Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4239
دیروز6981
در هفته19933
در ماه89865
مجموع1389645

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌
در تاريخ 15/12/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

مردم‌ قدرشناس‌ و فداكار ايران‌

پيرو تماس‌ مكرري‌ كه‌ از سراسر كشور با دفتر جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌، پيرامون‌ سؤال‌ از نظرات‌ علماء و اساتيد و مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ در ارتباط‌ با انتخابات‌ و ملاك‌هاي‌ انتخاب‌ اصلح‌ از ديدگاه‌ اين‌ جامعه‌، گرفته‌ شده‌ است‌، به‌ اطلاع‌ مي‌رساند همانطور كه‌ در بيانيه‌ قبلي‌ به‌ صورت‌ تفصيلي‌ متذكر شديم‌، توجه‌ به‌ نكات‌ ذيل‌ در انتخابات‌ نمايندگان‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ بسيار ضروري‌ و مهم‌ مي‌باشد.

1ـ ولايت‌ مطلقة‌ فقيه‌ كه‌ همانا رمز پيروزي‌ و تداوم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ بوده‌ و خواهد بود ركن‌ ركيني‌ است‌ كه‌ هم‌ مشروعيت‌ واسلامي‌ بودن‌ نظام‌ را تجلّي‌ مي‌بخشد و هم‌ مردمي‌ بودن‌ آن‌ را، لذا ملت‌ شريف‌، با توجه‌ به‌ سوابق‌ افراد، كساني‌ را انتخاب‌ نمايند كه‌ حمايت‌ و اطاعت‌ از مقام‌ ولايت‌ فقيه‌ را اولين‌ و مهمترين‌ وظيفه‌ خود بدانند و به‌ فرموده‌ امام‌ راحل‌ (قدس‌ سره‌) «پشتيبان‌ ولايت‌ فقيه‌ باشيد تا آسيب‌ به‌ مملكت‌ نرسد».

2ـ منتخبين‌ مردم‌، بايد از ميان‌ كساني‌ باشند كه‌ دين‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ تفكر حاكم‌ بر تمامي‌ عرصه‌هاي‌ حيات‌ فرهنگي‌، اقتصادي‌، سياسي‌، اجتماعي‌ و نيز فردي‌ باور داشته‌ باشند و صِرف‌ تخصص‌ و حتي‌ تعهد به‌ معناي‌ تقواي‌ فردي‌، نه‌ تنها كافي‌ نبوده‌، كه‌ بالمال‌، خطر بزرگي‌ خواهد بود كه‌ ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلام‌ و انقلاب‌ را تهديد مي‌نمايد.

3ـ با توجه‌ به‌ اين‌ مهم‌ كه‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ بر اساس‌ مباني‌ اسلام‌ ناب‌ شكل‌ گرفته‌، وجود علماء و متخصصين‌ دين‌ شناس‌ و متعهد در جهت‌ نيل‌ به‌ اهداف‌ بلند اسلام‌ در مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، بسيار ضروري‌ است‌ و كنار زدن‌ علماء دين‌ به‌ بهانة‌ اينكه‌ مجلس‌ امروز نياز به‌ متخصص‌ و كارشناس‌ دارد، خيانت‌ بزرگي‌ به‌ اهداف‌ والاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌باشد كه‌ نتيجه‌اي‌ جز دور شدن‌ از ارزش‌هاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ ندارد.

4ـ شركت‌ در انتخابات‌ يك‌ واجب‌ شرعي‌، سياسي‌، و يك‌ تكليف‌ اسلامي‌ است‌ و در اين‌ دوره‌ نيز همانند دوره‌هاي‌ قبل‌ كساني‌ كه‌ شناخت‌ كافي‌ از كانديداهاي‌ انتخاباتي‌ ندارند با مشورت‌ با علماء دين‌ (كه‌ در طول‌ تاريخ‌ انقلاب‌، امتحان‌ خود را در دلسوزي‌ نسبت‌ به‌ نظام‌ و مردم‌ داده‌اند) در انتخاب‌ اصلح‌، به‌ وظيفة‌ خود عمل‌ نمايند. و البته‌ روحانيت‌ معظم‌ نيز همچون‌ گذشته‌ به‌ تكليف‌ خود در هدايت‌ و ارشاد مردم‌ نسبت‌ به‌ انتخاب‌ نمايندگان‌ شايسته‌ عمل‌ خواهد نمود.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom