Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز360
دیروز1240
در هفته6359
در ماه30252
مجموع2000476

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ تجاوز به‌ مردم‌ مسلمان‌ بوسني‌ و شيعيان‌ آذربايجان‌
در تاريخ 12/03/1371

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

در پي‌ شكست‌ امپراطوري‌ كمونيسم‌ و فروپاشي‌ ابر قدرت‌ شرق‌ با پيش‌ بيني‌ حضرت‌ امام‌ عظيم‌ الشأن‌، راحل‌ قائد، خميني‌ روح‌ خدا كه‌ المؤمن‌ ينظر بنور الله و اوجگيري‌ حركتهاي‌ رهايي‌ بخش‌ در سطح‌ عالم‌ بويژه‌ آنها كه‌ نشأت‌ گرفته‌ از اسلام‌ و گرايش‌ مذهبي‌ است‌ كه‌ حاكي‌ از صدور انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ مي‌باشد هر روز كه‌ مي‌گذرد شيطان‌ بزرگ‌ به‌ دنبال‌ قبض‌ قدرت‌ متلاشي‌ شده‌ "آتيلا"ها و فراعين‌ پوشالي‌ و به‌ منظور جلوگيري‌ از رشد قدرت‌ اسلامي‌ و تبديل‌ آن‌ به‌ يك‌ قدرت‌ بزرگ‌ جهاني‌ فتنه‌اي‌ نو در ايجاد اختلاف‌ و تلاشي‌ جنبشهاي‌ مردمي‌ به‌ راه‌ مي‌اندازد و در اين‌ راه‌ از هيچ‌ توطئه‌اي‌ چشم‌ نپوشيده‌ با ابزار گوناگون‌ و ابعاد مختلف‌ آن‌ اعم‌ از سياسي‌، فرهنگي‌، نظامي‌ و اقتصادي‌ و حداقل‌ ايجاد اختلاف‌ به‌ فعاليت‌ و تلاش‌ ادامه‌ مي‌دهد.

حوادث‌ تلخ‌ و تأسف‌ بار حمله‌ و تجاوز به‌ مردم‌ مسلمان‌ و بپاخاسته‌ جمهوري‌ "بوسني‌ و هرز گوين‌" و كشته‌ و زخمي‌ شدن‌ بيش‌ از 30 هزار مسلمان‌ در اين‌ جمهوري‌ و آوارگي‌ بيش‌ از يك‌ ميليون‌ تن‌ در مناطق‌ صعب‌ العبور موجب‌ تأسف‌ و اندوه‌ شديد شده‌ است‌ بويژه‌ كه‌ برخي‌ از كشورها از پذيرفتن‌ آنان‌ خودداري‌ نموده‌اند و همينطور حوادث‌ تأثر آوري‌ كه‌ بدست‌ مسيحيان‌ در برابر مسلمانان‌ آذربايجان‌ كه‌ اكثريت‌ آنان‌ را شيعيان‌ خالص‌ و جوانان‌ متعهد و انقلابي‌ و علاقمند به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ را تشكيل‌ مي‌دهد و آزادي‌ خويش‌ را از چنگال‌ كفر و الحاد مرهون‌ نامه‌ تاريخي‌ و سياسي‌ ـ الهي‌ امام‌ بزرگوار مي‌دانند كه‌ علاوه‌ بر تجاوز به‌ مرزهاي‌ آنان‌ گروه‌ كثيري‌ از آنان‌ را كشته‌ و زخمي‌ نموده‌اند.

اينها همه‌ سندي‌ است‌ از توطئه‌ جهاني‌ و سازمان‌ يافته‌ آمريكاي‌ متجاوز در سركوب‌ حركتهاي‌ مذهبي‌ و مردمي‌ و پاشيدن‌ تخم‌ تفرقه‌ و برادركشي‌ در ميان‌ ملتهاي‌ آزادي‌ طلب‌ و حق‌ جو.

ما در نقاط‌ مختلف‌ عالم‌ از ملت‌ ستمديده‌ "كشمير" گرفته‌ تا مردم‌ استقلال‌ طلب‌ و پايمال‌ شده‌ "الجزاير" و از آوارگان‌ "ميانماري‌" گرفته‌، تا "افغانستان‌" آزاد شده‌ گرفتار اختلافات‌ و از "آذربايجان‌" غرق‌ در آتش‌ جنگ‌ مذهبي‌ و مرزي‌ و "لبنان‌" پاره‌ پاره‌ شده‌ گرفته‌ تا "فلسطين‌" مظلوم‌ شاهد استراتژي‌ نابودي‌ تفكر ديني‌ و مذهبي‌ آمريكاي‌ جنايتكار در سركوبي‌ و به‌ اسارت‌ كشيدن‌ شرافت‌ انساني‌ و اسلامي‌ و جلوگيري‌ از گرايشهاي‌ مذهبي‌ بويژه‌ گروههايي‌ كه‌ در مجاورت‌ ايران‌ انقلابي‌ قرار دارند هستيم‌.

"جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ " ضمن‌ محكوم‌ نمودن‌ سياستهاي‌ استكباري‌ و عرض‌ تسليت‌ و همدردي‌ به‌ بازماندگان‌ اين‌ حوادث‌ ناگوار بويژه‌ در اين‌ ايام‌ كه‌ مصادف‌ با سومين‌ سالگرد امام‌ راحل‌ خميني‌ بزرگ‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ مي‌باشد. از ملتهاي‌ آزادي‌ خواه‌ و مجامع‌ بين‌ المللي‌ مي‌خواهد تا سريعاً از اين‌ همه‌ كشتار و برادركشي‌ جلوگيري‌ نمايند و طرفين‌ درگير و متخاصم‌ را راهنمايي‌ مي‌كند كه‌ با سازش‌ و صلح‌ بهتر و بيشتر مي‌توانند از آزادي‌ و امنيت‌ بهره‌مند شوند زيرا كه‌ "الصلح‌ خير"

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom