Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1945
دیروز8722
در هفته50827
در ماه63910
مجموع1363690

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ چهارمين‌ سالگرد ارتحال‌ حضرت‌ امام‌خميني (ره)
در تاريخ 09/03/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«با دلي‌ آرام‌ و قلبي‌ مطمئن‌ و روحي‌ شاد و ضميري‌ اميدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌ و به‌ سوي‌ جايگاه‌ ابدي‌ سفر مي‌كنم‌ و به‌ دعاي‌ خير شما احتياج‌ مبرم‌ دارم‌»‏

چهار سال‌ از رحلت‌ روح‌ خدا، حضرت‌ امام‌ خميني‌ ـ قدس‌ الله‌ سره‌ ـ گذشت‌، زماني‌ كه‌ براي‌ امت‌ مسلمان‌ ما سالهاي‌ فراق‌ و دوري‌ از بزرگمردي‌ الهي‌ و روحي‌ پاك‌ و نوراني‌ بود. اگر چه‌ مرارت‌ از دست‌ دادن‌ رهبري‌ عظيم‌، ملت‌ ما را در آغاز تلخكام‌ ساخت‌ ليكن‌ از استواري‌ و توانمندي‌ و علاقه‌ وافر مردم‌ ما به‌ اسلام‌ عزيز چيزي‌ كاسته‌ نشد. بويژه‌ آنكه‌ رهبري‌ مدبرانه‌ و هوشمندانه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ ـ مدظله‌العالي‌ ـ بر شور اسلامي‌ و حرارت‌ انقلابي‌ ملت‌ ما افزود و اينك‌ كيست‌ كه‌ نداند چهره‌ ظلم‌ ستيز و انقلابي‌ ايران‌ اسلامي‌ در اين‌ چهار سال‌ تفاوتي‌ نكرده‌ است‌.

امام‌ خميني‌ (رحمة‌الله‌) تمام‌ صفات‌ يك‌ مصلح‌ حقيقي‌ را دارا بود او به‌ مستضعفين‌ و توده‌هاي‌ محروم‌ مردم‌ ما اميد بخشيد و به‌ آنان‌ اعتماد نفس‌ داد تا جايي‌ كه‌ آن‌ توانايي‌ را يافتند كه‌ در برابر ابرقدرتها قيام‌ كنند و كشور خويش‌ را از سلطه‌ آنها نجات‌ بخشند و اين‌ در حالي‌ بود كه‌ تمامي‌ روشنفكران‌ و نيروهاي‌ مبارز با رژيم‌ منحوس‌ پهلوي‌ به‌ يأس‌ و نوميدي‌ كشيده‌ شده‌ بودند و امام‌(ره‌) بود كه‌ آنان‌ را از زندانهاي‌ شاه‌ آزاد كرد.

امام‌ خميني‌ (رحمة‌الله‌) اسلام‌ و روحانيت‌ را از انزوا بيرون‌ آورد و فقه‌ اسلام‌ را به‌ عنوان‌ برنامه‌ عملي‌ زندگي‌ مسلمانان‌ مطرح‌ ساخت‌ و بر اين‌ امر اصرار ورزيد كه‌ اسلام‌ عزيز مي‌تواند اداره‌ امور كشورها و ملتها را به‌ دست‌ گيرد او نخستين‌ كسي‌ بود كه‌ آمريكا را شيطان‌ بزرگ‌ خواند و خطر صهيونيزم‌ و توسعه‌طلبي‌ اسرائيل‌ را به‌ مسلمانان‌ جهان‌ گوشزد كرد و كشورهاي‌ اسلامي‌ در برابر توطئه‌هاي‌ آنان‌ به‌ همبستگي‌ و وحدت‌ فرا خواند و نويد داد كه‌: «اسلام‌ ابرقدرتها را به‌ خاك‌ مذلت‌ مي‌نشاند، اسلام‌ موانع‌ بزرگ‌ داخل‌ و خارج‌ محدودة‌ خود را يكي‌ پس‌ از ديگي‌ برطرف‌ و سنگرهاي‌ كليدي‌ جهان‌ را فتح‌ خواهد كرد». و اينك‌ فرزندان‌ انقلابي‌ و مسلمان‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ در سراسر جهان‌ مي‌روند تا رژيم‌هاي‌ دست‌ نشانده‌ ابرقدرتها را از تخت‌ سلطه‌ به‌ زير كشند و حكومتي‌ بر طبق‌ معيارها و ارزشهاي‌ اسلامي‌ برپا سازند.

امت‌ عزيز و مسلمان‌ ايران‌ هوشيار باشند، چه‌ بسا امروز گروهي‌ از روشنفكران‌ غربزده‌ و خود فروخته‌ كه‌ در زمان‌ جنگ‌ و در هنگام‌ «شهادت‌» و «ايثار» به‌ لانه‌هاي‌ خود خزيده‌ بودند اينك‌ سربرآورده‌ و هماهنگ‌ با جو مسموم‌ تبليغاتي‌ استكبار جهاني‌ مي‌كوشند تا از حضور معنوي‌ امام‌ راحل‌(ره‌) در جامعه‌ بكاهند و با قلمهاي‌ زهرآگين‌ خود مباني‌ جمهوري‌ اسلامي‌ را زير سؤال‌ برند. ما مردم‌ عزيز و فداكار خود را به‌ تلاش‌ در راه‌ زنده‌ نگهداشتن‌ افكار و آرمانهاي‌ امام‌(ره‌) و كوشش‌ در جهت‌ برگزاري‌ هر چه‌ شكوهمندتر مراسم‌ سالگرد درگذشت‌ اين‌ مرد بزرگ‌ الهي‌ فرا مي‌خوانيم‌ و سخن‌ خود را با رهنمود ارزشمند رهبر معظم‌ انقلاب‌ به‌ پايان‌ مي‌بريم‌ كه‌ فرمود:

«اين‌ انقلاب‌ بي‌ نام‌ خميني‌(ره‌) در هيچ‌ كجاي‌ جهان‌ شناخته‌ شده‌ نيست‌»

از خداوند بزرگ‌ علو درجات‌ براي‌ آن‌ امام‌ فقيد و طول‌ عمر و سلامتي‌ براي‌ آيات‌ و مراجع‌ عظام‌ و رهبري‌ معظم‌ انقلاب‌ و شوكت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را خواستاريم‌.

والسلام‌عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom