Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2185
دیروز8722
در هفته51067
در ماه64150
مجموع1363930

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسدن‌ 22 بهمن‌ و دعوت‌ از مردم‌ براي‌ شركت‌ درراهپيمائي‌
در تاريخ 19/11/1370

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

امّت‌ قهرمان‌ و شهيد پرور ايران‌ طلوع‌ فجر چهاردهمين‌ سال‌ پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ را با گرامي‌ داشت‌ ياد رهبر عظيم‌ الشأن‌ انقلاب‌ امام‌ خميني‌ راحل‌ ـ قدس‌ سره‌ الشريف‌ ـ جشن‌ مي‌گيرد. اين‌ پيروزي‌ بزرگ‌ و موهبت‌ الهي‌ را كه‌ به‌ بركت‌ رهبريهاي‌ حضرت‌ امام‌ و ايثارگريهاي‌ امت‌ و خونبهاي‌ هزاران‌ شهيد تحقق‌ يافته‌، در حالي‌ جشن‌ مي‌گيريم‌ كه‌ ريشه‌هاي‌ اين‌ شجره‌ طيبه‌ در اعماق‌ دلها ريشه‌ دوانده‌ و شاخ‌ و برگش‌ در آسمان‌ جهان‌ اسلام‌ سربرافراشته‌ و ميوه‌هاي‌ شيرين‌ و زيباي‌ آن‌ يكي‌ پس‌ از ديگري‌ آشكار مي‌گردد. فروپاشي‌ نظام‌ كفر ماركسيسم‌ و متلاشي‌ شدن‌ اردوگاه‌ شرق‌ و بيداري‌ ملتهاي‌ اسلامي‌ و ظهور حركتهاي‌ رهايي‌ بخش‌ و توفنده‌ اسلام‌ خواهي‌ از گوشه‌ و كنار كشورهاي‌ اسلامي‌ از بهترين‌ ميوه‌هاي‌ اين‌ شجره‌ طيبه‌ است‌ كه‌ نويد تحقق‌ وعده‌ الهي‌ را كه‌ فرمود: "ليظهر علي‌ الدين‌ كُله‌"، مي‌دهد و به‌ همين‌ جهت‌ استكبار جهاني‌ و دشمنان‌ اسلام‌ به‌ وحشت‌ افتاده‌ براي‌ خاموش‌ كردن‌ نور الهي‌ به‌ توطئه‌هاي‌ گوناگون‌ و ننگين‌ متوسل‌ مي‌شوند، غافل‌ از اينكه‌ كار از حد گذشته‌ و نور الهي‌ هرگز خاموش‌ نخواهد شد.

با پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و رهنمودهاي‌ حضرت‌ امام‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ احياء شده‌ و در اعماق‌ دلهاي‌ مسلمين‌ رسوخ‌ كرده‌ و قابل‌ زوال‌ نيست‌ و با تأييدات‌ الهي‌ همچنان‌ به‌ پيش‌ مي‌رود و پوياتر و پوياتر مي‌شود تا دستگاه‌ كفر و استكبار جهاني‌ را برچيند و جهان‌ را با نور اسلام‌ روشن‌ سازد.

"جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌" فرا رسيدن‌ يوم‌ الله 22 بهمن‌ را به‌ پيشگاه‌ امام‌ زمان‌ ـ ارواحنا فداه‌ ـ و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ ـ دامت‌ بركاته‌ ـ و امّت‌ قهرمان‌ و شهيد پرور ايران‌ و بالاخص‌ خانواده‌هاي‌ گرامي‌ شهداء تبريك‌ مي‌گويد، و از مردم‌ شريف‌ و مؤمن‌ ايران‌ مي‌خواهد كه‌ با حضور گسترده‌ خود در مراسم‌ راهپيمايي‌ 22 بهمن‌، همانند سابق‌، مراتب‌ وفاداري‌ خود را نسبت‌ به‌ اسلام‌ و تعقيب‌ آرمان‌ مقدس‌ امام‌ راحل‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ اظهار داريد. و با حفظ‌ وحدت‌ و اطاعت‌ از مقام‌ رهبري‌ و حمايت‌ از مسؤولين‌ خدمتگذار و حضور در صحنه‌، مشت‌ محكمي‌ بر دهان‌ دشمنان‌ اسلام‌ بكوبيد و آنها را مأيوس‌ سازيد.

والسلام‌ علي‌ عباد الله الصالحين‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom