Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1769
دیروز8722
در هفته50651
در ماه63734
مجموع1363514

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اعلام‌ حمايت‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه علمیه قم از كانديداتوري‌ آقاي‌ هاشمي‌ رفسنجاني‌ در انتخابات‌ رياست‌ جمهوري‌
در تاريخ 17/03/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ حجت‌ الاسلام‌ والمسلمين‌ آقاي‌ هاشمي‌ رفسنجاني‌ رأي‌ مي‌دهند.

 

ملت‌ با ايمان‌ و متعهد ايران‌، سلام‌ بر شما:

«روز بيست‌ و يكم‌ خرداد روز ظهور و تبلور اقتدار شما و روز حضور مستقيم‌ فرزندان‌ اسلام‌ در صحنه‌ سياست‌ كشور است‌، روزي‌ است‌ كه‌ با آزمايش‌ بزرگ‌ الهي‌ ديگري‌ روبرو خواهيد شد و به‌ ياري‌ خداوند متعال‌ با سرافرازي‌ و عزت‌ آن‌ را پشت‌ سر خواهيد گذاشت‌».

جامعه‌ مدرسين‌ معتقد است‌:

اولاً شركت‌ گسترده‌ شما در اين‌ انتخابات‌، انجام‌ يك‌ وظيفه‌ مهم‌ الهي‌ و پاسخي‌ است‌ دندان‌ شكن‌ به‌ دشمنان‌ قسم‌ خورده‌ اسلام‌ و حاميان‌ جنايات‌ در «بوسني‌ و هرزگوين‌» و سرزمين‌ مقدس‌ اشغال‌ شده‌ «فلسطين‌» و ساير مناطق‌ مسلمان‌ نشين‌ كه‌ مركز تمام‌ اين‌ حركتها را ايران‌ اسلامي‌ مي‌دانند و خواهان‌ تضعيف‌ قدرت‌ آن‌ هستند.

و نيز عمل‌ به‌ وصاياي‌ موكد امام‌ رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه‌ است‌ كه‌ حضور در صحنه‌ انتخابات‌ را از اوجب‌ واجبات‌ مي‌شمرد و مايه‌ شادي‌ و آرامش‌ روح‌ ملكوتي‌ آن‌ امام‌ بزرگوار خواهد بود.

و ثانياً معتقد است‌ كه‌ از ميان‌ نامزدهاي‌ رياست‌ جمهوري‌ اين‌ دوره‌ با احترامي‌ كه‌ براي‌ همه‌ آنان‌ قائل‌ است‌، از همه‌ شايسته‌تر و لايق‌تر، حضرت‌ حجت‌ الاسلام‌ والمسلمين‌ آقاي‌ هاشمي‌ رفسنجاني‌ است‌. او كه‌ از فرزندان‌ انقلاب‌ و امين‌ امام‌ راحل‌ و مورد عنايت‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ مي‌باشد، سياستمداري‌ است‌ با هوش‌ و با تدبير و داراي‌ تجربه‌ فراوان‌ در زمينه‌ها و توان‌ آن‌ را دارد كه‌ به‌ فضل‌ الهي‌ با تشكيل‌ دولتي‌ نيرومند و مسنجم‌ و كار آمد، اصول‌ و سياستهاي‌ ترسيم‌ شده‌ از طرف‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ ـ مدظله‌العالي‌ ـ كه‌ تداوم‌ همان‌ خطوط‌ و اصول‌ تبيين‌ شده‌ امام‌ راحل‌ ـ رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه‌ ـ است‌ را عينيت‌ بخشد.

از اين‌ رو از شما مي‌خواهيم‌ كه‌ با رأي‌ دادن‌ به‌ ايشان‌ به‌ عظمت‌ و ابهت‌ و قدرت‌ نظامي‌ اسلامي‌ در جهان‌ افزوده‌ و دشمنان‌ را مأيوس‌ و نااميد كنيد.

در عين‌ حال‌ انتظار ما از رئيس‌ جمهور آينده‌ اين‌ است‌ كه‌:

اولاً كابينه‌ خود را از كساني‌ تشكيل‌ دهند كه‌ به‌ مباني‌ اسلام‌ و اصول‌ اسلام‌ و اصول‌ انقلاب‌ و ولايت‌ فقيه‌ و روحانيت‌ و مرجعيت‌ و ايستادگي‌ در برابر جهانخواران‌، مخصوصاً آمريكا، مؤمن‌ باشند و در عين‌ تخصص‌ و تدين‌ در كنار مردم‌ قرار گرفته‌ و به‌ خدمت‌ به‌ مردم‌ افتخار كنند و خود را از اين‌ نظر كاملاً متعهد بدانند.

ثانياً در كابينه‌ آينده‌ با فراخواني‌ تمام‌ استعدادهاي‌ كشور برنامه‌هاي‌ آينده‌ را چنان‌ تنظيم‌ كنند كه‌ بارهاي‌ سنگين‌ را از دوش‌ قشر مستضعف‌ و زحمتكش‌ كه‌ ستونهاي‌ اصلي‌ انقلابند، بردارند و مشكلات‌ اقتصادي‌ آنان‌ را هر چه‌ سريعتر برطرف‌ نمايند و از هر گونه‌ فساد اداري‌ بويژه‌ رشوه‌ خواري‌ جلوگيري‌ نمايند.

ثالثاً براي‌ اسلامي‌كردن‌ هر چه‌ بيشتر وسايل‌ ارتباط‌ جمعي‌ و كل‌ جامعه‌ ايران‌ و نيز جهت‌ تهاجم‌ قوي‌ و نيرومند در برابر شبيخون‌ فرهنگي‌ دشمن‌ و اشاعه‌ فحشا و منكر و ترويج‌ فساد به‌ صورتهاي‌ گوناگون‌ ارزش‌ ويژه‌ قائل‌ باشند و از هرگونه‌ اسراف‌ و تجمل‌گرايي‌ بپرهيزند. در پايان‌ بار ديگر تأكيد مي‌كنيم‌ «حضور شما در صحنه‌ انتخابات‌ و رأي‌ فرد فرد شما به‌ ايشان‌ تيري‌ است‌ بر سينه‌ دشمناني‌ كه‌ كينه‌ و عداوت‌ خود را نسبت‌ به‌ اسلام‌ در تمام‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ آشكارا نشان‌ داده‌اند».

خداوند ملت‌ عزيز ما و همه‌ ملل‌ اسلامي‌ را در سايه‌ ايمان‌ و پايداري‌ و يكپارچگي‌ از شر دشمنان‌ محفوظ‌ و مصون‌ بدارد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom