Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2616
دیروز7493
در هفته48162
در ماه130773
مجموع1655753

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ مشترک تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت عيدغدير
در تاريخ 14/04/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«اليوم‌ يئس‌ الذين‌ كفروا من‌ دينكم‌ فلا تخشوهم‌ واخشون‌» (مائده‌ / 5)‏

غدير اقيانوسي‌ است‌ با طوفاني‌ سهمگين‌، با عظمتي‌ بي‌ نظير

غدير اقيانوس‌ است‌ و ساحل‌ اميد آن‌، نويد بخش‌ و آرامش‌ آفرين‌ ودر عينه‌ حال‌ تجليگاه‌ قرون‌ متمادي‌ اعتراض‌ بر حاكميت‌ جور جاهليت‌ و ادامه‌ حكومت‌ عدل‌ نبوي‌ (صلي‌ الله‌ عليه‌ وآله‌) و سپس‌ ساحل‌ زيبا و پر جلال‌ حكومت‌ مهدي‌ موعود (عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) غدير رمز و راز حقانيت‌ و سرّ وجوب‌ حكومت‌ اسلامي‌است‌ در همه‌ تاريخ‌.

ملت‌ بزرگوار ايران‌ اكنون‌ در آستانه‌ پانزدهمين‌ قرن‌ از تاريخ‌ اكمال‌ دين‌ و اتمام‌ نعمت‌ الهي‌ و انتصاب‌ و معرفي‌ ولي‌ الله‌ امير مومنان‌ حضرت‌ علي‌ بن‌ ابيطالب‌ (عليه‌ السلام‌) به‌ عنوان‌ امام‌ و هادي‌ ناس‌ بسر مي‌بريم‌ به‌ جاست‌ در همه‌ مساجد، مدارس‌ و مراكز مذهبي‌ اين‌ عيد بزرگ‌ اسلامي‌ را با شكوه‌ هر چه‌ تمامتر برگزار نموده‌ و پژوهشگران‌ و سخنوران‌، حماسه‌ جاودانه‌ غدير را براي‌ تشنگان‌ كوثر بازگو نمايند و چه‌ زيباست‌ كه‌ در اين‌ محافل‌ ضمن‌ تأسي‌ از خصلت‌ حسنه‌ مددرساني‌ حضرت‌ امير (عليه‌السلام‌) به‌ محرومين‌ قلباً و عملاً به‌ ياري‌ زلزله‌ زدگان‌ استانهاي‌ گيلان‌ و زنجان‌ بشتابيم‌ و در كنار دولت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ كاشانه‌اي‌ براي‌ آنان‌ فراهم‌ آوريم‌.

«جامعه‌ مدرسين‌» و «شوراي‌ مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌» اين‌ عيد سعيد را به‌ محضر مبارك‌ بقية‌الله‌ الاعظم‌ امام‌ زمان‌ (عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) و نائب‌ بزرگوارش‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌العالي‌ و دولت‌ فداكار و مسلمين‌ جهان‌ بويژه‌ هموطنان‌ گرامي‌ تبريك‌ و تهنيت‌ عرض‌ نموده‌ به‌ همين‌ مناسبت‌ مجلس‌ بزرگداشتي‌ در روز چهارشنبه‌ 18 ذيحجة‌ الحرام‌ 1410 هجري‌ قمري‌ مطابق‌ با 20 تيرماه‌ 69 از ساعت‌ 5 لغايت‌ 5/7 بعدازظهر در مدرسه‌ مباركه‌ فيضيه‌ برگزار مي‌گردد شايسته‌ است‌ سلسله‌ جليله‌ روحانيت‌ معظم‌ و امت‌ حزب‌ الله‌ در اين‌ مجلس‌ حضور بهم‌ رسانند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
‌ شوراي‌ مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom