Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1380
دیروز1467
در هفته1380
در ماه34302
مجموع516286

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ چهارمين‌ سالگرد ارتحال‌ حضرت‌ امام‌خميني (ره)
در تاريخ 09/03/1372

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«با دلي‌ آرام‌ و قلبي‌ مطمئن‌ و روحي‌ شاد و ضميري‌ اميدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌ و به‌ سوي‌ جايگاه‌ ابدي‌ سفر مي‌كنم‌ و به‌ دعاي‌ خير شما احتياج‌ مبرم‌ دارم‌»‏

چهار سال‌ از رحلت‌ روح‌ خدا، حضرت‌ امام‌ خميني‌ ـ قدس‌ الله‌ سره‌ ـ گذشت‌، زماني‌ كه‌ براي‌ امت‌ مسلمان‌ ما سالهاي‌ فراق‌ و دوري‌ از بزرگمردي‌ الهي‌ و روحي‌ پاك‌ و نوراني‌ بود. اگر چه‌ مرارت‌ از دست‌ دادن‌ رهبري‌ عظيم‌، ملت‌ ما را در آغاز تلخكام‌ ساخت‌ ليكن‌ از استواري‌ و توانمندي‌ و علاقه‌ وافر مردم‌ ما به‌ اسلام‌ عزيز چيزي‌ كاسته‌ نشد. بويژه‌ آنكه‌ رهبري‌ مدبرانه‌ و هوشمندانه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ ـ مدظله‌العالي‌ ـ بر شور اسلامي‌ و حرارت‌ انقلابي‌ ملت‌ ما افزود و اينك‌ كيست‌ كه‌ نداند چهره‌ ظلم‌ ستيز و انقلابي‌ ايران‌ اسلامي‌ در اين‌ چهار سال‌ تفاوتي‌ نكرده‌ است‌.

امام‌ خميني‌ (رحمة‌الله‌) تمام‌ صفات‌ يك‌ مصلح‌ حقيقي‌ را دارا بود او به‌ مستضعفين‌ و توده‌هاي‌ محروم‌ مردم‌ ما اميد بخشيد و به‌ آنان‌ اعتماد نفس‌ داد تا جايي‌ كه‌ آن‌ توانايي‌ را يافتند كه‌ در برابر ابرقدرتها قيام‌ كنند و كشور خويش‌ را از سلطه‌ آنها نجات‌ بخشند و اين‌ در حالي‌ بود كه‌ تمامي‌ روشنفكران‌ و نيروهاي‌ مبارز با رژيم‌ منحوس‌ پهلوي‌ به‌ يأس‌ و نوميدي‌ كشيده‌ شده‌ بودند و امام‌(ره‌) بود كه‌ آنان‌ را از زندانهاي‌ شاه‌ آزاد كرد.

امام‌ خميني‌ (رحمة‌الله‌) اسلام‌ و روحانيت‌ را از انزوا بيرون‌ آورد و فقه‌ اسلام‌ را به‌ عنوان‌ برنامه‌ عملي‌ زندگي‌ مسلمانان‌ مطرح‌ ساخت‌ و بر اين‌ امر اصرار ورزيد كه‌ اسلام‌ عزيز مي‌تواند اداره‌ امور كشورها و ملتها را به‌ دست‌ گيرد او نخستين‌ كسي‌ بود كه‌ آمريكا را شيطان‌ بزرگ‌ خواند و خطر صهيونيزم‌ و توسعه‌طلبي‌ اسرائيل‌ را به‌ مسلمانان‌ جهان‌ گوشزد كرد و كشورهاي‌ اسلامي‌ در برابر توطئه‌هاي‌ آنان‌ به‌ همبستگي‌ و وحدت‌ فرا خواند و نويد داد كه‌: «اسلام‌ ابرقدرتها را به‌ خاك‌ مذلت‌ مي‌نشاند، اسلام‌ موانع‌ بزرگ‌ داخل‌ و خارج‌ محدودة‌ خود را يكي‌ پس‌ از ديگي‌ برطرف‌ و سنگرهاي‌ كليدي‌ جهان‌ را فتح‌ خواهد كرد». و اينك‌ فرزندان‌ انقلابي‌ و مسلمان‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ در سراسر جهان‌ مي‌روند تا رژيم‌هاي‌ دست‌ نشانده‌ ابرقدرتها را از تخت‌ سلطه‌ به‌ زير كشند و حكومتي‌ بر طبق‌ معيارها و ارزشهاي‌ اسلامي‌ برپا سازند.

امت‌ عزيز و مسلمان‌ ايران‌ هوشيار باشند، چه‌ بسا امروز گروهي‌ از روشنفكران‌ غربزده‌ و خود فروخته‌ كه‌ در زمان‌ جنگ‌ و در هنگام‌ «شهادت‌» و «ايثار» به‌ لانه‌هاي‌ خود خزيده‌ بودند اينك‌ سربرآورده‌ و هماهنگ‌ با جو مسموم‌ تبليغاتي‌ استكبار جهاني‌ مي‌كوشند تا از حضور معنوي‌ امام‌ راحل‌(ره‌) در جامعه‌ بكاهند و با قلمهاي‌ زهرآگين‌ خود مباني‌ جمهوري‌ اسلامي‌ را زير سؤال‌ برند. ما مردم‌ عزيز و فداكار خود را به‌ تلاش‌ در راه‌ زنده‌ نگهداشتن‌ افكار و آرمانهاي‌ امام‌(ره‌) و كوشش‌ در جهت‌ برگزاري‌ هر چه‌ شكوهمندتر مراسم‌ سالگرد درگذشت‌ اين‌ مرد بزرگ‌ الهي‌ فرا مي‌خوانيم‌ و سخن‌ خود را با رهنمود ارزشمند رهبر معظم‌ انقلاب‌ به‌ پايان‌ مي‌بريم‌ كه‌ فرمود:

«اين‌ انقلاب‌ بي‌ نام‌ خميني‌(ره‌) در هيچ‌ كجاي‌ جهان‌ شناخته‌ شده‌ نيست‌»

از خداوند بزرگ‌ علو درجات‌ براي‌ آن‌ امام‌ فقيد و طول‌ عمر و سلامتي‌ براي‌ آيات‌ و مراجع‌ عظام‌ و رهبري‌ معظم‌ انقلاب‌ و شوكت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را خواستاريم‌.

والسلام‌عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
محمد فاضل‌

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom