Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4872
دیروز5622
در هفته34078
در ماه47161
مجموع1346941

بازدید کنندگان برخط

17
Online

پيام‌ حمايت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از فرمايشات‌ رهبر انقلاب‌ دربارة‌ مسأله‌ فلسطين‌
در تاريخ 04/08/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

محضر مبارك‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، آية‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌ العالي‌

پس‌ از سلام‌ و تحيت‌

سخنان‌ حكيمانه‌ رهبر عاليقدر و بزرگوار در رابطه‌ با مهمترين‌ مسأله‌ جهان‌ اسلام‌، تجاوزكاريهاي‌ اسرائيل‌ غاصب‌ و خونخوار كه‌ حقوق‌ انسانهاي‌ آزاده‌ و مسلمانان‌ شريف‌ فلسطين‌ را پايمال‌ نموده‌ شور و هيجان‌ تازه‌اي‌ در دل‌ مسلمانان‌ غيور جهان‌ ايجاد كرد و يكبار ديگر به‌ روشني‌ مشخص‌ گرديد كه‌ با عنايات‌ خاصه‌ حضرت‌ ولي‌ عصر (عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌)، جهان‌ اسلام‌، پرچمدار و رهبري‌ دارد كه‌ همچون‌ امام‌ راحلمان‌ عناصر رنگ‌ عوض‌ كرده‌ استكبار جهاني‌ را بخوبي‌ مي‌شناسد و حيله‌ها و ترفندهاي‌ شيطان‌ بزرگ‌ و اذنابش‌ را در منطقه‌ و در سطح‌ جهان‌ يكي‌ پس‌ از ديگري‌ نقش‌ بر آب‌ مي‌سازد.

باشد تا بيانات‌ شافي‌ و كافي‌ آن‌ حضرت‌ موجب‌ احساس‌ مسؤوليت‌ همه‌ سران‌ و گروههاي‌ سياسي‌ جهان‌ و نجات‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطين‌ گردد.

جامعه‌ مدرسين‌ و حوزه‌ علميه‌ قم‌ همگام‌ با ملت‌ رشيد ايران‌، آماده‌ امتثال‌ اوامر مطاع‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و ولايت‌ مطلقه‌ فقيه‌ بوده‌ و معتقد است‌ همانطور كه‌ فرموديد: مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌بعنوان‌ والاترين‌ و رفيع‌ترين‌ بخش‌ از مجموعه‌ قانوني‌ اين‌ نظام‌ و مايه‌ اميد امام‌ راحل‌ و آن‌ مقام‌ معظم‌ بوده‌ و هست‌.

اميدواريم‌ تذكرات‌ و نصايح‌ حكيمانه‌ آن‌ مقام‌ معظم‌ موجب‌ تنبه‌ گشته‌ و آن‌ معدود افراد جاهل‌ و كج‌ انديش‌ هم‌ كه‌ با اظهارات‌ غير مسؤولانه‌ و مغرضانه‌ خود، مرتكب‌ خطايي‌ عظيم‌ گشته‌اند به‌ خود آمده‌ و از همسو شدن‌ با راديوهاي‌ بيگانه‌ احساس‌ شرم‌ و پشيماني‌ نمايند، در غير اين‌ صورت‌ راه‌ ملت‌ از راه‌ آن‌ دسته‌ از نمايندگان‌ مغرض‌ جدا خواهد شد زيرا ملت‌ عظيم‌الشأن‌ مطيع‌ رهبر بوده‌ و اطاعت‌ از معظم‌ له‌ را از اوجب‌ واجبات‌ مي‌داند.

بديهي‌ است‌ اين‌ مجلس‌ نمونه‌ و نمايندگان‌ پاك‌ و با صفاي‌ آن‌، با توجه‌ به‌ وظيفه‌ سنگيني‌ كه‌ ملت‌ بيدار به‌ عهده‌ آنان‌ گذاشته‌ است‌، اجازه‌ نخواهند داد اظهارات‌ مغرضانه‌ چند نفر عصباني‌ به‌ بهانه‌ سلب‌ آزادي‌، چهره‌ اين‌ مجموعه‌ پاك‌ و مطهر را لكه‌دار نمايد و با امتثال‌ از مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و تحقق‌ فرمان‌ امام‌ عزيز كه‌ فرمود: «پشتيبان‌ ولايت‌ فقيه‌ باشيد تا به‌ مملكت‌ آسيبي‌ نرسد»، وحدت‌ و عزت‌ خود و ملت‌ را به‌ جهانيان‌ نشان‌ دهند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom