Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز592
دیروز2138
در هفته6048
در ماه38970
مجموع520954

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ چگونگي‌ عملكرد مسؤولين‌ و كارگزاران‌ اجرايي و تبعيت‌ از فرامين‌ رهبر انقلاب‌
در تاريخ 26/05/1370

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

سلام‌ و درود الهي‌ و ساكنين‌ عرش‌ رحمان‌ بر روح‌ بلند والاترين‌ فقيه‌ و عارف‌ زمان‌ كه‌ با دم‌ مسيحائيش‌ احكام‌ نوراني‌ اسلام‌ مبين‌ را از زواياي‌ حوزه‌هاي‌ درس‌ به‌ صحنه‌ اداره‌ جامعه‌ كشانيد و امتش‌ را آن‌ گونه‌ پروراند كه‌ همچون‌ پولاد آبديده‌ در راه‌ تحقق‌ اهداف‌ بلند اسلام‌ ناب‌ بذل‌ جان‌ و مال‌ نموده‌ و ايثار را به‌ حدّ نهايت‌ رسانيدند.

و سلام‌ و درود حضرت‌ حق‌ و حجت‌ غائب‌ ولي‌ الله اعظم‌ بر شاگرد شايسته‌ و فرزند معنوي‌ امام‌ راحل‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ ولي‌ امر مسلمين‌ كه‌ وجودش‌ تسلي‌ فراق‌ امام‌ ـ ره‌ ـ و زبانش‌ گوياي‌، كلام‌ آن‌ ميهمان‌ عرشيان‌ مي‌باشد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ اعلام‌ تبعيت‌ و فرمانبرداري‌ كامل‌ از بيانات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در جلسه‌ كارگزاران‌ اجرايي‌ و شخصيتهاي‌ مملكتي‌، بيان‌ تذكراتي‌ را لازم‌ مي‌داند.

1ـ پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و به‌ سلامت‌ گذشتن‌ سفينه‌ انقلاب‌ از، امواج‌ سهمگين‌ مشكلات‌ و ناملايمات‌ تنها از طريق‌ تبعيت‌ از فرامين‌ رهبري‌، رعايت‌ تقوا و خداجويي‌ تمامي‌ آحاد ملت‌ و يگانگي‌ و وحدت‌ ممكن‌ گرديده‌ است‌ و به‌ همين‌ واسطه‌ پرهيز از اختلافات‌ خاصه‌ در مواقع‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز براي‌ حفظ‌ مصالح‌ نظام‌ اهميتي‌ دو چندان‌ مي‌يابد. نكته‌اي‌ كه‌ هميشه‌ مورد تأكيد امام‌ راحل‌ واقع‌ مي‌گرديد و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ بر آن‌ تكيه‌ مي‌نمايند، پرهيز از اختلاف‌ و دامن‌ زدن‌ به‌ آن‌ مي‌باشد كه‌ در غير اين‌ صورت‌ مردم‌ مسلمان‌ از تمامي‌ طرفين‌ اختلاف‌ دلسرد گرديده‌ و لطمه‌ اصلي‌ به‌ كيان‌ اسلام‌ و انقلاب‌ وارد خواهد آمد كه‌ اماممان‌ ـ ره‌ ـ فرمود امروز براي‌ حفظ‌ اسلام‌ بايد از همه‌ چيزهايي‌ كه‌ در ذهن‌ هايمان‌ هست‌ و كدورتهاي‌ فرضي‌ دست‌ برداريم‌، براي‌ خدا با هم‌ باشيم‌.

2ـ رعايت‌ تقواي‌ الهي‌ در تمامي‌ حركات‌ و اقدامات‌ و لمس‌ و درك‌ حضور در محضر الهي‌ و توجه‌ كافي‌ به‌ وسوسه‌هاي‌ نفس‌ و پرهيز از غرور و عجب‌ و حب‌ مقام‌ كه‌ از بزرگترين‌ آفات‌ براي‌ شخصيت‌ انساني‌ مي‌باشد براي‌ تمامي‌ آحاد ملت‌ خاصه‌ افرادي‌ كه‌ مسؤوليتي‌ را در اين‌ نظام‌ مقدس‌ عهده‌ دار گرديده‌ و كارگزار نظام‌ مي‌باشد واجب‌ و لازم‌ بشمار مي‌آيد، آنچه‌ باعث‌ پيروزي‌ انقلاب‌ گرديد و به‌ ايران‌ اسلامي‌ اين‌ توانايي‌ را بخشيده‌ است‌ كه‌ در مقابل‌ تمامي‌ مظاهر شرك‌ و كفر قد علم‌ نمايد تقوا است‌، رعايت‌ حدود الهي‌ است‌، مقدم‌ داشتن‌ حكم‌ خدا بر تمايلات‌ فردي‌ و گروهي‌ است‌ و بايد بدانيم‌ چنانچه‌ به‌ واسطه‌ كوتاهي‌ در اين‌ جهت‌ لطمه‌اي‌ به‌ نظام‌ وارد آيد گناهي‌ نابخشودني‌ است‌.

3ـ كارگزاران‌ اجرايي‌ بايد كاملاً هشيار باشند امكانات‌ و قدرتي‌ كه‌ در اختيار آنان‌ قرار گرفته‌ است‌ خداي‌ نخواسته‌ آنان‌ را به‌ طرف‌ رفاه‌طلبي‌، تجمل‌ گرايي‌، توجه‌ به‌ منافع‌ مادي‌ در زندگي‌ شخصي‌ و محيط‌هاي‌ فعاليت‌ اجتماعي‌ نكشاند كه‌ اين‌ خود باعث‌ فراموش‌ شدن‌ مستضعفين‌، كه‌ صاحبان‌ اصلي‌ انقلابند، و قطع‌ حمايت‌ آنان‌ از مسؤولين‌ مي‌گردد. آنچه‌ براي‌ كارگزاران‌ ضروري‌ مي‌باشد استفاده‌ از امكانات‌ در حد ضرورت‌ و پرهيز از تحميل‌ هزينه‌ها و خرجهاي‌ اضافي‌ بر دولت‌ و مردم‌ مي‌باشد.

4ـ نكته‌اي‌ مورد اهتمام‌ خاص‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ است‌، اعتماد به‌ مردم‌، بيان‌ واقعيتها و جلب‌ محبت‌ مردم‌ مي‌باشد كه‌ آن‌ را وظيفه‌ اساسي‌ كارگزاران‌ نظام‌ دانسته‌ و كارشناسان‌ را موظف‌ دانسته‌اند وضعيتي‌ را پديد آورند كه‌ در جهت‌ رفع‌ مشكلات‌ مردم‌ مفيد و نافع‌ باشد.

كليه‌ مسؤولين‌ مي‌بايست‌ بدين‌ نكته‌ توجه‌ داشته‌ باشند، آنچه‌ از آنها صادر و واقع‌ است‌ به‌ حساب‌ حكومت‌ اسلامي‌ گذارده‌ مي‌شود و چنانچه‌ عملكردشان‌ در راستاي‌ جلب‌ محبت‌ صاحبان‌ انقلاب‌ نباشد به‌ اسلام‌ ضربه‌ زده‌اند.

5ـ ابراز نگراني‌ عميق‌ رهبر بزرگوار انقلاب‌ از تهاجم‌ همه‌ جانبه‌ و سازماندهي‌ شده‌ فرهنگي‌ در قالب‌ كارهاي‌ هنري‌ و روشن‌ فكر ما´بانه‌ عليه‌ ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلام‌ و انقلاب‌ توسط‌ افراد بي‌ درد و فرصت‌ طلب‌ كه‌ هيچ‌ سهمي‌ در به‌ ثمر رسيدن‌ انقلاب‌ نداشتند بلكه‌ تا كنون‌ در لاكهاي‌ خود فرو رفته‌ و منتظر فرصت‌ تهاجم‌ بودند.

و هشدار به‌ دستگاههاي‌ تبليغاتي‌ كشور اعم‌ از راديو و تلويزيون‌، مطبوعات‌ و وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامي‌ و سازمان‌ تبليغات‌ و گويندگان‌ و وعاظ‌ كه‌ به‌ نوبه‌ خود نسبت‌ به‌ خنثي‌ كردن‌ توطئه‌ به‌ طور جدي‌ اقدام‌ نمايند.

اميد آن‌ داريم‌ كه‌ فرمايشات‌ و فرامين‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ طريق‌ مشي‌ و عملكرد همة‌ خدمتگزاران‌ اسلام‌ بوده‌ و تمامي‌ تلاشها در جهت‌ تحقق‌ اين‌ رهنمودها باشد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom