Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1873
دیروز8722
در هفته50755
در ماه63838
مجموع1363618

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پیام‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی انتصاب‌ دكتر علي‌ لاريجاني‌ بعنوان  رياست‌ سازمان‌ صدا و سيما به‌ محضر رهبر انقلاب‌
در تاريخ 01/12/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

محضر مبارك‌ ولي‌ امر مسلمين‌ جهان‌ و رهبر معظم‌ انقلاب‌
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ دام‌ ظله‌ علي‌ رؤوس‌ المسلمين‌

با تقديم‌ سلام‌ و تحيت‌

در آستانه‌ حلول‌ ماه‌ مارك‌ رمضان‌، پيام‌ و رهنمودهاي‌ ارزشمند و پربار و راهگشاي‌ حضرت‌ مستطاب‌ عالي‌، قلوب‌ مؤمنين‌ و شيفتگان‌ مكتب‌ انسان‌ ساز را مملو از مسرت‌ و آكنده‌ از شادي‌ نمود و ياد و خاطره‌ رهنمودهاي‌ حكيمانه‌ امام‌ راحل‌ عظيم‌الشأنمان‌ (قدس‌ سره‌) را در دلها زنده‌ كرد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ تبريك‌ به‌ مناسبت‌ انتصاب‌ بجا و شايسته‌ جناب‌ آقاي‌ دكتر علي‌ لاريجاني‌ ـ دام‌ توفيقه‌ ـ به‌ رياست‌ صداوسيماي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌، از بذل‌ عنايت‌ آن‌ مقام‌ معظم‌ به‌ اين‌ دستگاه‌ حساس‌ كه‌ حقا سهم‌ عظيمي‌ در رشد و ارتقاء كمي‌ و كيفي‌ آگاهيهاي‌ مردم‌ در صحنه‌هاي‌ مختلف‌ سياسي‌، اجتماعي‌، علمي‌، فرهنگي‌ و اقتصادي‌ دارد، به‌ ويژه‌ در مبارزة‌ بي‌ امان‌ با تهاجم‌ گسترده‌ فرهنگي‌ دشمن‌ كه‌ امروز بزرگترين‌ خطر براي‌ انقلاب‌ اسلامي‌است‌، تشكر و قدرداني‌ مي‌نمايد.

اميد است‌ جناب‌ مستطاب‌ ايشان‌ كه‌ از خاندان‌ علم‌ و تقوي‌ و فضيلت‌ مي‌باشند با نصب‌ العين‌ قرار دادن‌ رهنمودهاي‌ خردمندانه‌ آن‌ رهبر عزيز و با استمداد و بهره‌جويي‌ از ذخاير و منابع‌ اصيل‌ و ارزشمند اسلام‌ عزيز در حوزه‌هاي‌ علميه‌ و نيز ره‌آوردهاي‌ علمي‌ مجامع‌ دانشگاهي‌، بتوانند سهم‌ وافري‌ در تبديل‌ نمودن‌ سازمان‌ صدا و سيما به‌ يك‌ دانشگاه‌ بزرگ‌ اسلامي‌ ايفاء نمايند، دانشگاهي‌ كه‌ علوم‌ و معارف‌ و اخلاقيات‌ و آداب‌ اجتماعي‌ فرهنگ‌ غني‌ و پربار اسلام‌ را در قالب‌ هنر وزين‌ بر جهانيان‌ عرضه‌ نمايد و خود كانوني‌ موثر براي‌ صدور فرهنگ‌ و ارزشهاي‌ اسلامي‌ بر شيفتگان‌ و تشنگان‌ طريق‌ هدايت‌ در عالم‌ گردد.

پيرو فرمايش‌ حضرتعالي‌؛ جامعه‌ مدرسين‌ آمادگي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ را جهت‌ هر گونه‌ مساعدت‌ لازم‌، در راه‌ گسترش‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌(ص‌)، خدمت‌ رياست‌ محترم‌ صدا و سيما اعلام‌ مي‌نمايد و از خداوند سبحان‌ خواهان‌ توفيق‌ روزافزون‌ ايشان‌ مي‌باشد.

در خاتمه‌ از درگاه‌ ايزد منان‌ طول‌ عمر با بركت‌ حضرتعالي‌ را در ظل‌ عنايت‌ و الطاف‌ خاصة‌ حضرت‌ بقية‌ الله‌ الاعظم‌ ـ ارواحنا له‌ الفدا و عجل‌ الله‌ له‌ الفرج‌ ـ و عزت‌ و شوكت‌ مسلمين‌ را در اقطار عالم‌ مسئلت‌ مي‌نماييم‌.

والسلام‌عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom