Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1426
دیروز1467
در هفته1426
در ماه34348
مجموع516332

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌
در تاريخ 18/11/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«والفجر و ليال‌ عشر»

بيست‌ و دوم‌ بهمن‌ سالروز قيام‌ خونبار امت‌ خداجوي‌ ايران‌ اسلامي‌ و پيروزي‌ سپاهيان‌ رحمن‌ بر جنود شيطان‌، بر رهبر معظم‌ انقلاب‌ و بر ملت‌ مسلمان‌ و تمامي‌ آزاديخواهان‌ و عدالت‌ جويان‌ جهان‌ مبارك‌ باد. ما تقارن‌ دهة‌ فجر را با ميلاد نور و تولد آخرين‌ گوهر تابناك‌، از سلاله‌ پاك‌ فرزندان‌ كوثر، سفينه‌ نجات‌ و هدايت‌ و ذخيره‌ تقوا و عدالت‌، قائم‌ آل‌ محمد(عج‌) را به‌ فال‌ نيك‌ مي‌گيريم‌ و اين‌ ايام‌ خجسته‌ را به‌ منتظران‌ راستين‌ آن‌ حضرت‌ تهنيت‌ مي‌گوييم‌.

درود بي‌ حد و بيكران‌ بر روح‌ پاك‌ و نوراني‌ آن‌ فرزانه‌اي‌ باد كه‌ به‌ امداد بيان‌ حكمت‌آميز و دم‌ مسيحايي‌ خويش‌، با كمك‌ دستهاي‌ تواناي‌ اين‌ ملت‌ بزرگ‌ بنيان‌ مرصوص‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ را پي‌ افكند و بت‌ اهريمني‌ و هول‌انگيز طاغوت‌ را با نيروي‌ لايزال‌ اين‌ امت‌ خدايي‌ در هم‌ شكست‌ و زهر تلخ‌ ناكامي‌ و شكست‌ را به‌ اسرائيل‌ خون‌ آشام‌ و آمريكاي‌ ستم‌ گستر چشاند و افزون‌ از يك‌ دهه‌، ارابة‌ سنگين‌ سياستهاي‌ وحشيانه‌ و ضد انساني‌ استكبار جهاني‌ را از حركت‌ بازداشت‌.

اگر پس‌ از گذشت‌ پانزده‌ سال‌ ادعا شود اين‌ انقلاب‌ ايران‌ بود كه‌ چون‌ زلزله‌اي‌ عظيم‌ و مهارناپذير ارگان‌ توانمند امپراطوريهاي‌ بزرگ‌ شرق‌ و غرب‌ را به‌ لرزه‌ درآورد و بلوك‌ بنديهاي‌ سياسي‌ و صف‌ بنديهاي‌ قدرت‌ را به‌ هم‌ ريخت‌ و تأثيري‌ شگرف‌ و غيرقابل‌ انكار، بر سمت‌گيريها و آرمانهاي‌ انقلابيون‌ سراسر گيتي‌ گذاشت‌ و عطر خوشبوي‌ ارزشهاي‌ الهي‌ را در فضاي‌ غبارآلود و مسموم‌ بيداد و كفر افشاند و در نهايت‌ باعث‌ اضمحلال‌ و فروپاشي‌ امپراطوري‌ بزرگ‌ شرق‌ ـ منادي‌ الحاد و بي‌ خدايي‌ در جهان‌ ـ گرديد، سخني‌ به‌ گزاف‌ نگفته‌ايم‌. اكنون‌ نيز در دنياي‌ يك‌ قطبي‌ معاصر، آنچه‌ آمريكاي‌ سلطه‌گر را از كنترل‌ و اداره‌ جهان‌ نوميد ساخته‌ است‌، آيا چيزي‌ جز قدرت‌ روز افزون‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ماست‌.

گرچه‌ قيام‌ مردم‌ مسلمان‌ ما به‌ خاطر مسائل‌ مادي‌ نبود، ليكن‌ دستهاي‌ تواناي‌ مسؤولين‌ دلسوز و خدمتگذار كشور در اين‌ مدت‌ از خدمت‌ و فداكاري‌ باز نايستاد و اينك‌ ما شاهد موفقيتهاي‌ بسياري‌ در صحنه‌هاي‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ و روند بازسازي‌ كشور هستيم‌ و هراس‌ زايد الوصف‌ كفر جهاني‌ از قدرت‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ و اقتدار بي‌ چون‌ و چراي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ گواه‌ صادقي‌ بر اين‌ مدعاست‌.

امروز دشمنان‌ قسم‌ خورده‌ ما كه‌ از صحنه‌ كارزار نظامي‌ و مصاف‌ با بسيجيان‌ جان‌ بر كف‌، ناتوان‌ و سرافكنده‌ بازگشته‌اند، بيشترين‌ توان‌ تبليغاتي‌ خود را به‌ ياري‌ گرفته‌اند، تا چنين‌ وانمود كنند كه‌ دولت‌ ما در امر بازسازي‌ اقتصادي‌ و فرهنگي‌ ناموفق‌ بوده‌ است‌، چه‌ شگفت‌انگيز است‌ در حالي‌ كه‌ جهان‌ صنعتي‌ غرب‌ از آينده‌ تاريك‌ اقتصادي‌ خويش‌ در هراس‌ است‌ و براي‌ نجات‌ از ركود اقتصادي‌ و مقابله‌ با بحرانهاي‌ اجتماعي‌ از فدا نمودن‌ دوستان‌ خود ابايي‌ ندارد، و اكثر كشورهاي‌ منطقه‌ با مشكلات‌ لاينحل‌ پولي‌ و مالي‌ دست‌ به‌ گريبان‌ هستند، چرا بوقهاي‌ تبليغاتي‌ غرب‌ در اين‌ ميان‌ تنها به‌ نارسايي‌ها و مشكلات‌ ما اشاره‌ مي‌كنند و سعي‌ در بزرگ‌ نمودن‌ آنها دارند. البته‌ ما از دشمنان‌ كينه‌توز اسلام‌ و مسلمانان‌ جز اين‌ انتظاري‌ نداريم‌. و براستي‌ تاكنون‌ آيا توطئه‌اي‌ وجود دارد كه‌ دشمن‌ قسم‌ خوردة‌ ما آمريكاي‌ جنايتكار. آن‌ را بر ضد جمهوري‌ اسلامي‌ نيازموده‌ و در اجراي‌ آن‌ با تلخ‌ كامي‌ و شكست‌ مواجه‌ نشده‌ باشد؟ ملت‌ عزيز خود شاهد بودند كه‌ در جديدترين‌ توطئه‌، دشمن‌ چگونه‌ سوء قصد به‌ جان‌ يكي‌ از صديق‌ترين‌ خدمتگزاران‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ و بازوي‌ پرتوان‌ رهبر، يعني‌ جناب‌ آقاي‌ هاشمي‌ رفسنجاني‌، رئيس‌ جمهوري‌ محترم‌ را، سازمان‌ داده‌ بود كه‌ با فضل‌ و عنايت‌ الهي‌ نقشه‌ آنان‌ نقش‌ بر آب‌ گرديد. ما پروردگار منان‌ را سپاس‌ مي‌گوييم‌ و از مردم‌ مي‌خواهيم‌ هوشيار باشند، زيرا دستهاي‌ ناپاك‌ آمريكا و اسرائيل‌ هرگز از توطئه‌ و جنايت‌ بر ضد ما باز نخواهد ايستاد.

امت‌ مسلمان‌ و شهيد پرور ما بدانند كه‌ يكي‌ از موثرترين‌ راههاي‌ مقابله‌ با توطئه‌هاي‌ دشمنان‌ و مأيوس‌ ساختن‌ آنان‌ از تهاجم‌ و جنايت‌ و حق‌ كشي‌ بر عليه‌ ايران‌ اسلامي‌ حضور يكپارچه‌ و گسترده‌ آنان‌ در راهپيمايي‌ عظيم‌ و پرشكوه‌ 22 بهمن‌ است‌، شركت‌ تمامي‌ اقشار ملت‌ در اين‌ راهپيمايي‌ براي‌ يك‌ سال‌ ديگر انقلاب‌ عزيز ما را بيمه‌ مي‌كند و عمق‌ اعتقاد مردم‌ ما را به‌ اسلام‌ به‌ نمايش‌ مي‌گذارد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ تبريك‌ و تهنيت‌ به‌ محضر محترم‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ ـ مدظله‌ العالي‌ ـ و تمام‌ مسلمانان‌ جهان‌، بار ديگر همه‌ ملت‌ مسلمان‌ را به‌ وحدت‌ كلمه‌ و كوشش‌ در راه‌ اجراي‌ احكام‌ شريعت‌ مقدس‌ در جامعه‌ اسلامي‌ و شركت‌ گسترده‌تر در اين‌ راهپيمايي‌ فرا مي‌خواند.

از خداوند بزرگ‌ با ابتهال‌ و تضرع‌ مي‌خواهيم‌ كه‌ در ظهور منجي‌ عالم‌ بشريت‌، قائم‌ آل‌ محمد(ص‌) تعجيل‌ فرمايد و بر شوكت‌ و عظمت‌ رهبر انقلاب‌، مردم‌ و كشور جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ بيفزايد.

انه‌ ولي‌ النعم‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom