Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6800
دیروز6812
در هفته52355
در ماه122287
مجموع1422067

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ حمله‌ صهيونيستها به‌ مسجد الاقصي‌
در تاريخ 18/07/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«ان‌ اشد الناس‌ عداوة‌ للذين‌ آمنوا اليهود والذين‌ اشركوا»

بار ديگر صفحه‌اي‌ ننگين‌ بر صفحات‌ بي‌ شمار جنايات‌ و وحشيگريهاي‌ صهيونيسم‌ افزوده‌ شد.

در حالي‌ كه‌ مردم‌ مسلمان‌ و انقلابي‌ فلسطين‌ در ادامه‌ مبارزات‌ شجاعانه‌ خود در اولين‌ قبله‌گاه‌ مسلمانان‌ (مسجدالاقصي‌) گرد هم‌ آمده‌ بودند با حمله‌ ددمنشانه‌ كفتارهاي‌ نجس‌، سربازان‌ رژيم‌ دست‌ نشانده‌ و غاصب‌ اسرائيل‌ مواجه‌ و دهها تن‌ از پاكباختگان‌ در اين‌ راه‌ شهيد و صدها تن‌ نيز مجروح‌ يا اسير شده‌اند.

بي‌ شك‌ امت‌ اسلام‌ و وجدانهاي‌ بيدار جهانيان‌ ازاين‌ جنايت‌ شرم‌آور، متألم‌ و متأثر شدند و چه‌ دردناكتر كه‌ امكانات‌ و استعداهاي‌ مسلمين‌ توسط‌ سران‌ خودفروخته‌ ممالك‌ اسلامي‌ صرف‌ توسعه‌ طلبي‌ استكبار جهاني‌ و در رأس‌ آنان‌ شيطان‌ بزرگ‌ آمريكاي‌ جنايتكار مي‌شود. استعدادهايي‌ كه‌ در صورت‌ بكارگيري‌ سبب‌ محو كامل‌ اسرائيل‌ از صحنة‌ گيتي‌ خواهد شد.

اگر آن‌ روز كه‌ امام‌ راحل‌، خميني‌ كبير «قدس‌ الله‌ نفسه‌ الزكيه‌» فرياد برآورده‌ و اذهان‌ جهانيان‌ را به‌ خطرات‌ ناشي‌ از وجود صهيونيزم‌ اين‌ غده‌ سرطاني‌ تحميل‌ شده‌ بر پيكر سرزمينهاي‌ اسلامي‌ متوجه‌ نموده‌ بود گوشها شنوا بود، امروزه‌ شاهد اين‌ همه‌ جسارت‌ و هتاكي‌هاي‌ سبعانه‌ دشمن‌ نبوديم‌. اگر سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌طوق‌ نوكري‌ استكبار را از گردن‌ها برمي‌داشتند و در امر مبارزه‌ با اسرائيل‌ فقط‌ به‌ جمله‌ «العدوالصهيوني‌» اكتفا نكرده‌ و در خفا و جَهر همراه‌ با صهيونيست‌ها دستشان‌ را در كاسة‌ ابرقدرتها فرو نمي‌بردند، امروز اقلاً شهامت‌ و غيرت‌ محكوم‌ كردن‌ اين‌ همه‌ جنايات‌ را مي‌داشتند. وا اسفاه‌ كه‌ اينان‌ خود آب‌ به‌ آسياب‌ دشمن‌ مي‌ريزند و بيشتر از اسلام‌ و بيداري‌ مسلمين‌ احساس‌ خطر كرده‌ و پايه‌هاي‌ حكومت‌ مستقر بر ظلم‌ خود را لرزان‌ مي‌بينند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ شديد كشتار بي‌ رحمانه‌ و مجروح‌ كردن‌ عده‌ زيادي‌ از مردم‌ بي‌ دفاع‌ فلسطيني‌ از امت‌ اسلام‌ مي‌خواهد تا در صفوف‌ فشرده‌ به‌ حمايت‌ همه‌ جانبه‌ از مقهورين‌ مظلوم‌ استكبار برخيزند و مسلمين‌ جهان‌ كه‌ حكومت‌ جائرانه‌ بر آنان‌ سايه‌ افكنده‌ با تأسي‌ به‌ مردم‌ خداجوي‌ ايران‌ بپاخاسته‌ و با وحدت‌ هر چه‌ بيشتر و تحت‌ قيادت‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌و مقام‌ ولايت‌ امر مسلمين‌ اين‌ لكه‌ ننگ‌ را از پيكر مقدس‌ سرزمينهاي‌ اسلامي‌بزدايند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom