Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1929
دیروز8722
در هفته50811
در ماه63894
مجموع1363674

بازدید کنندگان برخط

3
Online

قطعنامه‌ راهپيمايي‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 18/12/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

من‌ از عموم‌ مسلمانان‌ جهان‌ و دولتهاي‌ اسلامي‌ مي‌خواهم‌ كه‌ براي‌ كوتاه‌ كردن‌ دست‌ اين‌ غاصب‌ و پشتيبانان‌ آن‌ بهم‌ بپيوندند. (امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌)

امروز هيچ‌ عذري‌ از دولتهاي‌ مسلمان‌ در بي‌ تفاوتي‌ نسبت‌ به‌ مسأله‌ فلسطين‌ پذيرفته‌ نيست‌. (مقام‌ معظم‌ رهبري‌ دامت‌ بركاته‌)

امروز كه‌ كفر جهاني‌ به‌ سركردگي‌ شيطان‌ بزرگ‌ آمريكاي‌ جهانخوار در مقابل‌ اسلام‌ ناب‌ براي‌ خاموش‌ نمودن‌ نداي‌ حق‌ طلبانه‌ مسلمانان‌ آزادة‌ جهان‌ قد علم‌ كرده‌ و چهره‌ كريه‌ و جنايتكار خويش‌ را در پس‌ نقاب‌ حقوق‌ بشر پنهان‌ نموده‌ است‌، بر عموم‌ مسلمانان‌ واجب‌ است‌ براي‌ دفاع‌ از اسلام‌ و ارزشهاي‌ والاي‌ آن‌ بپا خاسته‌ و جهان‌ را از لوث‌ وجود اين‌ دژخيمان‌ خون‌ آشام‌ پاك‌ نمايند.

1ـ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ و ديگر نهادهاي‌ انقلابي‌ و مردم‌ هميشه‌ در صحنه‌ شهر خون‌ و قيام‌ قم‌، ضمن‌ عرض‌ تسليت‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌الله‌ الاعظم‌ امام‌ زمان‌ (عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) و رهبر معظم‌ انقلاب‌ و مراجع‌ عظام‌ (دامت‌ بركاتهم‌) و تمامي‌احرار و آزادگان‌ جهان‌ بويژه‌ ملت‌ قهرمان‌ و مظلوم‌ فلسطين‌ و خانواده‌هاي‌ داغدار و مصيبت‌ زده‌ جنايت‌ هولناك‌ اخير، در حرم‌ حضرت‌ ابراهيم‌ خليل‌(ع‌) نفرت‌ و انزجار خود را از اعمال‌ وحشيانه‌ اشغالگران‌ غاصب‌ اعلام‌ مي‌دارند.

2ـ ما شركت‌ كنندگان‌ در اين‌ راهپيمايي‌، ضمن‌ تشكر از اقدام‌ به‌ موقع‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و دولت‌ جمهوري‌ اسلامي‌در حمايت‌ از مظلومان‌ فلسطيني‌، حمايت‌ و پشتيباني‌ بيدريغ‌ خود را از انتفاضه‌ و قيام‌ مردمي‌ فلسطين‌ اعلام‌ مي‌داريم‌.

3ـ ملت‌ ايران‌ بار ديگر سازش‌ ننگين‌ عرفات‌ اين‌ مزدور خودفروخته‌ را محكوم‌ كرده‌ و او را نيز شريك‌ و سهيم‌ در جنايات‌ وحشيانه‌ دولت‌ غاصب‌ اسرائيل‌ مي‌داند.

4ـ ما از تمامي‌ مسلمانان‌ جهان‌ و دولتهاي‌ اسلامي‌ مي‌خواهيم‌ با تمام‌ قوا، تا محو رژيم‌ صهيونيستي‌ از صحنه‌ گيتي‌، به‌ ياري‌ فرزندان‌ غيور اسلام‌ در فلسطين‌ برخيزند و همچنان‌ كه‌ ولي‌ امر مسلمين‌ فرمودند: كمترين‌ چيزي‌ كه‌ دولتهاي‌ مسلمان‌ مي‌توانند مطالبه‌ كنند، تحويل‌ دادن‌ قاتلين‌ و همكارانشان‌ در ارتش‌ صهيونيست‌ به‌ فلسطينيان‌ مسلمان‌ براي‌ اجراي‌ قصاص‌ شرعي‌ و عزل‌ فرماندهان‌ آن‌ ارتش‌ است‌.

5ـ ملت‌ و دولت‌ ايران‌ اسلامي‌ چون‌ هميشه‌ حمايت‌ خود را از تمامي‌ مستضعفان‌ جهان‌ بويژه‌ مسلمانان‌ مظلوم‌ و بي‌ دفاع‌ در بوسني‌ و هرزگوين‌، جامو و كشمير، الجزاير، مصر، لبنان‌ و فلسطين‌ اعلام‌ مي‌دارد.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom