Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3020
دیروز7493
در هفته48566
در ماه131177
مجموع1656157

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حمايت‌ از فرمايشات‌ رهبري‌ دربارة‌ ممنوعيت‌ مذاكره‌ با آمريكا
در تاريخ 15/02/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«و ما نقموا منهم‌ الا ان‌ يومنوا بالله‌ العزيز الحميد»‏

والله‌ كه‌ آمريكا از هيچ‌ چيز ملت‌ ايران‌ به‌ قدر مسلمان‌ بودن‌ و پايبند اسلام‌ ناب‌ محمدي‌(ص‌) بودن‌ ناراحت‌ نيست‌. (حضرت‌ آية‌الله‌ خامنه‌اي‌ ادام‌ الله‌ بقائه‌).

نظام‌ اسلامي‌ با پشت‌ سر نهادن‌ بيش‌ از يازده‌ سال‌ مبارزه‌ پي‌ گير و سرسختانه‌ عليه‌ استكبار جهاني‌ بار ديگر در حالي‌ كه‌ بعض‌ محافل‌ ساده‌ لوح‌ و يا مرعوب‌ خيال‌ واهي‌ مذاكره‌ با سركرده‌ استكبار آمريكاي‌ جنايتكار را در سر مي‌پرورانند، از شهد كلام‌ ولي‌ امر مسلمين‌، جان‌ و روح‌ تازه‌اي‌ يافت‌.

ساده‌ لوحاني‌ كه‌ يا به‌ دليل‌ كوته‌ بيني‌ و كج‌ انديشي‌ قدرت‌ تشخيص‌ مصالح‌ اسلام‌ را در برخورد با استكبار از دست‌ داده‌ و يا به‌ دليل‌ خود باختگي‌ مرعوب‌ زرق‌ و برق‌ تبليغات‌ و تهديدهاي‌ توخالي‌ استكبار گرديده‌اند به‌ يك‌ باره‌ تمامي‌ اهداف‌ و آرمانهاي‌ الهي‌ انقلاب‌ را به‌ فراموشي‌ سپرده‌ و در مواضع‌ خطير مقابله‌ با جهان‌ خواران‌ ره‌ به‌ بيراهه‌ برده‌اند.

اينان‌ از ياد برده‌اند كه‌ مسؤوليت‌ كاروان‌ عظيم‌ انقلاب‌ مقدس‌ ما بر دوش‌ توانمند شخصيتي‌ است‌ كه‌ در ادامه‌ راه‌ امام‌ راحلمان‌(قدس‌ سره‌) جز در مسير حق‌، انديشه‌ و كلامي‌ ندارد، كه‌ همة‌ وجودش‌ در مسير صراط‌ مستقيم‌ انبياء و اولياء عظام‌(ع‌) براي‌ اعتلاي‌ كلمة‌ حق‌ و مقابله‌ با كفر و ستيز مستكبرين‌ خلاصه‌ شده‌ است‌ و اگر كسي‌ دلش‌ براي‌ اسلام‌ و انقلاب‌ مي‌تپد بايستي‌ جهت‌ اين‌ حركت‌ را از قافله‌ سالار اين‌ كاروان‌ بيابد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با تأكيد بر تبعيت‌ كامل‌ و همه‌ جانبه‌ از منويات‌ ولي‌ امر مسلمين‌ حضرت‌ آية‌الله‌ خامنه‌اي‌ ادامه‌ الله‌ بقائه‌ الشريف‌، اعلام‌ مي‌دارد:

از آن‌ جا كه‌ مشروعيت‌ نظام‌ و عملكرد كارگزاران‌، متكي‌ بر رهنمودهاي‌ داهيانة‌ رهبري‌ عظيم‌الشأن‌ انقلاب‌ مي‌باشد، موضعگيري‌ معظم‌ له‌ به‌ عنوان‌ والاترين‌ مقام‌ سياستگزاري‌ در نظام‌ در همة‌ زمينه‌ها به‌ ويژه‌ در رويارويي‌ با استكبار جهاني‌ لازم‌ الاتباع‌ بوده‌ و به‌ پيروي‌ از ايشان‌ هر گونه‌ تفكر انحرافي‌ براي‌ مذاكره‌ و ارتباط‌ با آمريكا ممنوع‌ و مردود مي‌باشد.

همچنين‌ به‌ بعضي‌ افراد ساده‌ لوح‌ و يا مرعوب‌ كه‌ در جهت‌ مقاصد خطرناك‌ و انحرافي‌ گام‌ برمي‌دارند هشدار مي‌دهيم‌ كه‌ دست‌ از ساده‌انديشي‌ و خودباختگي‌ برداشته‌، خود را دست‌آويز بازيهاي‌ سران‌ استكبار قرار ندهند كه‌ در غير اين‌ صورت‌ مانند همة‌ طنينهائي‌ كه‌ در مراحل‌ رشد انقلاب‌ اسلامي‌ از سرپرستي‌ الهي‌ انقلاب‌ فاصله‌ گرفته‌، موجبات‌ غضب‌ الهي‌ و خشم‌ امت‌ حزب‌ الله‌ را براي‌ خويش‌ فراهم‌ خواهند ساخت‌.

و نيز به‌ كساني‌ كه‌ بعضاً با بي‌ توجهي‌ خود را همسو با تحليلهاي‌ غلط‌ منحرفين‌ قرار دهند تذكر مي‌دهيم‌ كه‌ در راستاي‌ حفظ‌ وحدت‌ و پرهيزاز هر گونه‌ اختلاف‌ مسير نجاتبخش‌ متابعت‌ از رهنمودهاي‌ رهبري‌ معظم‌ انقلاب‌ متع‌ الله‌ المسلمين‌ به‌ طول‌ بقائه‌، را سرلوحه‌ برنامه‌ها و حركات‌ خويش‌ قرار دهند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌‏

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom