) و اميرالمؤمنين‌(ع‌) مجمع‌ البحرين‌ نبوت‌ و امامت‌ و آينة‌ تمام‌ نماي‌ صفات‌ الهي‌ و كمالات‌ ربوبي‌ و عاليترين‌ الگوي‌ زنان‌ و بلكه‌ مردان‌ و بالاتر از آن‌ تاريخ‌ بشريت‌ بشمار مي‌رود.

در مقام‌ و منزلت‌ او همين‌ بس‌ كه‌ قرآن‌ مجيد از عظمت‌ و شخصيت‌ او به‌ بزرگي‌ ياد نموده‌ و وجود مباركش‌ را تمجيد و تكريم‌ مي‌كند آيات‌ بسياري‌ همچون‌ مباهله‌، تطهير، كوثر، الابرار و غيرها در شأن‌ او نازل‌ شده‌ و پيامبر عظيم‌ الشأن‌ همواره‌ به‌ او مي‌فرمود: «خداوند از غضب‌ تو غضبناك‌ و از خشنودي‌ تو خرسند مي‌شود».

زهراي‌ اطهر اي‌ دخت‌ گرامي‌ پيامبر اسلام‌! دل‌ و جانمان‌ و فكر و انديشه‌مان‌ را به‌ تو وديعه‌ مي‌سپاريم‌ تا در زلال‌ انوار نبوي‌ و در آبشار فيض‌ ربوبي‌ به‌ بارور كردن‌ آن‌ بپردازي‌ تا وسيله‌اي‌ شوي‌ در تعالي‌ ايمان‌ و عقيده‌ ما تا شفيع‌ رشد معنوي‌ ما گردي‌، چرا كه‌ شفاعت‌ تو در دنيا، بركشنده‌ و بالا برنده‌، و تعالي‌ بخش‌ است‌ و در آخرت‌ كارساز و نجات‌ بخش‌.

زنان‌ و دختران‌ مسلمان‌ اين‌ مرز و بوم‌ با الگو و اسوه‌ قرار دادن‌ تو زهراي‌ اطهر، خود را از اسارتها و ذلتها نجات‌ دادند، كتاب‌ انقلاب‌ ما خود بهترين‌ گواه‌ رشادتها ـ شهادتها و شهيد دادنهاي‌ بانوان‌ ماست‌.

اين‌ قشر عظيم‌ و مظلوم‌ جامعه‌ در رژيم‌ ستم‌ شاهي‌ در اسارت‌ و بندگي‌ خواستهاي‌ سياسي‌ ابرقدرتهاي‌ جنايتكار و عوامل‌ وابسته‌ به‌ آنان‌ قرار داشتند، از كشف‌ حجاب‌ ننگين‌ رضاخاني‌ در روز 17 دي‌ ماه‌ 1314 و دهها جنايت‌ ديگر كه‌ به‌ فرموده‌ امام‌ راحل‌: «زن‌ در زمان‌ محمدرضا و رضا پهلوي‌ آنچنان‌ مظلوم‌ بود كه‌ خودش‌ نمي‌دانست‌، آنقدر ظلم‌ كه‌ به‌ اين‌ زنان‌ شد در مرحله‌ جاهليت‌ معلوم‌ نيست‌ شده‌ باشد.»

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، ميلاد فرخنده‌ ومبارك‌ام‌ ابيها، فاطمه‌ مرضيه‌ سلام‌ الله‌ عليها كه‌ بعنوان‌ ولادت‌ بانوي‌ نمونه‌ اسلام‌، روز زن‌ نام‌ گرفته‌ و بحسن‌ اتفاق‌ مقارن‌ با ولادت‌ فرزند برومندش‌ حضرت‌ امام‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ گرديده‌، به‌ فرزند دلبندش‌ حضرت‌ بقية‌الله‌ الاعظم‌ عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌، رهبر عظيم‌ الشأن‌ انقلاب‌ حضرت‌ آية‌الله‌ خامنه‌اي‌ و مسؤولين‌ محترم‌ نظام‌ وجامعه‌ مسلمين‌ بويژه‌ زنان‌ مسلمان‌ تبريك‌ و تهنيت‌ مي‌گويد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom