Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2110
دیروز8722
در هفته50992
در ماه64075
مجموع1363855

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دعوت‌ مردم‌ به‌ شركت‌ در انتخابات‌ ششمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌
در تاريخ 09/03/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ مسلمان‌ و متعهد و بيدار و هميشه‌ در صحنه‌ ايران‌ انقلابي‌ دامت‌ تأييداتهم‌

با درود و سلام‌ بر شما عزيزان‌ به‌ استحضار مي‌رساند:

هم‌ اكنون‌ در آستانه‌ انتخابات‌ ششمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌ قرار داريم‌ ترديدي‌ نيست‌ شرايطي‌ كه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ امروز در آن‌ به‌ سر مي‌برد از حساس‌ترين‌ و خطيرترين‌ دوران‌ حيات‌ خود است‌. دشمني‌ و خصومت‌ غرب‌ (مخصوصاً آمريكاي‌ جنايتكار) بنا به‌ شواهدي‌ كه‌ بر هيچكس‌ پوشيده‌ نيست‌ بيش‌ از هر زمان‌ ديگري‌ احساس‌ مي‌شود. برپايي‌ حكومت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ در اين‌ خطه‌ از زمين‌ و اجراي‌ حدود الهي‌ و گسترش‌ اسلام‌ خواهي‌ در كشورهاي‌ مختلف‌ اسلامي‌ كينه‌ قدرتهاي‌ زورگو و قلدر جهاني‌ را بر ضد ما مضاعف‌ كرده‌ است‌، شكوفايي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در كشورهاي‌ ديگر نيز سخت‌ آنان‌ را نگران‌ ساخته‌ و كينه‌ اسلام‌ بر تمام‌ وجودشان‌ نشسته‌ است‌ تا آنجا كه‌ به‌ دستور آمريكا توسط‌ آل‌ سعود از مراسم‌ راهپيمايي‌ برائت‌ از مشركين‌ كه‌ از اهداف‌ مهم‌ حج‌ ابراهيمي‌ است‌ جلوگيري‌ و ممانعت‌ بعمل‌ مي‌آيد و زائرين‌ بيت‌الله‌ الحرام‌ را كه‌ مشتاقانه‌ آماده‌ شنيدن‌ پيام‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ بودند از استماع‌ آن‌ محروم‌ مي‌نمايد.

امروز اين‌ كينه‌ در كشتار بيرحمانه‌ مسلمانان‌ در بوسني‌ و هرزگوين‌، سرزمينهاي‌ اشغالي‌ فلسطين‌، تاجيكستان‌، كشمير، مصر، الجزاير و نقاط‌ ديگر بخوبي‌ نمايان‌ است‌.

آوازه‌ قدرت‌ اسلام‌، قرآن‌ و امام‌ ـ رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه‌ ـ منافع‌ استكبار و اقتدار استبداد جهاني‌ را در اين‌ مناطق‌ در معرض‌ خطر جدي‌ قرار داده‌ است‌. اكنون‌ از ايران‌ به‌ عنوان‌ آتشفشان‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و از مردم‌ قهرمان‌ ما به‌ عنوان‌ سربازان‌ خط‌ اول‌ (جبهه‌ امام‌ زمان‌ عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) در مبارزه‌ با كفر و الحاد جهاني‌ ياد مي‌شود.

حفظ‌ چنين‌ قدرتي‌ كه‌ خداوند تبارك‌ و تعالي‌ در سايه‌ وحدت‌ صفوف‌ ملت‌ ما و به‌ يمن‌ رهبريهاي‌ هوشمندانه‌ امام‌ راحل‌(ره‌) بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌العالي‌ به‌ كشور ما عنايت‌ كرده‌ است‌ از بزرگترين‌ فرائضي‌ است‌ كه‌ به‌ عهده‌ خود فرد ملت‌ وفادار به‌ اسلام‌ گذاشته‌ شده‌ است‌.

همه‌ مي‌دانند حاكميت‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ مبتني‌ بر آراء عموم‌ مردم‌ است‌. اگر امروز دنيا از نظام‌ ما با عظمت‌ و احترام‌ ياد مي‌كند براي‌ اين‌ است‌ كه‌ مردم‌ در تعيين‌ ساختارهاي‌ حكومت‌، نقش‌ اصلي‌ را دارند و در اجراي‌ سياستهاي‌ آن‌ در صحنه‌ حاضرند. آنچه‌ دنياي‌ امروز در ايران‌ مشاهده‌ مي‌كند پيوندي‌ مستحكم‌ از مردم‌ و مسؤولين‌ است‌. دشمنان‌ اسلام‌ از ابتدا دنبال‌ شكستن‌ اين‌ پيوند بوده‌اند و هيچ‌ گاه‌ در تبليغات‌ زهرآگين‌ خود از ضربه‌ زدن‌ به‌ اين‌ پيوند غفلت‌ نكرده‌اند.

امروز آمريكا و شبكه‌هاي‌ پيچيده‌ خبري‌ و صهيونيستي‌ برآنند كه‌ با تبليغات‌ مسموم‌ و گسترده‌ و دامن‌ زدن‌ به‌ شايعات‌ بي‌ اساس‌، از هجوم‌ وسيع‌ و انبوه‌ مردم‌ به‌ پاي‌ صندوق‌هاي‌ رأي‌ بكاهند.

شك‌ نيست‌ كه‌ ما با مشكلات‌ و نارسائيها در پياده‌ كردن‌ دقيق‌ احكام‌ اسلام‌ و همچنين‌ با مشكلات‌ مهمي‌ در مسائل‌ اقتصادي‌ دست‌ به‌ گريبان‌ هستيم‌، ولي‌ اين‌ موضوع‌ نبايد كارهاي‌ عظيم‌ انجام‌ شده‌ در زمينه‌هاي‌ مختلف‌ را به‌ فراموشي‌ سپارد. همانند هدايت‌ و مديريت‌ جنگ‌ تحميلي‌ و ختم‌ پيروزمندانه‌ آن‌ و دقت‌ و هوشياري‌ مسؤولين‌ نظام‌ در بحران‌ جنگ‌ خليج‌ فارس‌ و پيشرفتهاي‌ قابل‌ ملاحظه‌ برنامه‌ اول‌ اقتصادي‌ و گسترش‌ و حفظ‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در برابر طوفانهاي‌ سخت‌ و تأكيد بر عدم‌ وابستگي‌ به‌ شرق‌ و غرب‌ كه‌ هر كدام‌ از اهميت‌ ويژه‌اي‌ برخوردار است‌ و ملت‌ ما از آن‌ به‌ قدر كافي‌ آگاهند.

«جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌» معتقد است‌: از جمله‌ وظائف‌ مهم‌ الهي‌ براي‌ حفظ‌ اين‌ دستاوردها و نگهداري‌ موقعيت‌ كشور و ملت‌ بزرگ‌ و ظلم‌ ستيز ايران‌ اسلامي‌ اين‌ است‌ كه‌ بار ديگر وفاداري‌ خود به‌ جمهوري‌ اسلامي‌را با وحدت‌ صفوف‌ خود و رفتن‌ به‌ پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ نشان‌ دهيم‌ تا آنها كه‌ در كمين‌ نشسته‌ و اميد به‌ ضعف‌ و فتور اين‌ ملت‌ غيور و مجاهد بسته‌اند، نوميد شوند.

همه‌ بايد بدانيم‌ كه‌ حضور در پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ يك‌ فريضه‌ الهي‌ است‌ و هر رأي‌ از افرادي‌ كه‌ در سايه‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ زندگي‌ مي‌كنند و از بركات‌ آن‌ بويژه‌ استقلال‌ و آزادي‌ بهره‌مند مي‌شوند (اگر چه‌ از اقليتهاي‌ مذهبي‌ رسمي‌ باشند) همانند سنگي‌ است‌ كه‌ براي‌ رمي‌ شيطان‌ بكار گرفته‌ مي‌شود و مانند گلوله‌اي‌ است‌ كه‌ در جبهه‌ جنگ‌ بر سينه‌ دشمن‌ مي‌نشيند.

خداوند ملت‌ عزيز ما و همه‌ ملل‌ اسلامي‌ را در سايه‌ ايمان‌ و پايداري‌ و بيداري‌ و انسجام‌ و يكپارچگي‌ از شر دشمنان‌ و استكبار جهاني‌ محفوظ‌ دارد. انه‌ قريب‌ مجيب‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom