Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2846
دیروز7493
در هفته48392
در ماه131003
مجموع1655983

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ مشترک تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت اولين‌ سالگرد رحلت‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌)
در تاريخ 09/03/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انالله‌ و انا اليه‌ راجعون‌»‏

يكسال‌ از ارتحال‌ جانسوز سلاله‌ پاك‌ رسول‌ الله‌(ص‌) در هم‌ كوبنده‌ بساط‌ ننگين‌ حكومت‌ 2500 ساله‌ سلطنت‌ و پيام‌ آور آزادي‌ محرومين‌ و ستمديدگان‌ گذشت‌. يكسال‌ از پرواز قامت‌ استوار تاريخ‌ و آينه‌ تمام‌ نماي‌ مكتب‌ و تفسير عروة‌الوثقي‌ سپري‌ شد و يكسال‌ بار سنگين‌ غم‌ را در فراق‌ اميد دلها بر دوشهايمان‌ كشيديم‌ اي‌ كاش‌ ما را پيش‌ از اين‌ فراخوانده‌ بودند تا چنين‌ ايام‌ طاقت‌ فرسايي‌ را نظاره‌ نمي‌كرديم‌.

امت‌ داغدار ايران‌؛ امسال‌ در سالروز قيام‌ خونين‌ 15 خرداد جاي‌ پرچمدار اين‌ نهضت‌ حسيني‌ در ميان‌ ما خاليست‌ اما روح‌ بلند حضرتش‌ همواره‌ در جمع‌ مشتاقان‌ و رهروان‌ حاضر و انوار تابناك‌ سخنان‌ و رهنمودهاي‌ راهگشاي‌ آن‌ بزرگوار روشني‌ بخش‌ بشريت‌ است‌. و خداي‌ را شكر مي‌كنيم‌ كه‌ عطر گل‌ امام‌، مبارز خستگي‌ناپذير، حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌را به‌ امت‌ خداجوي‌ ايران‌ ارزاني‌ داشته‌ و علم‌ هدايت‌ جامعه‌ را به‌ دست‌ با كفايت‌ اين‌ جانباز انقلاب‌ سپرد.

بار ديگر در سالروز فراق‌ معشوق‌ مسلمين‌ با قائد عظيم‌ الشان‌ خود پيمان‌ مي‌بنديم‌ كه‌ در ادامه‌ راه‌ پاك‌ آفريننده‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلاميمان‌ استوار وگوش‌ به‌ فرمان‌ لازم‌ الاطاعه‌ ولي‌ امر مسلمين‌ از شرافت‌ انساني‌ و آرمانهاي‌ ارزشمند بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌پاسداري‌ نماييم‌.

ضمن‌ تشكر از ابراز احساسات‌ پاك‌ همه‌ دلباختگان‌ پيشواي‌ راحل‌ حضرت‌ آية‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ و عرض‌ تسليت‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و يادگار حضرت‌ امام‌ حضرت‌ امام‌ جناب‌ حجت‌ الاسلام‌ والمسلمين‌ حاج‌ سيدا حمد خميني‌ و ملت‌ مسلمان‌ از علماء، فضلا، طلاب‌، خانواده‌هاي‌ معظم‌ شهدا، جانبازان‌، نهادها و ارگانها، بسيجيان‌ و مردم‌ سلحشور شهر حماسه‌هاي‌ جاويد قم‌ دعوت‌ مي‌نماييم‌ تا در مراسم‌ بزرگداشت‌ و سوگواري‌ امام‌ عزيز كه‌ در مدرسه‌ مباركه‌ فيضيه‌ برگزار مي‌گردد شركت‌ فعال‌ نمايند.

1ـ بعداز ظهر جمعه‌ 11 خرداد 1369 از طرف‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ مرعشي‌ نجفي‌

2ـ صبح‌ و عصر شنبه‌ و يكشنبه‌ 12 و 13 خرداد از طرف‌ جامعه‌ مدرسين‌ و شوراي‌ مديريت‌ و ستاد برگزاري‌ مراسم‌

3ـ صبح‌ و عصر دوشنبه‌ 14 خرداد 1369 از طرف‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ گلپايگاني‌

4ـ صبح‌ و عصر سه‌ شنبه‌ 15 خرداد 1369 از طرف‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ اراكي‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌
شوراي‌ مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
هيأت‌ مديريه‌ مدرسه‌ مبارك‌ فيضيه‌‏

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom