Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز303
دیروز1240
در هفته6302
در ماه30195
مجموع2000419

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌ و دعوت‌ از مردم‌ براي‌ شركت‌ در راهپيمايي‌
در تاريخ 19/11/1371

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«والفجر و ليال‌ عشر»‏

تقارن‌ خجسته‌ سالروز طلوع‌ خورشيد عدالت‌ و آئينه‌ تمام‌ نماي‌ حقيقت‌، خاتم‌ الاوصياء و معزّ الاولياء حضرت‌ بقية‌ اللّ'ه‌ الاعظم‌ ـ عجل‌ الله تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌ ـ با ايام‌ الله مبارك‌ دهه‌ فجر را به‌ پيشگاه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ و مراجع‌ بزرگوار تشيع‌ و امت‌ حقجوي‌ ايران‌ كه‌ به‌ راستي‌ منتظران‌ حقيقي‌ قائم‌ آل‌ محمدند و جانبازان‌ و آزادگان‌ عزيز و خانواده‌هاي‌ معظم‌ شهداء كه‌ مايه‌ روشني‌ چشمان‌ ما هستند و تمامي‌ ملتها مستضعف‌ تبريك‌ و تهنيت‌ مي‌گوييم‌.

در بهمن‌ ماه‌ 57 بود كه‌ بذر آزادي‌ كه‌ به‌ دست‌ توانمند رهبر فقيد انقلاب‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ در پانزده‌ خرداد 42 كاشته‌ شده‌ و با خون‌ عالمان‌ دين‌ و مجاهدين‌ راستين‌ راه‌ هدايت‌ و رستگاري‌ آبياري‌ شده‌ بود، جوانه‌ زد و شجره‌ طيبه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ سر برآورده‌ و در آفتاب‌ لطف‌ و امداد الهي‌ باليد و اينك‌ كه‌ امت‌ ما چهارده‌ سال‌ تلاش‌ و پايداري‌ را از سرگذرانده‌ است‌ اين‌ درخت‌ تنومند انقلاب‌ ماست‌ كه‌ استوارتر از هميشه‌ بر پاي‌ ايستاده‌ و شاخه‌هاي‌ خود را در گوشه‌ و كنار جهان‌ گسترانيده‌ است‌.

انقلاب‌ ما انفجار نور بود و دريچه‌ اميد را بر روي‌ آزاديخواهان‌ و عدالت‌ جويان‌ عالم‌ گشود و پيام‌ محبت‌ و وحدت‌ كه‌ از لبان‌ امت‌ حق‌ گراي‌ ما بر مي‌خاست‌ در فضاي‌ خاموش‌ كشورهاي‌ مسلمان‌ پيچيد و آغاز رستاخيز انقلاب‌ اسلامي‌ جهاني‌ را نويد داد.

ما در بهمن‌ 57 نظاره‌ گر فرو ريختن‌ پيكره‌ پوشالي‌ و دروغين‌ قدرت‌ ستم‌ شاهي‌ بوديم‌ و اينك‌ نيز به‌ اميد آنيم‌ كه‌ روز موعود فرا رسيده‌ و شاهد از هم‌ گسيختن‌ طومار عمر قدرتهاي‌ شيطاني‌ عالم‌ به‌ دست‌ قائم‌ آل‌ محمد(عج‌) باشيم‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌، ضمن‌ عرض‌ تبريك‌ و تهنيت‌ اين‌ ايام‌ خجسته‌ همراه‌ و همگام‌ با ملت‌ خداجوي‌ ايران‌ اسلامي‌ براي‌ اطاعت‌ و تبعيت‌ از فرامين‌ رهبري‌ معظم‌ انقلاب‌ آماده‌ است‌ و بار ديگر اقشار گوناگون‌ امت‌ اسلامي‌ را به‌ وحدت‌ و يكپارچگي‌ كه‌ عامل‌ اصلي‌ پيروزي‌ است‌ فرا مي‌خواند و زنهار مي‌دهد كه‌ رهروان‌ طريق‌ حقيقت‌ اين‌ گوهر خدايي‌ را از كف‌ ننهند و در اين‌ زمان‌ كه‌ با ايثار و استقامت‌ خويش‌ مستضعفين‌ و مظلومين‌ گيتي‌ را دلگرم‌ نموده‌ و به‌ صورت‌ اسوه‌ و الگوي‌ ظلم‌ ستيزي‌ و عدالت‌ جويي‌ در آمده‌اند، اين‌ نعمت‌ بزرگ‌ را پاس‌ دارند. امت‌ شهيد پرور و شريف‌ ما بداند كه‌ حضور يكپارچه‌ و منظم‌ آنها در صفوف‌ به‌ هم‌ فشرده‌ راهپيمايي‌ عظيم‌ و شكوهمند 22 بهمن‌ بهترين‌ راه‌ براي‌ مبارزه‌ با توطئه‌هاي‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و نااميد ساختن‌ آنان‌ از ادامه‌ حق‌ كشي‌ و جنايت‌ بر ضد جمهوري‌ اسلامي‌ است‌. در پرتو حضور وحدت‌ آفرين‌ و با شكوه‌ مردم‌ است‌ كه‌ فضاي‌ ايران‌ اسلامي‌ رنگ‌ خدايي‌ به‌ خود گرفته‌ و ترفندها و شيطنتهاي‌ قدرتهاي‌ غير خدايي‌ رنگ‌ مي‌بازد. شركت‌ چشمگير و گسترده‌ همگي‌ ما در اين‌ راهپيمايي‌ سدي‌ خلل‌ناپذير در برابر تهاجم‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ عليه‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ خواهد ساخت‌ و آثار شكست‌ را در چهره‌ دشمنان‌ پديدار كرده‌ و مسؤولين‌ فداكار كشور را به‌ ادامه‌ راه‌ اميدوار خواهد ساخت‌.

ما با شركت‌ در اين‌ مراسم‌ همگام‌ و همصدا يكايك‌ مردم‌ شريف‌ را به‌ تلاش‌ و كوشش‌ در جهت‌ تداوم‌ انقلاب‌ و ياري‌ از رئيس‌ جمهور محترم‌ و مسؤولين‌ دلسوز در صحنه‌ بازسازي‌ كشور فرا مي‌خوانيم‌ و اين‌ فرصت‌ استثنايي‌ را كه‌ تاريخ‌ براي‌ باز سازي‌ و آباد كردن‌ ويراني‌هاي‌ به‌ جاي‌ مانده‌ از رژيم‌ گذشته‌ و جنگ‌ تحميلي‌ در اختيار ما قرار داده‌ است‌ غنيمت‌ مي‌شمريم‌.

از خداوند تبارك‌ و تعالي‌ متضرعانه‌ مي‌خواهيم‌ كه‌ در ظهور حضرت‌ ولي‌ عصر تعجيل‌ فرمايد و روز به‌ روز بر اقتدار و شوكت‌ رهبري‌ انقلاب‌ و مردم‌ و كشور جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ بيفزايد.

انه‌ ولي‌ النعم‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom