Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز514
دیروز2138
در هفته5970
در ماه38892
مجموع520876

بازدید کنندگان برخط

3
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ دبير كل‌ سازمان‌ ملل‌ درباره‌ جنايات‌ رژيم‌ بعث‌ عراق‌
در تاريخ 11/01/1370

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

جناب‌ آقاي‌ خاوير پرز دوكوئيار دبير كل‌ محترم‌ سازمان‌ ملل‌

آقاي‌ دبير كل‌، حتماً از منابع‌ مختلف‌ خبري‌ كه‌ در اختيار داريد از عمق‌ فجايع‌ وحشتناكي‌ كه‌ در عراق‌ روي‌ مي‌دهد و جنايات‌ عجيب‌ و هولناكي‌ كه‌ از سوي‌ حزب‌ بعث‌ در برابر مردم‌ اين‌ كشور انجام‌ مي‌گيرد آگاه‌ شده‌ايد. "جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ " كه‌ يكي‌ از مهمترين‌ مراكز روحاني‌ جهان‌ اسلام‌ است‌ مايل‌ است‌ در اين‌ راستا نظر شما را به‌ چند موضوع‌ خطير ذيل‌ جلب‌ كند:

1ـ فكر نمي‌كنيم‌ در تمام‌ دنيا در عصر ما چنين‌ جناياتي‌ بلكه‌ يكدهم‌ آن‌ از سوي‌ رژيمي‌ در برابر مردم‌ بي‌دفاعش‌ انجام‌ گرفته‌ باشد، كوبيدن‌ شهرها با توپخانه‌ها و هلي‌ كوپترهاي‌ توپدار و بمبارانهاي‌ هوايي‌، و استفاده‌ از بمبهاي‌ ناپالم‌ و سلاحهاي‌ شيميايي‌ و كشتار وسيع‌ زنان‌ و كودكان‌ و هتك‌ احترام‌ نسبت‌ به‌ مقدسات‌ مذهبي‌ و بزرگان‌ علماي‌ روحاني‌ و مراجع‌ بزرگ‌ ديني‌، با اين‌ حال‌ چرا جناب‌ دبير كل‌ و سازمانهايي‌ كه‌ به‌ نحوي‌ با او همكاري‌ دارند در برابر اين‌ فجايع‌ عظيم‌ سكوت‌ اختيار كرده‌اند؟ و حتي‌ از محكوم‌ كردن‌ اين‌ جنايات‌ خودداري‌ مي‌كنند؟

اگر يكصدم‌ اين‌ كشتار فجيع‌ بيرحمانه‌ در يكي‌ از كشورهاي‌ اروپايي‌ انجام‌ مي‌گرفت‌ مسلّماً فرياد اعتراض‌ از همه‌ بر مي‌خواست‌، با اين‌ حال‌ اين‌ سكوت‌ دردناك‌ را چگونه‌ مي‌توان‌ توجيه‌ كرد، و اين‌ برخوردهاي‌ دو گانه‌ با مناطق‌ مختلف‌ دنيا چه‌ اعتبار براي‌ سازمان‌ ملل‌ و مجامع‌ جهاني‌ و رؤساي‌ آنها باقي‌ خواهد گذارد؟

2ـ آيا آنچه‌ در عراق‌ مي‌گذرد با منشور سازمان‌ ملل‌ و اعلاميه‌ حقوق‌ بشر هماهنگ‌ است‌؟ اگر نيست‌ كه‌ مسلّما نيست‌، زيرا تمام‌ حقوق‌ انساني‌ در اين‌ كشور به‌ طور كامل‌ زير چكمه‌هاي‌ استبداد بعثيان‌ نابود شده‌، پس‌ چرا هيأتي‌ از سوي‌ دبير كل‌ به‌ اين‌ منطقه‌ اعزام‌ نمي‌شود تا مردم‌ جهان‌ بفهمند چه‌ جناياتي‌ در اين‌ منطقه‌ از جهان‌ انجام‌ مي‌گيرد.

3ـ دولت‌ آمريكا با تصريح‌ به‌ اين‌ سخن‌ كه‌ به‌ كارگيري‌ هواپيماهاي‌ جنگي‌ و هلي‌ كوپترهاي‌ توپ‌ دار براي‌ سركوب‌ بيرحمانه‌ مردم‌ عراق‌ مخالف‌ قرار دادهايش‌ نيست‌ نه‌ تنها به‌ حزب‌ بعث‌ جنايتكار چراغ‌ سبز مي‌دهد بلكه‌ او را در اين‌ عمل‌ به‌ طور واضح‌ تشويق‌ مي‌كند، تا ويراني‌ اين‌ كشور كه‌ به‌ دست‌ آنها انجام‌ گرفت‌ كامل‌ گردد و ملت‌ عراق‌ نيز نابود شوند، و آرزوي‌ صهيونيستها تحقق‌ يابد. اين‌ تشويق‌ با كداميك‌ از موازين‌ حقوق‌ بشر سازگار است‌؟ چرا دبير كل‌ اين‌ حركت‌ را تقبيح‌ نمي‌كند؟

مردم‌ آزاده‌ جهان‌ انتظار دارند كه‌ نه‌ فقط‌ شخص‌ دبير كل‌ بر مسؤوليتهاي‌ سنگين‌ خود در برابر اين‌ فجايع‌ خاموش‌ نماند، بلكه‌ از مجامع‌ جهاني‌ براي‌ پايان‌ دادن‌ هر چه‌ سريعتر به‌ اين‌ جنايات‌ كمك‌ بگيرد.

راستي‌ چه‌ دردناك‌ است‌ نفس‌ كشيدن‌ در جهاني‌ كه‌ عليرغم‌ تمام‌ ادعاهاي‌ مربوط‌ به‌ حقوق‌ بشر اين‌ همه‌ جنايت‌ كه‌ در طول‌ تاريخ‌ بي‌ سابقه‌ است‌ و در آن‌ انجام‌ مي‌شود و همه‌ مهر سكوت‌ بر دهان‌ زده‌اند

به‌ اميد موفقيت‌ آن‌ جناب‌ در انجام‌ مسؤوليتهايش‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom