Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3135
دیروز7493
در هفته48681
در ماه131292
مجموع1656272

بازدید کنندگان برخط

9
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت برگزاري‌ مجلس‌ جشن‌ به‌ مناسبت‌ عيد غدير
در تاريخ 20/04/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«اليوم‌ اكملت‌ لكم‌ دينكم‌ و اتممت‌ عليكم‌ نعمتي‌ و رضيت‌ لكم‌ الاسلام‌ دينا»‏

غدير بركه‌اي‌ است‌ كه‌ اقيانوسهاي‌ بيكران‌ را در خويش‌ دارد. براي‌ غدير انتهايي‌ نيست‌. پايان‌ غدير خداست‌. سر غدير، سر الله‌ است‌. عزت‌ غدير، آسماني‌ است‌. غدير نقطه‌اي‌ در مركز آفرينش‌، قطعه‌اي‌ از بهشت‌ حق‌، خاكي‌ از فراز عرش‌، گستره‌اي‌ از وسعت‌ دلهاي‌ عاشق‌ امت‌ ماست‌. غدير عيد بزرگ‌ جامعه‌ انسان‌ است‌ غدير آغاز راه‌ عاشقان‌، كمك‌ كاران‌ و ياوران‌ امت‌ شعيه‌ در حوادث‌ روزگار است‌. غدير ادامه‌ ظهور الله‌، اكمال‌ دين‌، و بلوغ‌ عقل‌ بني‌ آدم‌ است‌ كه‌ اين‌ روز را گرامي‌ مي‌داريم‌ و سالگردآن‌ را در طول‌ اعصار، نسل‌ به‌ نسل‌، سينه‌ به‌ سينه‌، به‌ ميراث‌ برده‌ايم‌ بايد پيرو حقيقي‌ صاحب‌ بزرگوار غدير باشيم‌.

اينك‌ كه‌ استكبار جهاني‌ و سردمداران‌ زور و سلطه‌ دست‌ در دست‌ هم‌ در محو و اضمحلال‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ كمر بسته‌اند و تمام‌ نيرويشان‌ را در اين‌ امر شيطاني‌ بكار برده‌اند و مي‌نگريم‌ كه‌ هر روز در گوشه‌اي‌ از جهان‌ دستهاي‌ پنهان‌ و پيداي‌ آنان‌ بوسيله‌ مسلمان‌ نماهاي‌ ملحد به‌ خون‌ مسلمين‌ آغشته‌ مي‌شود، روزي‌ ما را در حج‌ قتل‌ عام‌ مي‌كنند و روز ديگر مسلمانان‌ حضرت‌ حق‌ را در تونلهاي‌ وحشت‌ به‌ عز شهادت‌ مي‌رسانند برماست‌:

كه‌ با پيروي‌ از فرزند برومند علي‌(ع‌) رهبر معظم‌ جامعه‌ جهاني‌ اسلام‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ دام‌ ظله‌ در رويارويي‌ با تماميت‌ كفر با تمام‌ توانمان‌ هوشيارانه‌ بايستيم‌. و استقامت‌ انقلابمان‌ را كه‌ يادگار از پدر راحل‌ امت‌ امام‌ خميني‌(رضوان‌ الله‌ عليه‌) كه‌ اسوه‌ استقامت‌ و تقوا و ولايت‌ بودند فراموش‌ نكنيم‌ و در اين‌ هنگام‌ كه‌ امتحان‌ حضرت‌ حق‌ زنجان‌ و گيلان‌ ما را دستخوش‌ اندوه‌ و مصيبتي‌ جانگداز ساخته‌ است‌ با آنچه‌ در توانمان‌ است‌ براي‌ بازسازي‌ آشيانه‌هاي‌ ويران‌ شده‌ و خانه‌هاي‌ فرو ريخته‌ قد مردانگي‌ برافرازيم‌.

«جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ و شوراي‌ مديريت‌ حوزه‌» با افتخار به‌ دوستي‌ محمد و آل‌ محمد (صلوات‌ الله‌ عليه‌) و سرافرزاي‌ به‌ ولايت‌ عظماي‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌(عليه‌السلام‌) «چهاردهمين‌ قرن‌ سالگرد اين‌ روز بزرگ‌ عالم‌ را» در مدرسه‌ فيضيه‌ سنگر هميشه‌ بيدار ولايت‌ عظما جشن‌ مي‌گيرد و از امت‌ سرشار از ولايت‌ ائمه‌ اطهار اميد دارد كه‌ با برپايي‌ مراسم‌ ويژه‌ در همه‌ مساجد و تكايا و حسينه‌ها و با شركت‌ در اين‌ مجلس‌ معظم‌ ياد آغاز ولايت‌ با سعادت‌ وپر بركت‌ و انسان‌ ساز مولي‌ و سرورمان‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌ (عليه‌السلام‌) غدير خم‌ را جاودانه‌ سازد.

زمان‌: چهارشنبه‌ 18 ذيحجه‌ مطابق‌ با 20 تير ماه‌ 69 ساعت‌ 5 الي‌ 7 بعدازظهر

مكان‌: مدرسه‌ مباركه‌ فيضيه‌

سخنران‌: حضرت‌ آيت‌الله‌ مكارم‌ شيرزي‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom